Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D20 Elit

6 700 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aleksandra HornikOK Kolmården48:27
2Isabel SalénIFK Mora OK51:21+2:54
3Johanna ÖbergOK Linné51:49+3:22
4Sofie BachmannChläberen OK53:14+4:47
5Hanna MüllerLeksands OK54:24+5:57
6Noora KoskinenHiisirasti54:29+6:02
7Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad54:45+6:18
8Tilda JohanssonOK Orion54:47+6:20
9Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad54:58+6:31
10Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna54:59+6:32
11Ragnhild HjermstadFossum IF55:06+6:39
12Caroline FinderupOK Pan Århus55:37+7:10
13Amanda Falck WeberEksjö SOK55:42+7:15
14Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering56:20+7:53
15Evine Westli AndersenLøten o-lag56:23+7:56
16Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF56:56+8:29
17Ingeborg EideByåsen IL57:07+8:40
17Netta RajamäkiKangasala SK57:07+8:40
19Elvira BjörklundTrollhättans SOK57:14+8:47
20Louise LundgrenVäxjö OK57:34+9:07
21Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF57:39+9:12
22Sandra NäslundVästerås SOK57:47+9:20
23Åshild KolstadFreidig58:26+9:59
24Line CederbergOK Pan-Kristianstad58:46+10:19
25Andrea SvenssonOK Tisaren58:55+10:28
26Johanna SjölundSundsvalls OK59:09+10:42
27Paula GrossHelsingin Suunnistajat59:28+11:01
28Anine AhlsandNydalens SK59:30+11:03
29Petra AhoNavi59:54+11:27
30Linnéa GolsäterEksjö SOK1:00:29+12:02
31Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri1:00:58+12:31
31Klara YngvessonUmeå OK1:00:58+12:31
33Fanny AsketunOK Roxen1:01:30+13:03
34Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:01:33+13:06
35Johanna ViiloTampereen Pyrintö1:01:50+13:23
36Sara HägnanderLidköpings VSK1:02:32+14:05
37Siri MoholthKongsberg OL1:02:45+14:18
38Sara KindlundOK Tranan1:03:24+14:57
39Elin PetterssonIFK Göteborg1:03:33+15:06
40Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:03:36+15:09
41Frida JunegardTullinge SK1:03:58+15:31
42Jenny LindbergVandrarringen1:04:00+15:33
43Moa GustafssonUddevalla OK1:04:15+15:48
44Hedwig HaasSundsvalls OK1:04:19+15:52
45Erica ErikssonHjärnarps OL1:04:48+16:21
46Ayse BozkurtAcademy 20161:05:26+16:59
47Sara WadmanIFK Mora OK1:06:12+17:45
48Outi HasuOK Trian1:06:25+17:58
49Ellen SarenmarkLeksands OK1:06:33+18:06
50Emma HelmerssonVästerås SOK1:07:45+19:18
51Sigrid HolmgrenOK Renen1:08:01+19:34
52Katja von SchoultzOK Trian1:08:10+19:43
53Emma BengtssonÅrsunda IF1:09:06+20:39
54Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:09:20+20:53
55Sanni MarttinenNavi1:09:35+21:08
56Anni KivilaaksoEspoon Suunta1:09:40+21:13
57Marte H. HagenNTNUI1:09:43+21:16
58Jutta JussilaIFK Lidingö SOK1:10:05+21:38
59Amanda BerggrenTullinge SK1:10:14+21:47
60Åsne Skram TrømborgKongsberg OL1:11:00+22:33
61Kajsa MattssonOK Kåre1:11:04+22:37
62Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:12:48+24:21
63Anna MatybaOK Kolmården1:13:16+24:49
64Hanna KorhonenOK Ravinen1:13:28+25:01
65Karin HagwallLunds OK1:14:07+25:40
66Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:14:52+26:25
67Julia ErikssonOK Kolmården1:15:27+27:00
68Moa PetterssonKarlskrona SOK1:15:57+27:30
69Silje ArntzenAsker SK1:16:03+27:36
70Sonja JulkunenTampereen Pyrintö1:16:27+28:00
71Amanda JohanssonOK Orion1:16:34+28:07
72Josefin ErlandssonOK Milan1:17:14+28:47
73Elin LundqvistOK Orion1:17:23+28:56
74Carolina NealisOK Roslagen1:18:38+30:11
75Iben ValeryTisvilde Hegn OK1:20:22+31:55
76Johanna HenrikssonOK Tisaren1:21:01+32:34
77Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:23:19+34:52
78Emma KindbomIF Hagen1:23:53+35:26
79Essi VäisänenSK Vuoksi1:24:07+35:40
80Carolyn HindleMDOC1:24:59+36:32
81Linnea GustafssonOK Gynge1:25:34+37:07
82Emma BeskowFalkenbergs OK2:03:40+1:15:13
Alexandra EnlundIF Femmanej godkänd
Moa HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Josefine HöögHagaby GoIF Örebroej godkänd
Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Tuulia KivistöOK Trianej godkänd
Josefine LindOK Pan Århusej godkänd
Elin LindbergOK Djerfej godkänd
Emilia StåhlbergEspoon Suuntaej godkänd
Anni ValtonenMS Parmaej godkänd
Nina Asheim BirkelandHalden SKej start
Ronja BjörklundOK Kåreej start
Kaja Bråten løvaldAsker SKej start
Rebecka HoppeIF Thorej start
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start
Sonja MellbergVaasan Suunnistajat ryej start
Ellen MyrskogIK Kronanej start
Emma NilssonOK Trananej start
Niina ReponenPaimion Rastiej start
Alice TörnlundOK Ravinenej start
Ella WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Tonje VassendFossum IFej start
Fredrika von EssenOK Linnéej start
Petra VäliheikkiMS Parmaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser