Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tampereen Pyrintö

91 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anni HaanpääD18 Elit (551)41:286:25
1Konsta PuranenH18 Elit 2 (534)40:335:49
2Lotta EerolaD16 (875)27:50+0:085:51
3Raino PesuH40 (1146)45:32+2:485:55
4Annika ViiloD50 (838)28:47+2:527:11
4Eemil KoskinenH10 (1337)15:22+1:286:42
6Sara KurthD16 (875)29:43+2:016:15
8Ilona TikkakoskiD13 (1017)28:35+3:026:45
8Mervi PesuD40 (496)37:45+5:227:27
10Akseli PesuH10 (1337)17:00+3:067:25
11Taavi MustajokiH18 Elit 2 (534)46:32+5:596:40
13Aapo LiponkoskiH12 (1032)20:12+4:226:25
15Laura TiitsD35 Kort (631)39:13+6:098:32
16Ilkka LeppavuoriH35 (318)54:58+9:316:50
17Ellu MunukkaD21-1 (652)53:28+4:467:37
18Anssi HuostilaH21 Kort-2 (1030)48:55+6:276:16
18Mikko EerolaH16 (1024)32:18+4:575:43
19Urmas TiitsH21 Motion (406)1:03:51+14:518:58
20Kaisa HaanpääD16 (875)33:09+5:276:58
21Teemu EerolaH18 Elit (573)48:11+6:086:16
22Lasse ViiloH16 (1024)32:57+5:365:49
28Jarkko PuranenH45 Kort-2 (992)36:51+6:327:18
31Eino LiponkoskiH10 (1337)20:34+6:408:58
34Inka MustajokiD16 Kort (253)52:32+21:2612:54
34Juho KinniH21 Elit 2 (662)1:18:46+9:096:18
34Lotta PesuU1 (2187)14:34+2:287:55
35Johanna ViiloD20 Elit (499)57:02+10:088:00
37Jussi-Elmeri HalmeH21 Kort-2 (1030)53:11+10:436:49
39Aleksi NiemiH21 Elit (372)1:26:16+14:396:06
45Vili MustonenH20 Elit (617)1:10:56+15:206:48
45Riikka EerolaD45 (859)41:23+11:109:04
48Kati HaanpääD45 (859)41:27+11:149:05
52Magnus StruckmannH20 (281)1:41:52+48:4513:08
53Lotta VälkkiD16 (875)37:08+9:267:49
55Villa MustajokiD14 (924)35:44+10:408:31
56Silja Yli-HietanenD13 (1017)36:58+11:258:44
57Aatos RiikonenH10 (1337)24:21+10:2710:37
59Tapio MäenpääH50 Kort-1 (778)42:56+13:379:18
62Tiitus MustajokiH16 (1024)36:19+8:586:25
66Onni LiponkoskiH10 (1337)24:46+10:5210:48
67Tuija SchmidtOpen 10 (422)57:40+31:3814:31
68Konsta PitkänenH18 Elit (573)56:36+14:337:22
69Sonja JulkunenD20 Elit (499)1:05:27+18:339:11
69Mikko EskolaH60 Kort (990)45:08+13:1511:02
69Akseli KauppiH18 Elit (573)56:48+14:457:24
69Erno PajuH21-2 (800)1:16:42+19:557:32
77Antti PaasiOpen 8 (1300)39:36+14:058:44
77Kiri HuhtanenH18 Elit 2 (534)1:00:05+19:328:37
78Aapo MustajokiH12 (1032)26:32+10:428:27
78Anton KuukkaH20 Elit (617)1:19:44+24:087:39
82Akseli KonttilaH14 (1160)30:25+8:357:15
82Olli MustajokiH14 (1160)30:25+8:357:15
85Jyri MustajokiH40 Kort-2 (789)52:34+18:348:39
88Vilma PesuD13 (1017)40:03+14:309:28
94Matias MäenpääH13 (1083)36:36+15:118:51
97Jarno RiikonenH40 (1146)1:01:15+18:317:57
97Maria KontoniemiD21-1 (652)1:08:57+20:159:50
98Tuomo HaanpääH45-1 (730)57:37+21:098:49
105Arttu VesterinenH18 Elit (573)1:05:31+23:288:32
105Eero KahilaH21 Kort-2 (1030)1:02:57+20:298:04
107Lauri KahilaH21-2 (800)1:29:23+32:368:47
109Ossi JärvinenH20 Elit (617)1:41:46+46:109:45
110Sami MustajokiH45 Kort-2 (992)48:17+17:589:34
112Hulda MustajokiD10 (1269)30:25+14:1112:34
116Laura KarholaD21 Kort-1 (837)58:52+26:1011:46
122Hannaleena RiikonenOpen 4 (995)1:13:49+36:0015:05
126Antti VälkkiH45 Kort-2 (992)49:55+19:369:54
131Jaakko PaasiOpen 8 (1300)43:32+18:019:36
136Sami LiponkoskiH40 (1146)1:08:49+26:058:56
152Samuli SaarikkoH40 Kort-2 (789)1:24:17+50:1713:53
155Ulla MustajokiOpen 3 (2726)42:45+18:5514:09
156Teija LiponkoskiOpen 7 (1692)36:25+16:2912:18
159Jyry TukiainenH13 (1083)49:00+27:3511:51
162Totte VälkkiH12 (1032)36:33+20:4311:38
164Heikki TukiainenH40 (1146)1:16:00+33:169:52
179Anna MustajokiOpen 5 (2438)47:58+18:5612:25
190Paula KölhiOpen 8 (1300)48:38+23:0710:44
199Otso TukiainenH13 (1083)1:13:18+51:5317:44
220Marja VälkkiOpen 5 (2438)50:44+21:4213:08
222Maija Yli-HietanenOpen 5 (2438)50:48+21:4613:09
225Venla HaanpääD10 (1269)57:50+41:3623:53
234Jaakko KoivistoOpen 5 (2438)51:48+22:4613:25
265Paula KorthOpen 5 (2438)54:18+25:1614:04
447Päivi PaasiOpen 5 (2438)1:15:51+46:4919:39
Aaro KinniInskolning (2140)fullföljt
Eelis PajuInskolning (2140)fullföljt
Eevert RiikonenInskolning (2140)fullföljt
Tuomas SaarikkoInskolning (2140)fullföljt
Maria TiitsInskolning (2140)fullföljt
Vilho PajuH10 (1337)ej godkänd
Miia TukiainenOpen 5 (2438)ej godkänd
Pyry MustonenH20 Elit (617)ej start
Tommi ViiloH14 (1160)ej start
Sami SaarikkoH11 (1108)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser