Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit 2

6 660 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Saul KlemolaRaja-Karjalan Suunnistajat45:36
2Jonas UnsgårdIL Leik47:12+1:36
3Johan OlsonIK Uven47:19+1:43
4Johannes BordalRingsaker OK49:03+3:27
5Erlend Kvittum NytrøenTynset IF49:32+3:56
6Jonas TofteredIF Rigor49:42+4:06
7Isak PrellnerSkåneslättens OL49:49+4:13
8Aleks HiidenhoviMS Parma50:20+4:44
9Ole Wanvik HaugenFreidig50:38+5:02
10Aleksi HellmanMS Parma51:25+5:49
11Christian RedtzerAttunda OK51:39+6:03
12Axel HoveidAsker SK51:42+6:06
13Konsta PuranenTampereen Pyrintö51:43+6:07
14Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat51:54+6:18
15Linus BacklundOK Södertörn51:57+6:21
16Jørgen VisterHalden SK52:12+6:36
17Victor HelgessonHestra IF52:21+6:45
18Andreas PerssonOK Hammaren53:05+7:29
19Sam LunøeNydalens SK53:18+7:42
20Hallvard Arntzen FossSandefjord OK53:21+7:45
21Johan LindmanFinspångs SOK53:36+8:00
22Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK53:48+8:12
23Simon DahlbergOK Nolaskogsarna54:34+8:58
24Jaakko MesiäinenNavi55:01+9:25
25Johan LammFrölunda OL55:10+9:34
26Hannes StubbIK Falken55:17+9:41
27Josef JohanssonOK Kolmården55:22+9:46
28Matias SalonenHelsingin Suunnistajat55:24+9:48
29Taavi MustajokiTampereen Pyrintö55:33+9:57
30Petter Vangen LunåsmoTynset IF55:35+9:59
31Jesper VikmanOK Nolaskogsarna55:54+10:18
32Eric LöfqvistOK Njudung56:06+10:30
33Albin AnderssonOK Ravinen56:19+10:43
34Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL56:42+11:06
35Walter LagerhällRehns BK56:58+11:22
36Tobias KarlssonSnättringe SK57:03+11:27
36Olle SörqvistMarkbygdens OK57:03+11:27
38Johan HagströmerOK Klemmingen57:09+11:33
39Olof SkoglundKils OK57:16+11:40
40Erik VinbladLunds OK57:18+11:42
41Erlend BrendstuenHalden SK57:36+12:00
42Otso WesterlundKoovee58:00+12:24
43Knut KyrkjebøTIF Viking58:22+12:46
44Gustaf BerglundIFK Mora OK59:10+13:34
45Rune ØstergaardSøllerød OK59:19+13:43
46Kiri HuhtanenTampereen Pyrintö59:30+13:54
46Håkon LundKongsberg OL59:30+13:54
48Lars VicariNavi59:39+14:03
49Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura59:55+14:19
50Carl EkbringKexholms SK1:00:42+15:06
51Alfred LönnVästerås SOK1:01:09+15:33
52Martin StorkampSundsvalls OK1:01:18+15:42
53Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:01:50+16:14
54Albin LarssonKatrineholms OK1:01:54+16:18
55Joel SjödinOK Kolmården1:01:55+16:19
56Aaro LampinenSK Uusi1:01:56+16:20
57Martin GranbergIFK Mora OK1:02:22+16:46
58Jonas LauriFK Herkules1:02:29+16:53
59Hugo LindbärgOK Södertörn1:02:45+17:09
59Vidar PerssonTäby OK1:02:45+17:09
61Erik TuuriBergnäsets AIK1:02:56+17:20
62Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:03:26+17:50
63Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF1:03:38+18:02
64Axel ForsmanFK Herkules1:03:50+18:14
65Tim OlssonBrattås CK1:05:15+19:39
66Juho TiukkanenVaasan Suunnistajat ry1:05:54+20:18
67David RisbergKils OK1:06:09+20:33
68Filip BrunanderAttunda OK1:07:43+22:07
69Christopher WilestedtAttunda OK1:07:51+22:15
70Axel JutterströmIFK Mora OK1:08:03+22:27
71Alexander Skaug YtterbølHalden SK1:08:10+22:34
72Harald LarssonBergnäsets AIK1:09:20+23:44
73Henrik HamreforsVästerås SOK1:09:38+24:02
74Andreas MagnvallOK Södertörn1:09:50+24:14
75Filip SvenssonOK Löftan1:09:55+24:19
76Isac JohanssonSol Tranås1:10:10+24:34
77Hugo EkingeOK Motala1:10:36+25:00
78Lukas HellgrenOK Ravinen1:11:34+25:58
79Alexander  AlnessLånghundra IF1:11:48+26:12
80Fredrik StenbeckOK Österåker1:12:48+27:12
81Erik OlssonGävle OK1:12:50+27:14
82Hannes BergenfurIK Vikings OK1:13:15+27:39
83Arvid LinderOK Hällen1:13:19+27:43
84Oscar SundbaumVittjärvs IK1:14:04+28:28
85Hannes HolmbackIF Femman1:14:36+29:00
86Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:16:05+30:29
87Truls LindholmSundsvalls OK1:16:32+30:56
88Tobias von KronhelmOK Måsen1:19:27+33:51
89Mathias VindalFreidig1:20:47+35:11
90Lavran ThorstensenOppsal Orientering1:21:05+35:29
91Mikko LähdesmäkiRasti-Hyry1:21:57+36:21
92Simon ÖsterlingOK Södertörn1:26:06+40:30
93Aleksander SkoglundFreidig1:26:27+40:51
94Henrik HaugKongsberg OL1:30:03+44:27
95Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK1:36:26+50:50
96Oskar EngesAttunda OK1:40:09+54:33
Pontus ErlandssonSOK Viljanej godkänd
Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegnej godkänd
Gustaf HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Mårten OlssonGävle OKej godkänd
Konsta PiironenMS Parmaej godkänd
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd
Mikko AholaKangasala SKej start
Simen BallangrudRaufoss I.L. Orienteringej start
Ole FlaattenOK Skeidiej start
David LevinSvaide Roma SOKej start
Pontus LindblomOK Roxenej start
Lucas NorrmanAttunda OKej start
Victor ThörnkvistSol Tranåsej start
Viktor ÖstergrenVäxjö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser