Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Helsingin Suunnistajat

96 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Veli KangasH21-2 (800)57:06+0:195:37
5Mikko SalonenH45-1 (730)39:15+2:476:00
5Jouni SavelainenH65 (766)36:13+3:318:03
15Emilia TalaD13 (1017)31:38+6:057:28
15Luukas ValtonenH21-2 (800)1:04:31+7:446:21
15Lauri SyrjäläinenH15 (929)33:00+4:246:05
17Arttu SyrjäläinenH21-2 (800)1:04:41+7:546:21
17Miika TalaH16 (1024)32:07+4:465:41
18Tuomas HeikkiläH18 Elit (573)47:44+5:416:13
18Jeppe KoivulaH40 Kort-2 (789)41:05+7:056:46
20Paula GrossD20 Elit (499)53:56+7:027:34
20Timo SalinH50 Kort-1 (778)35:31+6:127:42
23Heidi LiljeströmD40 (496)43:03+10:408:30
23Kalle RantalaH21-2 (800)1:06:02+9:156:29
26Mari SaneD35 Kort (631)41:37+8:339:04
27Juulia TalaD13 (1017)33:01+7:287:48
27Aapo SalonenH16 Kort (197)42:02+15:1910:48
27Nadja RehbergerD11 (851)27:57+9:0610:09
29Topi SyrjäläinenH20 Elit (617)1:07:18+11:426:27
30Mika RantalaH50-1 (836)46:13+9:267:23
31Tiina Tervo-RantakokkoD45 Kort-1 (747)39:39+9:5911:08
33Matias SalonenH18 Elit 2 (534)51:27+10:547:22
34Riikka OtsamoD50 (838)35:32+9:378:53
36Venla TurakainenD16 (875)34:59+7:177:21
40Larissa ErolaD40 (496)47:15+14:529:20
40Jasmiina RantalaD18 Elit (551)51:03+9:357:54
40Veera TurakainenD12 (1025)29:29+9:399:59
41Tuomas TalaH40 (1146)54:43+11:597:06
44Åge LiljeströmH65 (766)41:40+8:589:16
46Pirkko LatvastoD70 (252)56:28+28:1318:49
47Heidi SalonenD40 (496)50:24+18:019:57
50Pekka NikulainenH50-1 (836)49:21+12:347:53
51Lauri RoininenH21 Kort-2 (1030)54:58+12:307:03
54Marketta SavelainenD65 (320)55:53+24:5816:14
59Elina LammiD21-1 (652)1:02:06+13:248:51
60Aapo IkolaH11 (1108)23:25+7:538:29
61Pihla OtsamoD21 Elit (365)1:28:51+25:128:33
62Erkki LatvastoH70 (607)47:23+14:2311:43
63Ville LampinenH21-2 (800)1:13:15+16:287:12
63Milla MattilaD21 Elit (365)1:31:16+27:378:47
67Venla SyrjäläinenD12 (1025)32:33+12:4311:02
70Ramona Åkermarck-MähönenD21 Kort-1 (837)50:56+18:1410:11
70Venla SalonenD14 (924)37:24+12:208:55
71Reko RantamäkiH45 Kort-2 (992)42:15+11:568:22
72Aimo KangasOpen 9 (584)1:09:26+28:259:03
73Pauliina LankinenD50 (838)41:30+15:3510:22
75Elli SalonenD13 (1017)38:37+13:049:07
76Päivi MalmiOpen 9 (584)1:10:45+29:449:14
78Hannu LammiH55 Kort (872)49:02+13:1510:52
81Anni RajalaD12 (1025)33:30+13:4011:21
82Kimmo LiljeströmH45-1 (730)52:31+16:038:02
85Mikko LaineH40 (1146)1:00:07+17:237:49
86Lassi AaltonenH21-2 (800)1:21:49+25:028:03
87Sari KallelaOpen 6 (571)1:35:24+54:2315:35
89Merianna RantakokkoD12 (1025)34:44+14:5411:46
89Petra LiljeströmD40 Kort-1 (655)51:27+22:0512:34
91Eija RantalaD50 (838)44:08+18:1311:02
91Hanna RuhanenD21-1 (652)1:08:15+19:339:44
91Leevi VäisänenH16 (1024)39:26+12:056:58
92Pekka LammiH21 Kort-2 (1030)1:01:07+18:397:50
94Irene TurakainenD45 (859)47:38+17:2510:26
99Kari SalonenH40 (1146)1:01:41+18:578:01
103Luca KallelaOpen 5 (2438)42:46+13:4411:04
105Doris VäisänenD12 (1025)36:52+17:0212:29
107Kristiina LampinenD21 Kort-1 (837)57:35+24:5311:31
107Lilja ÖstermanD21-1 (652)1:12:38+23:5610:21
117Raino LampinenH55 (967)53:59+21:289:43
118Mikko LaaksoH21-2 (800)1:32:12+35:259:04
120Väinö HaaraH10 (1337)29:17+15:2312:47
121Eino HaaraH11 (1108)28:34+13:0210:21
124Ruusu LaineD11 (851)49:34+30:4318:01
125Miia MattilaD21 Kort-1 (837)1:00:28+27:4612:05
127Ella RantalaD12 (1025)40:20+20:3013:40
131Karin RantamäkiD45 (859)57:33+27:2012:37
137Markku RehbergerOpen 9 (584)2:11:49+1:30:4817:12
142Jari ValtonenH50-1 (836)1:08:15+31:2810:55
144Kari SaneH65 (766)1:10:11+37:2915:37
145Ellen HeinaroD16 (875)51:49+24:0710:54
147Matias LiljeströmH10 (1337)31:52+17:5813:54
152Eerika RantalaD21 Kort-1 (837)1:09:48+37:0613:57
156Marika MattilaD21 Kort-1 (837)1:11:42+39:0014:20
167Marko RajalaH40 (1146)1:17:33+34:4910:05
175Teemu IivonenH13 (1083)53:34+32:0912:58
177Lenni VäisänenH14 (1160)39:59+18:099:32
182Juho MalmiH11 (1108)38:13+22:4113:50
183Lenni KallelaH10 (1337)36:31+22:3715:56
193Emil KoivulaH12 (1032)44:28+28:3814:09
194Olli TurakainenH45 Kort-2 (992)1:24:49+54:3016:49
242Tiina KainulainenOpen 7 (1692)44:51+24:5515:09
Oliver JuvasteInskolning (2140)fullföljt
Ida KoivulaInskolning (2140)fullföljt
Timo MähönenH21-2 (800)ej godkänd
Timo SavelainenH21-2 (800)ej godkänd
Johannes LouhiH20 Elit (617)ej godkänd
Mikko HaaraOpen 11 (308)ej godkänd
Tiia SalonenOpen 5 (2438)ej godkänd
Anna SavilahtiD14 (924)ej start
Aino KangasahoD14 (924)ej start
Luca KallelaH13 (1083)ej start
Tommi LiljeströmH14 Kort (375)ej start
Leena Salmenkylä-MattilaD55 (669)ej start
Essi RoininenD18 Elit 2 (265)ej start
Einari HeinaroH21 Elit (372)ej start
Topi RaitanenH20 Elit (617)ej start
Irma LiljestömD65 Motion (243)ej start
Eero KemppainenOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser