Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18 Elit

5 650 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF47:02
2Anine LomeHamar OK48:02+1:00
3Danielle GoodallCounties Manukau48:39+1:37
4Anni HaanpääTampereen Pyrintö48:44+1:42
5Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä49:02+2:00
6Synne StrandAsker SK49:13+2:11
7Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF49:37+2:35
8Sandra BoströmOK Linné49:58+2:56
9Myrra CarlssonOK Orion49:59+2:57
10Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan50:15+3:13
11Lisa JohanssonOK Tranan50:32+3:30
12Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK50:52+3:50
12Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK50:52+3:50
14Sara NivaSK Pohjantähti50:55+3:53
15Jenny WegebroUmeå OK51:26+4:24
16Emma PetterssonOK Roxen51:31+4:29
17Amelia SkalbergBredaryds SOK51:52+4:50
18Hanna KjellinForsa OK52:06+5:04
19Åse BerganNydalens SK52:08+5:06
20Ane DyrkornEiker OL52:09+5:07
21Stina NordinSundsvalls OK52:20+5:18
22Hanna HänströmTäby OK52:29+5:27
23Tova OlssonIK Hakarpspojkarna52:54+5:52
24Fanny SundbladEksjö SOK52:58+5:56
25Sofia WestinVittjärvs IK53:00+5:58
26Ingvil AhlsandNydalens SK53:03+6:01
27Henna PylvänäinenKouvolan Suunnistajat53:04+6:02
28Vilma AnnalaKangasala SK53:06+6:04
29Jasmiina RantalaHelsingin Suunnistajat53:11+6:09
30Gabriella S BerganderEksjö SOK53:23+6:21
31Maja MosslindVandrarringen53:34+6:32
32Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad53:35+6:33
33Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna53:36+6:34
34Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre54:01+6:59
35Emma HagrotTäby OK54:03+7:01
36Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad54:04+7:02
37Jonna ForsVästerås SOK54:21+7:19
38Maiken HågårdKonnerud IL54:25+7:23
39Lisa BerggrenOK Kolmården54:36+7:34
40Anna KarlströmOK Linné54:41+7:39
41Hanna HugossonSundsvalls OK54:46+7:44
42Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK54:56+7:54
43Sarah PerssonOK Denseln55:06+8:04
44Sanni NorrbackaHyvinkään Rasti55:37+8:35
45Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK56:05+9:03
46Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad57:18+10:16
47Maria ErikssonEds SK57:23+10:21
48Silje HaugeHisøy OK57:40+10:38
49Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering57:42+10:40
50Amanda RangertIK Hakarpspojkarna57:46+10:44
51Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag57:47+10:45
52Johanna HagströmFalköpings AIK OK57:54+10:52
53Agnes KrachtTisvilde Hegn OK58:07+11:05
54Ida ØbroOK Orion58:14+11:12
55Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF58:29+11:27
56Thea DyrkornEiker OL58:30+11:28
57Emma DjerfLerums SOK58:38+11:36
58Ragnhild EideByåsen IL58:41+11:39
59Anne Willkommen EikenKongsberg OL58:42+11:40
60Elsa HolmgårdKils OK58:52+11:50
60Vera MelkildFreidig58:52+11:50
62Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss58:56+11:54
63Emma HållströmGävle OK59:00+11:58
64Ida KristianssonTrollhättans SOK59:09+12:07
65Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK59:36+12:34
66Moa HanssonBredaryds SOK59:39+12:37
67Wilma LagerhällRehns BK59:50+12:48
68Moa WestbladOK Ravinen59:54+12:52
69Heini RintanenEksjö SOK1:00:02+13:00
70Sarah MagnussonLinköpings OK1:00:18+13:16
71Carolina OlssonÄlvdalens IF OK1:00:30+13:28
72Johanna RäsänenKuopion Suunnistajat1:00:37+13:35
73Vilma KarlssonSnättringe SK1:00:57+13:55
74Tove FlodmanOK Hammaren1:01:01+13:59
75Hanna RöstinOK Ravinen1:02:08+15:06
76Aurora MoholthKongsberg OL1:02:38+15:36
77Ella Arentz HagenSandefjord OK1:02:49+15:47
78Ronja JungåkerOK Kåre1:03:54+16:52
79Maria JanssonOK Linné1:03:55+16:53
80Ellen SkoogOK Hammaren1:04:30+17:28
81Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:04:40+17:38
82Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK1:04:44+17:42
83Klara AxelssonMarkbygdens OK1:05:12+18:10
84Henriikka HaapasaloSK Pohjantähti1:06:45+19:43
85Lovisa MartinssonOK Tyr1:08:13+21:11
86Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:08:26+21:24
87Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:09:27+22:25
88Jenny BredfeltLunds OK1:10:01+22:59
89Tone AlbrektssonOK Ravinen1:11:46+24:44
90Tova HermodssonLunds OK1:12:08+25:06
91Mirjam DalénSala OK1:13:13+26:11
92Nella RontuAngelniemen Ankkuri1:14:00+26:58
93Saga SanderOK Milan1:17:05+30:03
94Elsa AnderssonBredaryds SOK1:19:09+32:07
95Astrid SimonssonSundbybergs IK1:21:13+34:11
96Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:22:04+35:02
97Alice AronengHestra IF1:23:47+36:45
98Emma BlixtOK Hammaren1:24:16+37:14
99Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat1:32:08+45:06
100Laura HindleMDOC1:34:05+47:03
101Marie Erskov KroghCopenhagenO1:41:45+54:43
Ida-Marie CederbergPargas IFej godkänd
Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ida AurebekkTorridalej start
Mia BekhusFredrikstad SKej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Anna HallménOK Tisarenej start
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej start
Jonna JungåkerSundsvalls OKej start
Claudia KantolaLahden Suunnistajat-37ej start
Emelie KarlssonOK Landehofej start
Ronja KontkanenKangasala SKej start
Heidi PlitEspoon Suuntaej start
Maria PrestbøenSandefjord OKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Elin WihlborgOK Gyngeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser