Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ärla IF

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Susen LöschD21-1 (652)48:426:56
11David StridfeldtOpen 11 (308)48:51+13:338:43
17Mia BierfeldtD50 (838)33:13+7:188:18
20Karl WalheimH21 Elit (372)1:20:01+8:245:40
20Michael HallgrenOpen 11 (308)52:57+17:399:27
21Julia DavidssonD21 Elit 2 (180)1:20:12+18:149:20
24Lisa AnderssonD21 Elit (365)1:14:54+11:157:12
25Sofia GrawéD21 Elit 2 (180)1:25:27+23:299:57
27Emelie LarssonD21-1 (652)56:25+7:438:02
28Annika OhlssonD45 Kort-1 (747)39:05+9:2510:58
30Jonathan RosendahlH21-2 (800)1:06:52+10:056:34
31Linn AxelssonD21 Elit 2 (180)1:32:18+30:2010:45
32Oskar Backlund2-days Men (131)1:02:14+25:338:43
32Robbin KantarpH21 Elit (372)1:24:30+12:535:59
33Sandra Karlsson BierfeldtD21-1 (652)57:37+8:558:13
39Emil AnderssonH21 Elit 2 (662)1:19:41+10:046:23
40Mathias OhlssonH14 Kort (375)43:00+23:4314:34
44Tobias Olofsson BierfeldtOpen 7 (1692)28:58+9:029:47
59Björn RosendahlOpen 9 (584)1:05:06+24:058:29
64Bengt Ale LundbergH65 Kort (958)46:49+13:3012:45
68Malin BierfeldtD14 (924)37:07+12:038:51
70Emma KantarpD21-1 (652)1:05:16+16:349:18
80Viktor SilvemarkH21 Elit 2 (662)1:29:46+20:097:11
81Mona BierfeldtD55 (669)43:13+15:0111:20
89Susanne PerssonOpen 9 (584)1:16:51+35:5010:01
90Thomas KnutssonH40 (1146)1:00:31+17:477:52
94Lovisa Onsbring GustafsonD21-1 (652)1:08:26+19:449:45
97Oscar VångellH21 Elit 2 (662)1:33:50+24:137:31
102Anna NilssonD40 Motion (764)58:24+27:4814:29
103Patrik LindH21 Elit 2 (662)1:36:47+27:107:45
104Pontus BierfeldtH16 (1024)40:47+13:267:13
118Göran PolhedeH55 Kort (872)57:29+21:4212:44
119Håkan OlofssonH45-1 (730)1:04:31+28:039:52
120Alexandra ForssD21-1 (652)1:27:17+38:3512:27
127Viktor PerssonOpen 7 (1692)34:30+14:3411:39
131Christer LiwellH70 Kort (920)47:27+21:1315:33
132Sofia Karlsson BierfeldtD21 Kort-2 (742)1:07:06+34:3213:20
132Therese RosendahlOpen 7 (1692)34:51+14:5511:46
257Ronald FranssonOpen 7 (1692)45:54+25:5815:30
282Linnea FranssonOpen 7 (1692)49:17+29:2116:38
Casper Persson BierfeldtInskolning (2140)fullföljt
Halvor Eid NielsenH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Maria WesterD21 Elit 2 (180)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser