Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Täby OK

113 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Gustav WallinH16 Kort (197)30:53+4:107:56
8Anna HolmströmD35 Motion (351)33:45+5:058:35
8David KlemanOpen 8 (1300)28:34+3:036:18
8Jakob ÖrnlidH12 Kort (228)24:20+4:109:06
9Svante JohanssonH17-20 Kort (293)42:40+10:287:37
9Mikael NordquistH45 Motion (509)40:48+8:078:09
10My RönnolsD60 (365)33:55+4:559:44
11Hanna HänströmD18 Elit (551)45:07+3:396:59
12Gustav AflodalChallenge H 10 (442)58:44+3:145:43
12Anna HerbertD18 Elit 2 (265)52:49+7:039:25
13Cecilia NordquistD40 Motion (764)38:44+8:089:36
14Alva PleinerD14 Kort (312)31:01+8:3110:28
14Albin AlnehällH16 Kort (197)36:08+9:259:17
15Peter NordströmH50-2 (739)41:56+5:346:49
15Jörgen LundbergH45 Motion (509)42:12+9:318:26
17Piero SannicoloH50-2 (739)42:20+5:586:53
18Ida HänströmD13 (1017)31:50+6:177:31
20Ida HofstedtD14 (924)31:34+6:307:32
26Alexandra SvanströmD40 (496)44:05+11:428:42
27Göran HanssonH55 Motion (262)48:49+16:4512:10
27Fredrika NordquistD12 (1025)28:28+8:389:38
30Anton AlverbäckChallenge H 5 (390)41:56+9:126:33
30Noa BerglundH11 (1108)21:22+5:507:44
31Joakim BacklundH40 Kort-1 (820)41:37+7:546:55
31Vidar PerssonH18 Elit 2 (534)51:08+10:357:20
32Anders HänströmH45 Motion (509)47:09+14:289:25
32Linnéa GranlundD17-20 Kort (207)57:35+21:4213:01
33Rebecka ÖrnlidD14 Kort (312)39:15+16:4513:15
34Matilda SkunckeD18 (475)55:29+16:4410:45
35Oscar ForngrenU2 (1872)25:59+7:2710:18
38Göran HanssonH60 (671)48:33+12:319:24
38Philip ForngrenH14 (1160)26:38+4:486:21
38Anton HänströmH15 (929)35:56+7:206:38
39Arto AlnehällH50 Motion (409)56:54+16:5511:14
39Anders JanssonH21-1 (853)1:09:39+11:326:51
40Petra LjungdellD40 Kort-2 (637)40:22+12:269:49
41Eric JaremalmH40 Kort-1 (820)43:13+9:307:11
41Ingela JohanssonD45 Motion (966)40:38+11:0611:15
41Linnea JohanssonD16 (875)36:00+8:187:34
42Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (958)43:01+9:4211:43
44Hugo JaremalmH10 (1337)22:30+8:369:49
45Maritha OlanderD50 Motion (592)48:26+15:3113:27
45Åsa PleinerD40 Kort-2 (637)41:27+13:3110:05
46Emma HagrotD18 Elit (551)51:29+10:017:58
47Viktoria HedenlundD45 Motion (966)41:31+11:5911:30
49Torbjörn LarssonH55 Motion (262)1:11:51+39:4717:55
49Mats WallinH50 Motion (409)1:01:18+21:1912:06
50Johan LindqvistH40 (1146)56:15+13:317:18
50Filip LindqvistH12 (1032)23:57+8:077:37
51Jens RönnolsH21 Elit (372)1:30:19+18:426:24
51Paul TederH50 Kort-1 (778)41:12+11:538:56
54Malin SundströmD45 Motion (966)42:03+12:3111:38
54Johan HofstedtH45-1 (730)48:30+12:027:25
54Lovisa NordquistD10 (1269)25:11+8:5710:24
55Embla BergströmD13 (1017)36:56+11:238:43
56Mats HerbertH50 Kort-1 (778)42:32+13:139:13
60Bernt-Olof GustafssonH50 Motion (409)1:06:31+26:3213:08
60Gustav LindeborgH21-1 (853)1:12:54+14:477:10
62Willy LjungdellH65 (766)43:53+11:119:46
62Mats EkmanH45-1 (730)49:55+13:277:38
63Anders NilssonH50 Kort-1 (778)43:10+13:519:21
65Fredrik ÖrnlidH45-1 (730)50:33+14:057:44
67Ylva TederD45 Kort-1 (747)45:32+15:5212:47
70Harald HedenlundH45 Motion (509)1:00:59+28:1812:11
71Eva HagrotD50 Motion (592)58:26+25:3116:13
71Berit EkmanD45 Kort-1 (747)45:53+16:1312:53
79Miki JaremalmChallenge D 5 (445)1:04:20+27:5410:53
79Sven JohanssonH45-1 (730)52:09+15:417:59
80Karin HofstedtD45 (859)46:10+15:5710:07
81Lars RönnolsH55 Kort (872)50:01+14:1411:05
83Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (778)47:17+17:5810:15
90Malin HanssonD14 (924)40:37+15:339:41
94Noah JaremalmU1 (2187)16:48+4:429:07
99Per GöthssonH40 Kort-1 (820)54:59+21:169:08
107Fredrik HanssonH15 (929)46:53+18:178:39
109Mikael HolmströmH40 Kort-1 (820)57:28+23:459:33
109Annica HänströmD45 Kort-1 (747)55:48+26:0815:40
109Carina NilssonD50 (838)48:22+22:2712:05
110Edvin NordströmH18 Elit (573)1:13:40+31:379:36
112Tomas PleinerH40 Kort-1 (820)59:09+25:269:50
113Gustaf HofstedtH12 (1032)29:26+13:369:22
115Nicklas BergströmH45-1 (730)1:03:29+27:019:43
123Elliot LjungdellU2 (1872)33:30+14:5813:17
126Joel HagrotOpen 5 (2438)44:44+15:4211:35
129Ann-Beth JonssonD50 Kort (901)50:32+21:5015:53
129Marcus EkmanH13 (1083)41:11+19:469:58
130Anton PleinerH12 (1032)31:20+15:309:58
131Pirjo KoskinenOpen 1 (777)50:49+30:5521:10
133Katarina AlnehällD50 (838)53:59+28:0413:29
141Annette BergströmD45 Kort-1 (747)1:09:53+40:1319:37
143Ella LindqvistD10 (1269)35:54+19:4014:50
147Petronella HedenlundD14 (924)54:08+29:0412:55
147Ellen SkunckeD16 (875)52:13+24:3110:59
150Tilde BergströmD11 (851)1:05:52+47:0123:57
156Marcus OlanderU2 (1872)35:41+17:0914:09
156Julia HolmströmU1 (2187)19:21+7:1510:30
157Alma EmbretsenD14 (924)58:47+33:4314:01
164Matilda EkmanD11 (851)1:51:06+1:32:1540:24
172Åsa SkunckeOpen 3 (2726)43:45+19:5514:29
178Elias LjungdellH11 (1108)37:24+21:5213:33
180Oliver EricssonH13 (1083)55:41+34:1613:28
233Robert JohanssonOpen 8 (1300)54:46+29:1512:05
270Helena BachmanOpen 5 (2438)54:38+25:3614:09
290Ella LjungdellU1 (2187)24:01+11:5513:03
343Robin LjungdellOpen 5 (2438)1:01:10+32:0815:50
364Klara SkunckeU2 (1872)58:48+40:1623:20
428Max LindqvistU1 (2187)35:39+23:3319:22
494Eva-Lena SvanströmOpen 3 (2726)1:11:56+48:0623:49
Hugo PleinerInskolning (2140)fullföljt
Viktor TederInskolning (2140)fullföljt
Martin HerbertH20 Elit (617)ej godkänd
Arvid HedenlundH12 Kort (228)ej godkänd
Emelie HolmströmD10 (1269)ej godkänd
Johan HerbertH18 Elit (573)ej start
Martin Lövald HellbergH21-1 (853)ej start
Johan WallinH17-20 Kort (293)ej start
Astrid EmbretsenD12 (1025)ej start
Hugo SjölanderH11 (1108)ej start
Göran AnderssonH70 Kort (920)ej start
Åsa SjölanderD35 Motion (351)ej start
Filip SjölanderU1 (2187)ej start
Karin HanssonOpen 3 (2726)ej start
Erik SjölanderInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser