Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Bävern

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sara FjärrnäsD21 Kort-2 (742)35:35+3:017:04
11Jessica ElmerssonD45 Motion (966)33:16+3:449:12
12Ingrid AdolfssonD55 Motion (356)37:28+8:1012:55
14Oliwer LundbergH18 Elit (573)46:43+4:406:05
14Pia LundbergD50 Kort (901)32:06+3:2410:05
16Emil JohanssonH18 (472)51:20+10:497:48
19Evert JohanssonH55 Kort (872)40:42+4:559:01
21Mikael M KarlssonH40 Motion (456)52:57+13:038:49
22Anders FjärrnäsOpen 6 (571)58:56+17:559:37
23Hampus KarmetunChallenge H 5 (390)38:16+5:325:59
23Egon GustavssonH55 Kort (872)41:10+5:239:07
25Björn DavidssonH40 Motion (456)53:49+13:558:58
25Oliver KarmetunH17-20 Kort (293)49:38+17:268:52
28Hugo HedströmH11 (1108)21:09+5:377:39
33Gunnar HolmH65 Motion (231)56:49+26:0015:26
35Jessica KarmetunD40 Motion (764)43:23+12:4710:45
35Johan SchagerlindH35 Kort (1001)45:29+8:486:48
40Fredrik AugustssonH40 Motion (456)57:46+17:529:37
44Emelie KockOpen 3 (2726)33:19+9:2911:01
45Alice HallD11 (851)31:12+12:2111:20
51Oscar GustavssonOpen 7 (1692)29:41+9:4510:01
52Marika HallD35 Motion (351)46:08+17:2811:44
57Ludwig GustavssonH18 (472)1:05:40+25:099:59
69Sandra DavidssonD35 Motion (351)1:03:54+35:1416:15
70Mikael HallH35 Kort (1001)50:24+13:437:32
75Stina JohanssonD16 (875)39:55+12:138:24
78Rasmus LundbergH18 Elit (573)58:21+16:187:36
78Ulrik JohanssonH40 Motion (456)1:12:23+32:2912:03
82Maud GustavssonD50 Motion (592)1:00:54+27:5916:55
95Vera GerhardssonD11 (851)39:52+21:0114:29
101Stefan AdolfssonH60 Kort (990)49:20+17:2712:03
105Göran KarlssonH75 (592)1:18:23+45:2721:46
113Jörgen GerhardssonOpen 4 (995)1:11:28+33:3914:36
117Petra GerhardssonOpen 4 (995)1:12:11+34:2214:45
128Henrik AdolfssonH35 Kort (1001)59:52+23:118:57
137Marie AugustssonD40 Motion (764)1:14:20+43:4418:26
140Linus LundbergH15 (929)54:40+26:0410:06
151Josefine SandbergOpen 3 (2726)42:28+18:3814:03
155Stig AdolfssonH65 Kort (958)1:08:10+34:5118:34
170Elsa HallU1 (2187)19:48+7:4210:45
175Åke PerssonH65 Kort (958)1:30:56+57:3724:46
178Linda HedströmOpen 4 (995)1:31:56+54:0718:48
181Alexander AugustssonH16 (1024)1:01:35+34:1410:53
243Tindra DavidssonD10 (1269)1:17:21+1:01:0731:57
419Maja JosefssonOpen 3 (2726)1:00:47+36:5720:07
463Jennie JosefssonOpen 5 (2438)1:22:45+53:4321:26
464Pier JosefssonOpen 5 (2438)1:22:49+53:4721:27
Elsa GerhardssonInskolning (2140)fullföljt
Rufus HedströmInskolning (2140)fullföljt
Bo TuressonH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser