Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IL Tyrving

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders Tiltnes2-days Men (131)40:25+3:445:40
5Erik AnderssonH21 Kort-1 (1006)45:11+3:425:40
6Per Kristian EkebergH60 (671)38:12+2:107:24
10Torgeir NørbechH21 Elit (372)1:18:05+6:285:32
11Christian GrotnesH50-1 (836)41:46+4:596:40
14Berit DanielsenD55 (669)33:47+5:358:52
15Helene Lund-Johansen2-days Women (67)44:36+14:138:47
20Astrid FiskumD20 (349)50:59+7:579:03
22Nanna NorderudD20 (349)51:25+8:239:07
23Are NjåsteinH50 Motion (409)51:38+11:3910:12
25Mari Jellum HelgerudD21 Kort-2 (742)41:54+9:208:19
26Thor NorderudH50 Motion (409)52:35+12:3610:23
27Marianne NjåsteinD50 (838)34:42+8:478:40
28Hege FeiringD45 (859)38:06+7:538:21
29Ida Arnesen TiltnesD21-1 (652)57:03+8:218:08
31Lars-Erik FiskumH55 (967)40:22+7:517:16
31Karl-Johan MalmbergH45 Kort-1 (980)39:02+6:097:34
34Emil JönssonH21-1 (853)1:08:22+10:156:43
44Synne SkjærsteinD18 Elit 2 (265)1:11:33+25:4712:46
47Bjørn EkebergH21 Elit (372)1:29:35+17:586:20Ladda ner rutt i gpx-format
57Hasse BergstrømH70 (607)45:27+12:2711:15
59Synne Nesheim FlatebakkenD20 (349)1:05:27+22:2511:37
90Magnus MolundH10 (1337)26:47+12:5311:41
97Kjetil MolundH45-2 (713)58:24+22:098:56
98Anna GöhlmanD50 Kort (901)46:12+17:3014:31
101Hallvard BergH55 (967)51:34+19:039:17
106Lena HenrikssonD50 Motion (592)1:22:13+49:1822:50
107Maren NorderudD16 (875)44:31+16:499:22
107Anne Kristine NorderudD50 (838)48:01+22:0612:00
109Frode KamsvågH50-1 (836)59:31+22:449:31
115Markus LivingH21-1 (853)1:25:27+27:208:24
117Solveig Eline BergD16 (875)46:05+18:239:42
121Kirsti Grundnes BergD55 (669)1:02:49+34:3716:29
122Åsa FranzenOpen 8 (1300)42:48+17:179:26
125Torkjel NesheimH50-1 (836)1:03:26+26:3910:08
131Tuva Nesheim FlatebakkenD16 (875)47:59+20:1710:06
146Åshild FlatebakkenD50 (838)59:28+33:3314:52
149Jenny-Ann MalmbergD45 (859)1:05:54+35:4114:27
190Sara MolundD12 (1025)1:02:12+42:2221:05
Julian MalmbergInskolning (2140)fullföljt
Linn MalmbergInskolning (2140)fullföljt
Elias MolundInskolning (2140)fullföljt
Thea Feiring HaltiaD18 (475)ej godkänd
Betty Ann Bjerkreim NilsenD21-1 (652)ej start
Helle HundseidD50 (838)ej start
Kristoffer JacobsenH35 Kort (1001)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser