Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D20

5 360 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LindströmOK Tranan47:31
2Erica EdmanLeksands OK48:58+1:27
3Lovisa JonssonNorbergs OK52:50+5:19
4Ebba PegestamOK Ravinen53:33+6:02
5Heini TarvainenNavi53:53+6:22
6Hanna GustavssonOK Tyr54:06+6:35
7Ingvild TorgersenNTNUI54:38+7:07
8Astrid FiskumIL Tyrving55:34+8:03
9Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK56:11+8:40
10Emma HimmelmannSjövalla FK56:14+8:43
11Niina KauppinenKeuruun Kisailijat56:20+8:49
12Freja VredinUmeå OK56:21+8:50
13Kristin BomanGävle OK56:51+9:20
14Nanna NorderudIL Tyrving56:52+9:21
15Ellen ForsgrenForsa OK56:56+9:25
16Linnéa AnderssonBredaryds SOK57:11+9:40
17Hanna ÅbergOK Landehof57:28+9:57
18Märta BerggrenOK Kolmården57:32+10:01
19Katie WrightLUUOC58:40+11:09
20Ida TorbiörnssonJärla Orientering58:46+11:15
21Märta Ransjö ZanderOK Tyr58:49+11:18
22Tanja MäntyläRastiketut58:50+11:19
23Anna KristianssonTrollhättans SOK59:42+12:11
24Tiril Emilie Ruud BråtenRaumar Orientering1:01:12+13:41
25Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:01:28+13:57
26Clara MannfolkUlricehamns OK1:01:30+13:59
27Emma SundvallJärla Orientering1:01:46+14:15
28Marlene BergerOrienteering Klosterneuburg1:01:54+14:23
29Kajsa JohanssonJönköpings OK1:01:57+14:26
30Märta FröjdSnättringe SK1:02:02+14:31
31Tove NorénVännäs OK1:02:24+14:53
32Karen BjergaardNydalens SK1:03:11+15:40
33Laura JerkkuTurun Suunnistajat1:06:00+18:29
34Elke VerdeyenOMEGA1:06:35+19:04
35Sanna StenholmKils OK1:06:38+19:07
36Tiina AnttilaSuomusjärven Sisu1:06:45+19:14
37Lina LandergrenHestra IF1:06:53+19:22
38Lina PålssonKungälvs OK1:06:55+19:24
39Sigrid SøvikGneist1:07:02+19:31
40Klara HolmgårdKils OK1:08:55+21:24
41Sofie BankeSvendborg OK1:11:20+23:49
42Linn ErikssonRyda SK1:12:20+24:49
43Jenny KarlssonTjalve IF Norrköping1:13:36+26:05
44Vega LaudonVännäs OK1:14:43+27:12
45Frida ForsbergTullinge SK1:15:24+27:53
46Tonje PihlOK Roskilde1:16:56+29:25
47Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:17:32+30:01
48Julia BlomFrölunda OL1:17:42+30:11
49Camilla FingerroosMS Parma1:18:23+30:52
50Lydia NorinFrölunda OL1:19:57+32:26
51Fanny RostöRånäs OK1:23:58+36:27
52Ida RydbergGamleby OK1:24:12+36:41
53Caoimhe OBoyleUCDO1:25:19+37:48
54Agnes JonssonCopenhagenO1:25:50+38:19
54Minna MiettinenMS Parma1:25:50+38:19
56Eva CreusatHautes Vosges Orientation1:28:02+40:31
57Kristine AusenNTNUI1:37:02+49:31
58Beata LarssonRånäs OK1:41:20+53:49
Katariina AaltonenSuunta Jyväskyläej godkänd
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ebba EkmanOK Tyrej godkänd
Cecilia SpångbergLunds OKej godkänd
Sara AlmehedFrölunda OLej start
Linnea BorgLinköpings OKej start
Matilda DammvikStora Tuna OKej start
Synne Nesheim FlatebakkenIL Tyrvingej start
Bethany HansonHertfordshire Orienteering Club HHej start
Lovisa HäroldSol Tranåsej start
Roisin LongUCDOej start
Anni MalinenSK Uusiej start
Aoife McCavanaUCDOej start
Elsi PöllänenEspoon Suuntaej start
Vilde SkageGneistej start
Anna SkoglundKils OKej start
Martine TopstadLarvik OKej start
Ingvild WangNTNUIej start
Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser