Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18

4 890 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Frida PetersonÄlvdalens IF OK45:02
2Line SølbergOL Trollelg45:14+0:12
3Elin Ransjö ZanderOK Tyr48:10+3:08
4Klara LjunggrenLinköpings OK49:13+4:11
5Satu KauppinenKeuruun Kisailijat49:29+4:27
6Johanna GuståsLinköpings OK49:34+4:32
7Veera RoineHiidenkiertäjät49:38+4:36
8Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK50:50+5:48
9Malin NymanOK Tyr50:56+5:54
10Tora WesterbergOK Kolmården51:08+6:06
11Emelie LorénOK Landehof51:19+6:17
12Natalia MasharovaНовоуральск51:24+6:22
13Vilma AlberingaZVOC51:37+6:35
14Tua DahlgrenÖstersunds OK52:56+7:54
15Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL53:24+8:22
16Moona HavulaKalevan Rasti53:27+8:25
16Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK53:27+8:25
16Jenny PerersKorsnäs IF OK53:27+8:25
19Idunn HaavengenKongsberg OL54:27+9:25
20Jenny JakobssonGamleby OK54:59+9:57
21Lova KlasérKorsnäs IF OK55:24+10:22
22Sara ForsbergIK Uven55:35+10:33
23Emma WibergSkogslöparna55:36+10:34
24Alva LimbäckVästerås SOK55:54+10:52
25Elin HermanssonKungälvs OK55:59+10:57
26Tilda AnderssonOK Ravinen56:32+11:30
27Emma S JohanssonLinköpings OK56:38+11:36
28Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL56:50+11:48
29Hanna BoquistIK Uven57:08+12:06
30Julia SeidelPolish Junior Team57:10+12:08
31Malin KärrströmOK Roxen57:18+12:16
32Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK57:20+12:18
33Hanna SundströmVästerås SOK58:35+13:33
34Lina LundbergIstrums SK59:14+14:12
35Malin ThornemanHelsingborgs SOK59:43+14:41
36Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL59:53+14:51
37Emilie Liabakk EriksenByåsen IL1:00:36+15:34
38Kornelia BrurbergIF Sturla1:00:42+15:40
39Sara TuomaalaSK Uusi1:01:07+16:05
40Malin JanssonHjobygdens OK1:01:22+16:20
41Matilda SkunckeTäby OK1:01:24+16:22
42Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:01:26+16:24
43Alice BarreforsIK Uven1:01:57+16:55
43Elina NissinenNavi1:01:57+16:55
45Frida KrohnÖstersunds OK1:02:36+17:34
46Malin FritzellMullsjö SOK1:02:51+17:49
47Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:03:18+18:16
48Agnes AspMölndal Outdoor IF1:04:06+19:04
49Alva RasmussenNyköpings OK1:04:28+19:26
50Agnes LundqvistJärfälla OK1:04:45+19:43
51Emelie SvenssonIF Rigor1:05:03+20:01
52Norna MolinOK Klemmingen1:05:39+20:37
53Hedvig ReisenIF Hagen1:05:42+20:40
54Kristina TholerudÖvertorneå IF1:06:00+20:58
55Ebba LeicktTullinge SK1:06:01+20:59
56Iina RautasaloKalevan Rasti1:06:13+21:11
57Kristiane RogstadKongsberg OL1:06:15+21:13
58Maja PeterssonOK Nolaskogsarna1:07:40+22:38
59Olivia LönkvistOK Vivill1:08:04+23:02
60Maja AnderssonTrollhättans SOK1:08:22+23:20
61Stina LindbergOK Djerf1:08:45+23:43
62Sofia BorgLinköpings OK1:09:29+24:27
63Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:09:37+24:35
64Kajsa IsidorssonOK Vivill1:12:04+27:02
65Alma LaudonVännäs OK1:13:31+28:29
66Janneke SnijderIK Uven1:14:07+29:05
67Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:14:11+29:09
68Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:04+30:02
69Tove LindOK Lindéna1:16:05+31:03
70Elin JohanssonForsa OK1:16:34+31:32
71Saara KorhonenSK Uusi1:17:31+32:29
72Franziska HochstetterUSV Jena1:18:20+33:18
73Moa JohanssonVännäs OK1:20:58+35:56
74Johanna LundkvistOK Vargen1:21:02+36:00
75Ida JohanssonVännäs OK1:21:20+36:18
76Thea Feiring HaltiaIL Tyrving1:22:27+37:25
77Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:23:58+38:56
78Emma ErlandssonSOK Viljan1:24:09+39:07
79Elin NilssonVK Uvarna1:29:21+44:19
80Vera BogrenSundbybergs IK1:33:21+48:19
81Ella KaukonenEspoon Suunta1:33:24+48:22
82Elin ForsbergÅrsunda IF1:37:23+52:21
83Norah OBrienCorkO1:40:11+55:09
84Klara IngelströmOK Gynge1:40:29+55:27
85Meta NordesjöSundbybergs IK1:47:24+1:02:22
86Karen Abildgård PoulsenAarhus 1900 orientering1:48:53+1:03:51
Maja GunnarssonLerums SOKej godkänd
Amanda IsaksenOK Snabej godkänd
Loviisa KalliokoskiPerhon Kiriej godkänd
Tiina MäntyläRastiketutej godkänd
Tiia OlkkonenRastiimiej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Amanda BacklundTrollhättans SOKej start
Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Moa ErlandssonVimmerby OKej start
Sandra HaneOK Tyrej start
Ann JohanssonSundsvalls OKej start
Elin KarlssonTjalve IF Norrköpingej start
Annika PajulaKangasala SKej start
Johanna RundqvistOK Nackheej start
Ebba SöderlundTormestorps IFej start
Fride SørensenIF Sturlaej start
Rafaela Von FrenckellIFK Lidingö SOKej start
Sofia ÖstermanVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser