Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats RöjgårdH45-2 (713)39:07+2:525:59
6Annie LundD11 (851)22:39+3:488:14
8Andreas GundbergOpen 11 (308)47:46+12:288:31
10Catharina JohanssonD65 Motion (243)50:11+12:2316:33
10Krister Hultberg2-days Middle (146)35:18+7:128:08
13Oskar LeinonenH20 Elit (617)1:04:18+8:426:10
14Emma ErikssonD16 Kort (253)40:30+9:249:57
15Sofia WesterbergD45 Kort-2 (681)35:32+5:109:44
17Jenny RöjgårdD45 (859)36:10+5:577:55
18Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (265)55:17+9:319:52
18Yrsa RöjgårdD11 (851)26:03+7:129:28
19Kerstin LjungemyrD13 (1017)32:07+6:347:35
20Torbjörn AlmgrenH40 Motion (456)52:19+12:258:43
20Linda AlmgrenD40 Motion (764)40:15+9:399:59
22Thomas JohanssonH45 Motion (509)44:59+12:188:59
23Simon JohanssonH14 (1160)24:56+3:065:57
23Caroline CasselsjöD40 Motion (764)40:43+10:0710:06
24Arvid WesterbergH15 (929)33:55+5:196:16
25Ville JohanssonH20 Elit (617)1:06:51+11:156:24
26Märta BerggrenD20 (349)52:34+9:329:20
26Anneli PeterssonChallenge D 10 (268)1:25:09+21:328:32
27Maja Hultberg2-days Middle (146)43:38+15:3210:03
28Veronica LundD35 (286)50:49+11:248:22
28Dag Hultberg2-days Difficult (70)53:35+25:2410:48
31Lisa BerggrenD18 Elit (551)49:34+8:067:41
32Jenny ÖstlundD45 Kort-2 (681)38:06+7:4410:26
32Oscar SöderströmU2 (1872)25:49+7:1710:14
37Mattias PeterssonH35 (318)1:09:48+24:218:40
40Margareta TidmanD70 (252)51:22+23:0717:07
45Håkan LindgrenChallenge H 10 (442)1:13:31+18:017:09
46Annika JosefssonOpen 2 (501)58:49+26:1615:19
47Gunnar MelinOpen 9 (584)1:02:01+21:008:05
47Mikael WesterbergH45 Kort-2 (992)39:17+8:587:47
48Christina LeinonenOpen 2 (501)1:00:04+27:3115:38
49Linn BrännebyD21-1 (652)1:01:13+12:318:43
51Emil LjungemyrOpen 9 (584)1:02:49+21:488:12
51Anna MatybaD20 Elit (499)1:02:21+15:278:45
51Esko LeinonenH50 Motion (409)1:02:13+22:1412:17
53Sverre RöjgårdH13 (1083)31:47+10:227:41
53Henrik LjungemyrH45-2 (713)47:16+11:017:14
55Agneta ErikssonD45 (859)42:19+12:069:16
55Josef JohanssonH18 Elit 2 (534)55:57+15:248:01
58Kacper KucaH18 Elit (573)54:59+12:567:10
60Tora WesterbergD18 (475)1:02:39+23:5412:08
63Aleksandra HornikD20 Elit (499)1:04:02+17:088:59
66Peter BerggrenH50-2 (739)52:25+16:038:31
67Leonardo MelinU1 (2187)15:54+3:488:38
69Christer ErikssonH45 Kort-2 (992)42:09+11:508:21
71Susanne EkmanChallenge D 5 (445)59:35+23:0910:04
73Linnea LundD13 (1017)38:11+12:389:01
81Leo JohanssonH15 (929)43:06+14:307:58
83Hans PerssonH45-2 (713)54:04+17:498:16
90Julia ErikssonD20 Elit (499)1:18:25+31:3111:00
94Moa HedegårdD20 Elit (499)1:26:25+39:3112:08
100Federica De MagistrisD45 Motion (966)49:27+19:5513:41
101Charlotta PersD45 Kort-2 (681)54:29+24:0714:55
102Joel SjödinH18 Elit 2 (534)1:34:58+54:2513:37
108Annica BerggrenD45 (859)49:55+19:4210:56
111Anette JohanssonD45 Kort-2 (681)57:03+26:4115:37
112Karin GundbergOpen 5 (2438)43:27+14:2511:15
113Ove JohanssonH65 (766)56:13+23:3112:31
114Sanna JosefssonU1 (2187)17:50+5:449:41
115Magnus HedegårdH50 Kort-1 (778)55:44+26:2512:05
118Carl HedegårdH13 (1083)39:13+17:489:29
123Fanny ÖstlundD13 (1017)44:39+19:0610:33
125Kjell JosefssonH45 Kort-2 (992)49:53+19:349:53
129Klas JohanssonH21-2 (800)1:35:11+38:249:22
130Anna LjungemyrD45 Motion (966)57:07+27:3515:49
132Ebba HedegårdD50 (838)53:34+27:3913:23
133Sofia MelinD10 (1269)33:53+17:3914:00
148Julie CasselsjöU1 (2187)19:04+6:5810:21
150Erik JohnssonH14 (1160)36:10+14:208:37
177Jonas JohnssonH40 (1146)1:20:39+37:5510:29
206Christer CasselsjöH40 (1146)1:28:52+46:0811:33
284Marie HåkanssonOpen 7 (1692)49:44+29:4816:48
332Robert HåkanssonOpen 7 (1692)1:00:21+40:2520:23
Ida PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Moa PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Viggo PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Peter LundH45-2 (713)ej godkänd
Olle AnderssonH50 Kort-1 (778)ej godkänd
Magnus JohanssonH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Andreas CarlssonH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Gustaf HedegårdH18 Elit 2 (534)ej start
Gilbert CasselsjöH75 (592)ej start
Elin HildebrandU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser