Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lena JakobssonD50 Motion (592)37:13+4:1810:20
7Carl ÖbergH10 (1337)16:34+2:407:14
8Aron ÖstangårdH14 (1160)23:39+1:495:38
8Tuva ÖstangårdD11 (851)22:56+4:058:20
9Gunnel ChristianssonD70 Motion (211)49:00+8:4516:29
9Loke ÖstangårdH16 (1024)30:45+3:245:26
12Viktor PetterssonH16 Kort (197)35:14+8:319:03
15Jenny JakobssonD18 (475)49:14+10:299:32
18Tove ValleriusD12 (1025)27:09+7:199:12
22Erik AxelssonH16 Kort (197)39:56+13:1310:15
30Eivor PetterssonD70 Kort (357)48:32+14:3718:18
39Hanna ÖbergD12 (1025)29:27+9:379:58
40Lena SandahlD70 Kort (357)53:06+19:1120:02
41Petter ValleriusH35 (318)1:11:16+25:498:51
66Ida RydbergD20 (349)1:15:48+32:4613:27
67Thomas JohanssonH40 Kort-1 (820)47:48+14:057:57
69Karin HolmgrenD50 Motion (592)57:18+24:2315:55
70Robin JakobssonH21-1 (853)1:14:23+16:167:19
71Lena PerssonD60 (365)1:12:03+43:0320:42
75Hans-Åke ChristianssonH70 Kort (920)38:59+12:4512:46
75Richard OlovssonH40 Kort-1 (820)49:31+15:488:14
78Isak LiljeholmH13 (1083)34:12+12:478:16
83Ingemar PerssonH60 (671)57:59+21:5711:14
84Susanne GranD40 Kort-2 (637)51:09+23:1312:26
84Oscar RiisH21 Elit 2 (662)1:30:14+20:377:14
90Fabian ValleriusH14 (1160)30:55+9:057:22
90Måns AxelssonH40 Motion (456)1:48:25+1:08:3118:04
96Henrik PetterssonH13 (1083)36:41+15:168:52
101Arvid RudbergH21 Kort-1 (1006)1:09:56+28:278:46
111Christer ÖbergH40 Kort-1 (820)59:06+25:239:50
115Annika RiisD50 (838)49:03+23:0812:15
119Pia ÖstangårdD40 Kort-2 (637)1:16:26+48:3018:35
119Nicklas EnlundOpen 9 (584)1:31:40+50:3911:58
120Ann-Sofie OlovssonD40 Kort-2 (637)1:16:39+48:4318:38
121Karl-Johan RydbergH40 Kort-1 (820)1:02:20+28:3710:22
122Maria NilssonD45 Motion (966)54:20+24:4815:03
130Robert LarssonH21 Kort-1 (1006)1:17:20+35:519:42
131Jakob RiisH21-1 (853)1:30:27+32:208:54
143Lars HolmgrenH50-1 (836)1:08:59+32:1211:02
148Lars KarlssonH70 Kort (920)50:42+24:2816:37
153Per-Johan RiisH50-1 (836)1:17:49+41:0212:27
173Åsa AxelssonD45 Motion (966)1:16:40+47:0821:14
180Maja AxelssonD13 (1017)1:05:00+39:2715:21
186Oliver ValleriusH16 (1024)1:06:51+39:3011:49
193Ellen OlovssonD13 (1017)1:17:51+52:1818:24
241Sigrid HolmgrenU2 (1872)41:36+23:0416:30
244Märta HolmgrenU2 (1872)42:09+23:3716:43
339Alice  CederlundU2 (1872)52:57+34:2521:00
356Agnes OlovssonU2 (1872)56:31+37:5922:25
Ylva LarssonOpen 5 (2438)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser