Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Stora Tuna OK

145 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergH13 (1083)21:255:11
1Tomas LöfgrenH50 Kort-1 (778)29:196:21
1Tove AlexanderssonD21 Elit (365)1:03:396:07
2Lisa DammvikD17-20 Kort (207)38:29+2:368:42
2Viktor SvenskH15 (929)29:03+0:275:22
2Jesper SvenskH18 Elit (573)42:21+0:185:31
2Yvonne TovenD60 Kort (442)33:19+2:4910:26
2Anders Östberg2-days Difficult (70)30:08+1:576:04
3Sofia ErikssonD18 Elit 2 (265)47:44+1:588:31
3Ulf LöfgrenH70 Kort (920)28:18+2:049:16
3Marcus KullmanH35 Kort (1001)37:52+1:115:40
4Moa BirkebækD11 (851)21:17+2:267:44
4Johan ÖstbergH50 Kort-1 (778)32:05+2:466:57
4Thomas Norgren2-days Middle (146)32:38+4:327:31
4Anton SjökvistH21 Elit (372)1:15:35+3:585:21
4Niklas AldinH40 Kort-2 (789)35:57+1:575:55
7Daniel JohanssonH21 Motion (406)53:46+4:467:33
8Karin GunnarssonD55 (669)32:43+4:318:35
8Henning SjökvistH18 Elit (573)45:56+3:535:59
9Ingrid AlexanderssonD50 (838)31:54+5:597:58
10Daniel FrodinH35 Motion (153)54:43+11:268:54
10Johanna MaxénD35 Kort (631)37:02+3:588:04
11Tilda ÖstbergD15 (801)31:20+4:096:55
11Mikael GruddOpen 7 (1692)23:15+3:197:51
12Linda ByströmD21-2 (671)52:37+5:597:32
12Emil SvenskH21 Elit (372)1:18:29+6:525:33
13Jonas CarlssonH14 (1160)24:01+2:115:43
13Ing-Marie MozéliusD70 (252)38:15+10:0012:45
14Inger LöfgrenD70 (252)38:37+10:2212:52
15Jonas OlssonOpen 9 (584)50:50+9:496:38
16Emma ClaessonD35 Kort (631)39:18+6:148:33
18Joakim SvenskH21 Elit (372)1:19:30+7:535:38
19Erik BlomgrenH21 Elit 2 (662)1:16:26+6:496:07
19Johanna ErlandssonD21 Elit 2 (180)1:19:17+17:199:14
21Matilda DammvikD20 (349)51:02+8:009:03
22Pia BirkebækD40 (496)42:08+9:458:19
23Staffan ErikssonH40 (1146)50:39+7:556:35
23Helena NorbergD40 (496)43:03+10:408:30
25Viktor ÖstbergU2 (1872)25:02+6:309:56
26Linnea MalmbergD21-2 (671)57:55+11:178:18
27Ola Wiksell2-days Difficult (70)51:34+23:2310:23
28Mia DammvikOpen 11 (308)55:51+20:339:58
28Mathias WilhelmssonH21 Kort-2 (1030)50:25+7:576:28
34Peo SvenskH55 (967)40:38+8:077:19
36Torbjörn OttossonH60 (671)48:10+12:089:20
37Birgit ÅkerblomD55 Kort (582)39:45+7:5112:32
37Anna MårsellD21 Elit (365)1:18:00+14:217:30
38Niklas LöwegrenH50-1 (836)47:39+10:527:37
38Lisa KullmanD35 Motion (351)41:20+12:4010:31
39Viktor BarkegrenH18 Elit 2 (534)52:35+12:027:32
40Rikard ClaessonH40 (1146)54:19+11:357:03
40Hans GruddH70 Kort (920)34:56+8:4211:27
43Johan IsraelssonOpen 8 (1300)35:12+9:417:46
46Hans NykvistH40 Motion (456)1:00:28+20:3410:04
46Malin RylanderD21 Kort-2 (742)45:13+12:398:59
47Anna GropD35 (286)1:05:17+25:5210:45
48Nils AlexanderssonH20 Elit (617)1:11:12+15:366:49
48William PommerH21 Elit 2 (662)1:22:17+12:406:35
50Ulrika ErikssonD50 (838)37:30+11:359:22
50Malin LöfgrenD35 Kort (631)45:30+12:269:54
51Johan AlfredssonH45-2 (713)47:02+10:477:12
51Mikael AnderssonH21-2 (800)1:11:15+14:287:00
52Hanna ÖstbergD11 (851)32:10+13:1911:41
52Madelene RystedtD21 Kort-2 (742)45:56+13:229:07
53Björn ArvidssonH35 Kort (1001)47:50+11:097:09
55Nora Cedeberg LöwgrenD11 (851)32:30+13:3911:49
56Håkan RystedtH70 (607)44:59+11:5911:08
58Lena MasesD45 (859)42:58+12:459:25
58Jacob WiklundOpen 8 (1300)37:57+12:268:22
59Gunilla RylanderD55 Kort (582)44:11+12:1713:56
59Gunilla WiklundD65 Kort (470)53:44+20:3417:54
61Stig WiklundH65 (766)43:50+11:089:45
61Mari-Louise LundgrenD55 (669)40:55+12:4310:44
61Fredrik ÖstbergH40 Kort-2 (789)48:49+14:498:02
61Pär EngstrandOpen 8 (1300)38:09+12:388:25
63Jakob CarlssonH12 (1032)24:55+9:057:56
64Erik LärfarsH21 Kort-2 (1030)56:38+14:107:16
66Fredrik HällstenH40 Kort-2 (789)49:06+15:068:05
66Sofia HedbergOpen 7 (1692)30:52+10:5610:25
68Claes NidebornH65 (766)44:44+12:029:57
68Elias HällstenH11 (1108)23:45+8:138:36
68Inge  NorbergOpen 10 (422)57:56+31:5414:35
69Stefan MalmbergH50 Kort-1 (778)44:23+15:049:37
70Albin KöpmanH14 Kort (375)1:22:44+1:03:2728:02
71Andreas NordforsH21-2 (800)1:17:09+20:227:35
71Marcus WiklundH21 Kort-2 (1030)57:28+15:007:22
72Helmer JöhnemarkH11 (1108)23:59+8:278:41
74Ingrid SvenssonD55 (669)41:51+13:3910:59
78David HjalmarssonH35 Kort (1001)51:58+15:177:46
82Lars SjökvistH55 (967)48:57+16:268:49
83Kerstin BlomgrenD55 (669)43:33+15:2111:25
83Henrik NorgrenH13 (1083)34:23+12:588:19
85Susanna MårtenssonD21-2 (671)1:11:49+25:1110:18
86Jonas ErikssonH20 Elit (617)1:25:36+30:008:12
88Martina KarlssonOpen 7 (1692)32:29+12:3310:58
89Thomas NilssonH50 Kort-1 (778)48:27+19:0810:30
92Gunde HjalmarssonH60 (671)1:01:23+25:2111:53
96Ulrika N ErikssonD35 Kort (631)58:03+24:5912:38
99Emma SonessonD21 Kort-2 (742)54:33+21:5910:50
99Björn NorbergH40 Kort-2 (789)54:06+20:068:54
104Mats MårtenssonH65 (766)53:28+20:4611:54
105Gustav ErikssonH21-2 (800)1:28:43+31:568:43
106Viktor KullmanU1 (2187)17:28+5:229:29
107Elias PonténOpen 8 (1300)41:40+16:099:11
111Jonas AnderssonH21 Elit 2 (662)1:39:38+30:017:59
113Per CarlssonH45-2 (713)1:03:34+27:199:44
118Torbjörn Nilsson AlataloH45 Kort-2 (992)48:55+18:369:42
121Ninni CarlssonD45 Kort-1 (747)58:36+28:5616:27
126Amanda FridolfssonD40 Kort-2 (637)1:35:08+1:07:1223:08
127Astrid NorgrenD16 (875)47:45+20:0310:03
129Sander KrouwelH14 (1160)33:54+12:048:05
130Susanne LüscherD55 (669)1:22:40+54:2821:41
131Mattias MårtsH21-2 (800)1:37:34+40:479:36
132Emil AlexanderssonH21 Kort-2 (1030)1:07:45+25:178:41
132Anders MasesH45 Kort-2 (992)50:47+20:2810:04
133Ella FridolfssonD11 (851)54:45+35:5419:54
133Christer HellströmH65 (766)1:04:10+31:2814:17
133Hennie LöfgrenU1 (2187)18:30+6:2410:03
138Viktor NorbergH12 (1032)33:08+17:1810:33
141Frank KrouwelH13 (1083)43:14+21:4910:28
142Elias ÖgrenH21-2 (800)1:46:06+49:1910:26
144Magnus SonessonOpen 4 (995)1:19:07+41:1816:10
147Erik FredrikssonH13 (1083)44:30+23:0510:46
158Linnea FridolfssonD13 (1017)52:50+27:1712:29
161Lovisa MasesD12 (1025)47:56+28:0616:14
161Julius PrembergOpen 3 (2726)43:14+19:2414:18
163Lina HällstenD13 (1017)54:20+28:4712:50
175Kenneth OlssonH60 Kort (990)1:11:23+39:3017:27
181Maja MaxénU1 (2187)20:14+8:0810:59
184Elisabet WiksellOpen 7 (1692)38:58+19:0213:09
191Axel ErikssonH11 (1108)42:31+26:5915:24
201Maja MasesD10 (1269)44:46+28:3218:29
203Alma JöhnemarkU2 (1872)39:16+20:4415:34
238Kristin WiksellOpen 7 (1692)44:38+24:4215:04
245Leif ÅkerblomOpen 7 (1692)44:59+25:0315:11
251Ulla-Britt Norström OttossonOpen 5 (2438)53:10+24:0813:46
285Gustav NorbergU1 (2187)23:50+11:4412:57
445Anna HällstenOpen 3 (2726)1:03:57+40:0721:10
Nora AldinInskolning (2140)fullföljt
Hugo ClaessonInskolning (2140)fullföljt
Märta ErikssonInskolning (2140)fullföljt
Oskar KullmanInskolning (2140)fullföljt
Filip SonessonInskolning (2140)fullföljt
Märta SonessonInskolning (2140)fullföljt
U Tomas LöfgrenH35 Kort (1001)ej godkänd
Anneli ÖstbergD50 (838)ej start
Fanny SkarinD21 Kort-2 (742)ej start
Martin BlomgrenH21 Kort-2 (1030)ej start
Lillemor RystedtD70 Kort (357)ej start
Hanna BarkegrenOpen 8 (1300)ej start
Ebba MaxénInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser