Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18

6 240 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Igor LinkevichСДЮСШОР Сибиряк45:15
2Andreas KarlssonPiteå IF49:22+4:07
3Oscar StombergIF Hagen49:57+4:42
4Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OK50:19+5:04
5Sander H. RogndokkenFet OL53:38+8:23
6William ErnlundOK Linné54:31+9:16
7Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO55:32+10:17
8Hugo ThunbergOK Alehof55:40+10:25
9Ole Jakob OlsrødStokke IL55:48+10:33
10Nils CreusatHautes Vosges Orientation55:58+10:43
11Rasmus MöllerArboga OK56:26+11:11
12Hjalmar LjungbergSjövalla FK57:13+11:58
13Linus HansénOK Botnia57:18+12:03
14Emil JohanssonOK Bävern57:44+12:29
15Fredrik OrmöSnättringe SK57:49+12:34
16Noa PruthIK Hakarpspojkarna59:00+13:45
17Jakob HöstOK Skogsfalken1:00:46+15:31
18Emanuel NäslundSkogslöparna1:01:21+16:06
19Romas BazelisRASKK SK1:02:34+17:19
19Sixten ElehedLinköpings OK1:02:34+17:19
21Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL1:03:06+17:51
22Olof LundgrenUmeå OK1:03:18+18:03
23Fredrik NorlinIFK Mora OK1:03:34+18:19
24Till BolligerOLV Baselland1:03:37+18:22
25Albin HenryssonKarlskrona SOK1:03:41+18:26
26Martin LundStenungsunds OK1:04:21+19:06
27Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping1:04:29+19:14
28Hugo HelenelundNärpes OK1:04:37+19:22
29Carl BörnstedtKungälvs OK1:04:51+19:36
30Håvard HovdeRingsaker OK1:05:08+19:53
31Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:06:01+20:46
32Hugo LomMarkbygdens OK1:06:09+20:54
33Hannes WegeliusHagaby GoIF Örebro1:06:27+21:12
34Christian LindhSundbybergs IK1:07:09+21:54
35Wout KeuppensOMEGA1:07:39+22:24
36Bjørnar LøvliAsker SK1:07:46+22:31
37Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:08:07+22:52
38Casper ThygesenOK Snab1:08:08+22:53
39Ludwig GustavssonOK Bävern1:08:39+23:24
40Alexander GraadRonneby OK1:09:14+23:59
41Martin SkyggessonOK Nackhe1:09:15+24:00
42Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:10:13+24:58
43Erik LiljebjörnNybro OK1:10:21+25:06
44Simon StålhammarTullinge SK1:10:53+25:38
45Oscar LangVästerviks OK1:11:30+26:15
46Marcus DolkForsa OK1:12:00+26:45
47Olof LissmatsOK Södertörn1:12:03+26:48
48Simon TörnqvistOK Ravinen1:12:39+27:24
49Rasmus SvenssonVärend GN OL1:12:48+27:33
50Hans V. PetersenOK Gorm1:13:33+28:18
51Peter HansenCopenhagenO1:13:34+28:19
52Emil PetterssonKarlskrona SOK1:13:53+28:38
53Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro1:13:55+28:40
54Morten KnudsenOK Melfar1:15:06+29:51
55Anton HåkanssonLunds OK1:16:39+31:24
56Sindre WoldSundbybergs IK1:17:09+31:54
57Simon ErikssonUmeå OK1:17:31+32:16
58Mathias BlomsterRonneby OK1:17:52+32:37
59Emil AlpbergAlmby IK1:18:59+33:44
60Petka HummelholmKalevan Rasti1:19:31+34:16
61Vilhelm MelkstamLerums SOK1:23:01+37:46
62Oskar PerssonÅrsunda IF1:23:54+38:39
63Theodor LindbergOK Enen1:25:03+39:48
64Elis BergOK Fryksdalen1:25:07+39:52
65Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL1:25:13+39:58
66Albin KvarnefalkJärfälla OK1:25:33+40:18
67Gustav NordforsOK Enen1:26:23+41:08
68Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:27:29+42:14
69Rasmus RasmussenOK Snab1:28:23+43:08
70Lukas ArkängTullinge SK1:29:18+44:03
71Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:29:50+44:35
72Erik JönssonLunds OK1:32:27+47:12
73Simon LundbergIK Vikings OK1:34:04+48:49
74Adam KuttiHagaby GoIF Örebro1:35:20+50:05
75Adrian LundbergIK Vikings OK1:36:21+51:06
76Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:37:17+52:02
77Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL1:48:58+1:03:43
78Elias LiukkaKalevan Rasti1:49:11+1:03:56
79Daniel CarlgrenSala OK1:50:39+1:05:24
80Timon AeglerIG Bloch1:51:09+1:05:54
81Arne KvarnefalkJärfälla OK1:51:17+1:06:02
82Adam LiljaOK Enen1:51:37+1:06:22
Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OKej godkänd
Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Aatu KorjaHiidenkiertäjätej godkänd
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emil Olander LorenzCopenhagenOej godkänd
Måns OlmKils OKej godkänd
Joel SjödinOK Nipanej godkänd
Axel AurénOK Botniaej start
Peter KlogborgOK-Htfej start
Albin LagerNässjö OKej start
Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOKej start
Ola Løvald BråtenAsker SKej start
Jonathan MagnussonRehns BKej start
Magnus RambergØstmarka OKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Simon WiklundFalköpings AIK OKej start
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser