Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Djerf

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elin LindbladD15 (801)28:16+1:056:15
6Henrik LindbladH45 Kort-1 (980)35:31+2:386:53
6Jesper HaglundH17-20 Kort (293)41:27+9:157:24
8Per-Arne PetersonH45 Motion (509)39:48+7:077:57
9Charlotte FlansbjerD45 (859)33:37+3:247:22
11Ulf NordzellH60 Motion (269)40:00+9:059:57
13Kjell ErikssonH65 (766)38:09+5:278:29
13Frida JohanssonD16 (875)32:17+4:356:47
15Gunnar NymanH80 (240)44:44+11:4514:12
17Linus Bodin-LiliegrenU1 (2187)13:54+1:487:33
20Anders ElofssonH60 Motion (269)42:45+11:5010:38
20Eva Thorsell HanssonD45 Motion (966)36:00+6:289:58
21Per PetterssonH60 Motion (269)42:48+11:5310:38
21Amanda JanssonD15 (801)32:57+5:467:17
25Alexander JanssonH13 (1083)28:07+6:426:48
26Ann-Sofi WelanderD21 Motion (510)44:08+11:009:29
27Mats WelanderH55 (967)39:33+7:027:07
28Per JanssonH45-1 (730)44:16+7:486:46
33Ellen PelanderD12 (1025)29:01+9:119:50
38Stig NilssonH65 Kort (958)42:11+8:5211:29
41Maja WelanderD18 Elit 2 (265)1:06:43+20:5711:54
41Mattias HanssonH13 (1083)30:48+9:237:27
43Stina LindbergD18 (475)57:30+18:4511:08
46Elin LindbergD20 Elit (499)1:01:11+14:178:35
47Viktoria LindbergD45 Kort-1 (747)42:36+12:5611:57
47Rasmus PetterssonH14 (1160)27:28+5:386:33
51Fredrik Zetterberg ErikssonH21 Kort-2 (1030)54:58+12:307:03
53Edvard PelanderH10 (1337)23:35+9:4110:17
57Britt-Marie KarlssonD70 Kort (357)1:04:16+30:2124:15
60Jan HanssonH45 Kort-1 (980)43:32+10:398:27
70Anna JanssonD40 Kort-1 (655)48:10+18:4811:46
70Björn SvenssonH50-1 (836)52:20+15:338:22
73Jan-Olof BäckH55 (967)47:14+14:438:30
75Elizabeth PetterssonOpen 2 (501)1:15:35+43:0219:40
75Håkan LindbergH50-1 (836)53:24+16:378:32
75Ylva JohanssonD14 (924)38:09+13:059:06
77Tova ErikssonD16 (875)40:14+12:328:28
78Arvid JohanssonH11 (1108)24:10+8:388:45
98Håkan PetterssonH21 Elit 2 (662)1:33:53+24:167:31
98Håkan AlmqvistH50-1 (836)55:52+19:058:56
99Erik HaglundH21 Kort-2 (1030)1:01:51+19:237:56
101Marie LindbladD40 Kort-1 (655)54:12+24:5013:15
101Mats HaglundH60 (671)1:02:54+26:5212:11
103Jonna LindbladD12 (1025)36:32+16:4212:23
106Anton HolmH15 (929)46:51+18:158:39
124Anders PelanderH40 Kort-2 (789)59:27+25:279:47
154Elias HaglundH21 Kort-2 (1030)1:14:30+32:029:33
159Hans-Eric JanssonH70 Kort (920)55:59+29:4518:21
188Lin PelanderU1 (2187)20:25+8:1911:05
190Bo WinqvistOpen 5 (2438)48:44+19:4212:37
190Anton HanssonH16 (1024)1:10:28+43:0712:28
275Emma LiliegrenOpen 5 (2438)54:58+25:5614:14
297Lucas Bodin LiliegrenU1 (2187)24:18+12:1213:12
306Axel LindbladU1 (2187)24:53+12:4713:31
361Louise WinqvistOpen 7 (1692)1:17:11+57:1526:04
Lena WesterlundD40 Kort-1 (655)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser