Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18 Elit 2

5 170 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sanna KoskelaRasti-Jussit48:22
2Marit Melby JacobsenLardal OL49:28+1:06
3Cecilia SjövallVaasan Suunnistajat ry49:48+1:26
4Sofia ErikssonStora Tuna OK50:03+1:41
5Ella MahlamäkiEspoon Suunta50:38+2:16
6Mimmi DahlbergBredaryds SOK51:55+3:33
7Amanda StrandvallIF Minken52:16+3:54
8Klara ElmbladBredaryds SOK52:46+4:24
9Ellen BromanOK Roslagen54:10+5:48
10Emelie JonassonForsa OK54:44+6:22
11Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK54:47+6:25
12Jonna HakalaIF Femman55:10+6:48
13Emmy HelmerssonHässleholms OK55:29+7:07
14Linda GustafssonOK Tyr57:03+8:41
15Emma StenbackaVaasan Suunnistajat ry57:35+9:13
16Ellen FrostOK Roslagen58:20+9:58
17Matilda MelénOK Kåre58:36+10:14
18Sofia BerglundIFK Mora OK59:12+10:50
19Guri SandvoldTynset IF59:44+11:22
20Linn LauridsenKatrineholms OK59:53+11:31
21Anna HerbertTäby OK1:00:24+12:02
22Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL1:00:25+12:03
23Vilde Årøen LykkeEmblem IL1:00:36+12:14
24Natalie LarssonRyda SK1:00:44+12:22
25Emilia ÖstlundOK Kolmården1:00:53+12:31
26Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:00:56+12:34
27Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:01:20+12:58
28Ida PalmbergOK Hammaren1:01:49+13:27
29Victoria AsketunOK Roxen1:02:31+14:09
30Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat1:03:12+14:50
31Julie NærestadVegårshei IL1:03:21+14:59
32Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:03:34+15:12
33Maja WelanderOK Djerf1:05:27+17:05
34Sofia BengtssonSundbybergs IK1:07:09+18:47
35Alice HultinOK Löftan1:07:36+19:14
36Elin PoschJönköpings OK1:07:49+19:27
37Rikke Gjeitnes DahleMolde og omegn IF1:07:59+19:37
38Wilma JanssonVänersborgs SK1:09:20+20:58
39Sofia DahlHärlövs IF1:10:41+22:19
40Sofia KlassonHestra IF1:11:51+23:29
41Julia TorrkullaIF Femman1:12:41+24:19
42Agnes BerglundUlricehamns OK1:14:19+25:57
43Moa HenningssonIK Trenne Ullared1:15:24+27:02
44Miina RautakorpiKangasala SK1:15:31+27:09
45Klara MandahlOK Linné1:28:04+39:42
Marte Lien JohnsenByåsen ILej godkänd
Camilla KaleniusLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Saini KyllönenKuhmon Peuratej godkänd
Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OKej start
Sara ErikssonIFK Mora OKej start
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej start
Elin NallgårdVästerås SOKej start
Elin NordlundPiteå IFej start
Essi RoininenHelsingin Suunnistajatej start
Cecilia RämmalLunds OKej start
Synne SkjærsteinIL Tyrvingej start
Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser