Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Domnarvets GOIF

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan B NordahlChallenge H 5 (390)32:445:07
4Erik BrandtH14 (1160)22:49+0:595:26
5Lennart TägtströmH65 Motion (231)40:06+9:1710:53
7Wera ErikssonD16 Kort (253)37:55+6:499:18
7Maria BergfältOpen 7 (1692)22:49+2:537:42
8Tony BjörlingOpen 6 (571)50:42+9:418:17
8Elsa BrandtD11 (851)22:56+4:058:20
9Mats HörnellOpen 11 (308)48:20+13:028:37
16Maja EliassonD10 (1269)21:09+4:558:44
18Per NordahlOpen 11 (308)52:53+17:359:26
20Magnus HjorthOpen 8 (1300)31:36+6:056:58
25Jan DelbomH60 Motion (269)47:50+16:5511:53
27Mats ErikssonChallenge H 10 (442)1:06:04+10:346:26
31Ola AnderssonOpen 11 (308)56:23+21:0510:04
31Anders DahlinH21-2 (800)1:07:06+10:196:36
39Fredrik PerssonH20 Elit (617)1:10:02+14:266:43
39Eva ElfvingOpen 9 (584)59:36+18:357:46
40Emma EliassonD13 (1017)35:01+9:288:16
46Moa HjorthD15 (801)36:39+9:288:06
48Annika ÖstmanOpen 9 (584)1:02:03+21:028:06
49Anders PrästingsOpen 9 (584)1:02:28+21:278:09
49Elin DahlinOpen 9 (584)1:02:28+21:278:09
54Sara HelanderOpen 8 (1300)37:19+11:488:14
55Anja NilssonD12 (1025)31:12+11:2210:34
56Klara AnderssonD14 (924)35:47+10:438:32
60Sara JohanssonOpen 9 (584)1:05:11+24:108:30
75Agnes NilssonU2 (1872)29:54+11:2211:51
75Anders BoströmOpen 8 (1300)39:31+14:008:43
82Albin BergerH15 (929)43:11+14:357:58
83Karin ElfvingOpen 9 (584)1:13:48+32:479:38
85Anders  HedbergOpen 6 (571)1:33:06+52:0515:12
94Alice Eriksson BjörlingD12 (1025)35:18+15:2811:57
99Rasmus JonssonH15 (929)46:04+17:288:30
106Anja BergerD11 (851)42:11+23:2015:20
107Ville ElgesjöU2 (1872)32:24+13:5212:51
107Sanna HörnellD11 (851)42:12+23:2115:20
108Elsa NilssonD14 (924)44:17+19:1310:34
116Joacim LindstedtOpen 9 (584)1:28:33+47:3211:33
122Maria HjorthOpen 5 (2438)44:27+15:2511:30
136Adam PerssonH10 (1337)30:53+16:5913:29
137Emil BybergH15 (929)53:54+25:189:57
153Agnes JonssonD15 (801)1:18:18+51:0717:19
163Linnéa BorggrenD12 (1025)48:09+28:1916:19
171Tyra ElgesjöD10 (1269)39:18+23:0416:14
181Oskar JonssonH14 (1160)40:38+18:489:41
203Elias HörnellH10 (1337)39:10+25:1617:06
207Rebecca StålnäbbU2 (1872)39:27+20:5515:39
209Maja ErikssonOpen 8 (1300)50:45+25:1411:12
215Signe Eriksson BjörlingU2 (1872)39:53+21:2115:49
223Vilma BergerOpen 8 (1300)52:55+27:2411:40
312Axel SandbergU2 (1872)48:49+30:1719:22
322Amanda BorggrenU2 (1872)50:01+31:2919:50
323Irma BergOpen 3 (2726)52:52+29:0217:30
334Linnéa PerssonU2 (1872)52:13+33:4120:43
341Lovisa PerssonU2 (1872)53:19+34:4721:09
443William JosefssonU1 (2187)40:41+28:3522:06
Kristoffer BorggrenInskolning (2140)fullföljt
Erik NordahlInskolning (2140)fullföljt
FreJa PerssonInskolning (2140)fullföljt
Wiktor ErikssonChallenge H 10 (442)ej godkänd
Anders BorggrenOpen 5 (2438)ej godkänd
Julia NordvallD11 (851)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser