Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tibro OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Vidar LöfvingH65 Kort (958)35:30+2:119:40
12Annika BrämersonD55 Kort (582)35:36+3:4211:13
14AnnKristin AndrénD50 Motion (592)41:25+8:3011:30
15Berit KlamfeltD60 Kort (442)41:53+11:2313:07
22Rickard DjerfH18 Elit (573)48:22+6:196:18
28Edvin HenryssonH13 (1083)28:36+7:116:55
29Ellen HenryssonChallenge D 5 (445)44:20+7:547:30
39Gisela LöfvingD65 Kort (470)47:37+14:2715:52
47Lennart JakobssonH60 Kort (990)42:02+10:0910:16
49Karin KlamfeltD21 Kort-1 (837)47:43+15:019:32
54Marie WickmanD35 Motion (351)46:58+18:1811:57
63Roelof BevortH21 Motion (406)1:28:09+39:0912:22
65Emilia HenryssonD21-2 (671)1:05:53+19:159:27
72Johannes PaulssonOpen 8 (1300)39:19+13:488:40
79Annica HenryssonD45 Motion (966)45:05+15:3312:29
82Ella JohanssonOpen 7 (1692)32:23+12:2710:56
86Jonas SvedbergOpen 8 (1300)40:18+14:478:53
95Per IvarssonH35 Kort (1001)54:17+17:368:07
99Anna OlssonD21-2 (671)1:15:11+28:3310:47
111LEIF LENNART JOACIM AhnheimH50 Kort-2 (763)53:32+23:4111:38
112Emma SjöbergD21 Kort-1 (837)58:48+26:0611:45
116Ebba AndrénD21-2 (671)1:27:28+40:5012:32
119Malin AndrénD21-2 (671)1:28:00+41:2212:37
128Martina LöfvingD21 Kort-1 (837)1:01:03+28:2112:12
131Lucy LouD45 Kort-2 (681)1:16:30+46:0820:57
141Erik SjöbergOpen 8 (1300)44:23+18:529:47
144Thomas HenryssonOpen 5 (2438)45:49+16:4711:52
152Peter BrämersonH40 (1146)1:12:36+29:529:26
153Gustav LidmanH13 (1083)46:45+25:2011:19
154Svante AndrénH40 (1146)1:13:12+30:289:31
155Mats AhnheimH40 (1146)1:13:20+30:369:32
157Thomas LjungqvistH40 (1146)1:14:19+31:359:39
160Pär-Magnus BjurekH40 (1146)1:14:52+32:089:44
176Anton PetterssonH21 Kort-2 (1030)1:23:40+41:1210:44
177Bo KlamfeltH65 Kort (958)1:34:15+1:00:5625:40
179Lukas AndrénH14 (1160)40:30+18:409:39
183Christer SvenssonOpen 7 (1692)38:46+18:5013:05
198Alexander WickmanH40 (1146)1:25:38+42:5411:08
213Aina SvenssonOpen 7 (1692)41:37+21:4114:03
278Birgitta AugustssonOpen 3 (2726)49:32+25:4216:24
291Alma WickmanU1 (2187)24:05+11:5913:05
310Sara IvarssonOpen 3 (2726)51:52+28:0217:10
321Moa SvenssonOpen 7 (1692)57:09+37:1319:18
342Ann-Charlotte FransénOpen 3 (2726)54:14+30:2417:57
Molly IvarssonInskolning (2140)fullföljt
Arvid WickmanInskolning (2140)fullföljt
Jonas LundgrenH40 (1146)ej godkänd
Ragnar OlssonH60 (671)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser