Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gustavsbergs OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Simon FriskH15 (929)30:40+2:045:40
6Max ÖsterbergH10 (1337)16:07+2:137:02
6Ann-Marie HolmströmD65 (320)35:30+4:3510:19
6Anders BomanOpen 3 (2726)26:50+3:008:53
8Conny StrandbergH50-2 (739)40:17+3:556:33
10Ida ÖsterbergD12 (1025)24:59+5:098:28
11Stina AndreassonD21 Kort-2 (742)40:03+7:297:57
19Chriatian PetterssonOpen 12 (366)1:37:54+33:349:29
20Ted WikerOpen 3 (2726)30:04+6:149:57
21Gunnar LindbergOpen 9 (584)53:39+12:387:00
22Margareta HaraldssonD65 (320)40:53+9:5811:53
22Emanuel ViklundOpen 9 (584)53:49+12:487:01
26Åke AndreassonH65 Motion (231)51:20+20:3113:56
33Christina StrandbergD40 Motion (764)43:09+12:3310:42
36Charlotte WikerD40 Motion (764)43:29+12:5310:47
38Lotta Valentin LarssonD55 (669)37:35+9:239:51
39Anna BomanD35 Motion (351)41:51+13:1110:38
41Magnus HaraldssonH65 Kort (958)42:33+9:1411:35
41Vidar JoelssonOpen 4 (995)55:33+17:4411:21
42Matz LarssonH60 (671)49:23+13:219:34
50Arvid SjödinOpen 1 (777)31:46+11:5213:14
52Lilian LagerströmD60 Motion (303)1:15:19+43:1325:16
54Jan Mikael WesterH50 Kort-1 (778)41:44+12:259:03
55Matilda FriskD14 Kort (312)1:20:00+57:3027:01
57Henrik ÖsterbergOpen 5 (2438)38:04+9:029:51
59Erica StrandbergD21 Motion (510)56:19+23:1112:06
60Angelica LindblomD35 Motion (351)51:35+22:5513:07
61Linda JoelssonOpen 4 (995)58:41+20:5212:00
67Cecilia AlzénD35 Motion (351)56:12+27:3214:18
67Peter LandénH50-2 (739)52:31+16:098:32
68My WikerOpen 1 (777)35:23+15:2914:44
68Emma SjödinD35 Motion (351)57:49+29:0914:42
84Mats SjödinH40 Motion (456)1:19:19+39:2513:13
95Henning JoelssonOpen 4 (995)1:06:52+29:0313:40
104Johanna PetterssonD14 (924)43:45+18:4110:26
105Paulina AlzénD10 (1269)29:46+13:3212:18
111Hampus AlzénOpen 1 (777)45:56+26:0219:08
117Per WikerH40 Kort-2 (789)57:28+23:289:28
129Malin StrandbergD16 (875)47:54+20:1210:05
132Lennart LagerströmH65 Kort (958)1:00:38+27:1916:31
141Magnus LindblomH40 (1146)1:09:54+27:109:05
142Lucas AlzénH12 (1032)33:55+18:0510:48
144Fredrik AlzénH40 Kort-1 (820)1:11:02+37:1911:49
160Gabriella FriskD45 (859)1:15:46+45:3316:36
164Anton SjödinH12 (1032)37:04+21:1411:48
168Rasmus LindblomH12 (1032)37:35+21:4511:58
221Tiger LandénH14 (1160)1:05:49+43:5915:42
222Filip JoelssonH40 (1146)2:17:29+1:34:4517:52
246Veronica ÖsterbergOpen 5 (2438)52:55+23:5313:42
257Sebastian LindblomH10 (1337)1:13:38+59:4432:09
331Anna-Karin FridmarOpen 7 (1692)1:00:04+40:0820:17
394Eva PetterssonOpen 5 (2438)1:06:13+37:1117:09
426Terese LindbergOpen 3 (2726)1:01:58+38:0820:31
William BomanInskolning (2140)fullföljt
Sylvia JoelssonInskolning (2140)fullföljt
Ludvig LindbergInskolning (2140)fullföljt
Patrik FriskH45-1 (730)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser