Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kontinent

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Fredrik NordgrenH21 Motion (406)53:37+4:377:31
15Oliver SchmidtH16 Kort (197)36:59+10:169:30
20Anna NordgrenD21 Motion (510)43:12+10:049:17
23Lotta HanssonD50 Motion (592)44:23+11:2812:19
24Magnus LundsgaardH12 Kort (228)32:45+12:3512:15
24Benny AspegrenH65 Motion (231)49:37+18:4813:28
30Per AspegrenH21 Kort-2 (1030)51:52+9:246:39
32Torsten NilssonH65 Motion (231)55:06+24:1714:58
33Rikard EckerudOpen 2 (501)53:52+21:1914:01
36Joakim TuvessonH21 Motion (406)1:08:56+19:569:40
36Johan AspegrenH21 Kort-2 (1030)52:52+10:246:47
41Linus NilssonH21 Motion (406)1:10:52+21:529:57
43Kajsa KarlssonD21 Motion (510)48:34+15:2610:26
49Markus HolasekOpen 3 (2726)34:06+10:1611:17
52Lollo NybergD50 Kort (901)38:10+9:2812:00
57Line LundsgaardD35 Motion (351)50:39+21:5912:53
63Anna MöllerD40 Motion (764)49:15+18:3912:13
64Johanna NilssonD21 Motion (510)57:21+24:1312:19
65Emma TuvessonD21 Motion (510)57:24+24:1612:20
70Simon LarssonH21 Motion (406)1:39:09+50:0913:55
76Mattias SörensenH21 Motion (406)1:54:35+1:05:3516:05
77Helene NybergD21 Kort-1 (837)52:41+19:5910:32
85Anna Thorell-JönssonD55 (669)43:53+15:4111:31
85Caroline BrodinD50 Motion (592)1:01:22+28:2717:02
86Ann-Louise WestessonD50 Motion (592)1:01:33+28:3817:05
103Leif KarlssonH50 Kort-1 (778)51:10+21:5111:05
108Alf WestessonH50 Kort-1 (778)52:52+23:3311:28
113Monika LydinD45 Kort-2 (681)57:20+26:5815:42
114Denise NybergOpen 5 (2438)43:31+14:2911:16
115Erik PålssonOpen 5 (2438)43:41+14:3911:19
115Jennie WidlertOpen 1 (777)46:42+26:4819:27
115Sandra SörensenD21 Kort-1 (837)58:50+26:0811:46
116Jenny EckerudOpen 1 (777)46:44+26:5019:28
117Charlotte SchmidtOpen 1 (777)46:50+26:5619:30
118Anders HanssonH50 Kort-1 (778)56:38+27:1912:17
119Magnus JönssonH21 Kort-2 (1030)1:04:30+22:028:16
120Robin WestessonH21 Kort-2 (1030)1:04:31+22:038:16
122Emil WestessonH21 Kort-2 (1030)1:05:27+22:598:24
124Håkan JönssonH50 Kort-1 (778)57:33+28:1412:29
130Emelie SandbergD21 Kort-1 (837)1:01:20+28:3812:16
135Simon LydinH12 (1032)32:24+16:3410:19
140Christel HanssonOpen 1 (777)53:31+33:3722:17
143Ingrid JensenD50 Kort (901)54:18+25:3617:04
144Stefan NilssonH50 Kort-1 (778)1:10:58+41:3915:23
145Lars BrodinH50 Kort-1 (778)1:13:33+44:1415:57
148Anders YngveH65 (766)1:19:31+46:4917:42
148Simon YngveH21 Kort-2 (1030)1:12:08+29:409:15
154Magnus JensenH50 Kort-1 (778)1:43:02+1:13:4322:20
163Maja SörensenD11 (851)1:30:11+1:11:2032:47
169Victor JensenH21 Kort-2 (1030)1:18:22+35:5410:03
175Karl PalmqvistH15 (929)1:27:42+59:0616:12
179Cornelia MöllerD13 (1017)1:02:30+36:5714:46
179Samuel YngveH21 Kort-2 (1030)1:26:26+43:5811:05
184Samuel RasmussenH10 (1337)36:34+22:4015:58
186Mathea YngveD10 (1269)42:12+25:5817:26
190Per PalmqvistH40 (1146)1:23:31+40:4710:51
190Julia SörensenD13 (1017)1:11:24+45:5116:52
209Urban SchmidtH40 (1146)1:29:59+47:1511:42
216Björn MöllerH40 (1146)1:40:43+57:5913:05
216Klara MöllerD10 (1269)50:52+34:3821:01
218Kajsa AspegrenOpen 5 (2438)50:41+21:3913:07
221Peter RasmussenH40 (1146)2:03:24+1:20:4016:02
234Liv LundsgaardD10 (1269)1:00:36+44:2225:02
236Madeleine HellqvistOpen 5 (2438)51:55+22:5313:26
246Wilda SchmidtD10 (1269)1:25:29+1:09:1535:19
260Håkan NybergOpen 5 (2438)53:42+24:4013:54
287Lucas TreldalOpen 5 (2438)55:40+26:3814:25
290Pontus GustavssonOpen 5 (2438)55:50+26:4814:27
406Iveta HolaskovaOpen 3 (2726)1:00:08+36:1819:54
Emma LundsgaardInskolning (2140)fullföljt
Wilgot NilssonInskolning (2140)fullföljt
Elina NordgrenInskolning (2140)fullföljt
Melvin TuvessonInskolning (2140)fullföljt
Saga SchmidtD14 (924)ej godkänd
Cornelia LydinD15 (801)ej godkänd
Astrid RuskD14 (924)ej godkänd
Ulf SandbergH50 Kort-1 (778)ej godkänd
Elemina RasmussonD15 (801)ej start
Ann-Christin AspegrenD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser