Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D16

4 620 m, 172 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ragne WiklundNydalens SK34:24
2Katrin SjödénÄlvdalens IF OK34:49+0:25
3Siiri SilvennoinenKalevan Rasti35:01+0:37
4Lea WidmerOLG Zürich37:24+3:00
5Julia RajanIFK Lidingö SOK37:32+3:08
6Frida VikströmSundsvalls OK37:36+3:12
7Frida JohanssonOK Djerf37:43+3:19
8Marlin HaavengenKongsberg OL38:19+3:55
9Hilda KukonlehtoKangasala SK38:26+4:02
10Hedda Raadal BjørloHalden SK38:27+4:03
11Ronja HuggForsa OK38:35+4:11
12Erika Källvik LeufvénÅmåls OK38:39+4:15
13Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat38:50+4:26
14Pernille KatlaFossum IF38:59+4:35
15Isa EnvallIK Hakarpspojkarna39:12+4:48
16Helene EgerKongsberg OL39:19+4:55
16Hanna LagerbergOK Södertörn39:19+4:55
18Ebba HjertbergHestra IF39:26+5:02
18Elsa LindeblomHestra IF39:26+5:02
20Lene Berg HanssenByåsen IL39:27+5:03
21Sara KurthTampereen Pyrintö39:31+5:07
22Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna39:32+5:08
23Johanna NilssonKungälvs OK39:39+5:15
24Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK39:56+5:32
25Ella OlssonGrycksbo IF OK40:04+5:40
26Lina SvärdIF Thor40:27+6:03
27Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK40:35+6:11
28Lotta EerolaTampereen Pyrintö40:53+6:29
29Anja ProbstOLG Bern40:54+6:30
30Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF41:08+6:44
31Anna AnderssonPiteå IF41:17+6:53
32Roosa LaineEspoon Suunta41:35+7:11
33Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF41:37+7:13
34Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF41:38+7:14
35Elin SchagerströmGarphyttans IF41:52+7:28
36Jenny VirtalaPargas IF41:53+7:29
37Sanni PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat41:58+7:34
38Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad42:09+7:45
39Sanni KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat42:16+7:52
40Elvira WildheimFK Friskus-Varberg42:37+8:13
41Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL42:40+8:16
42Elvira SilverGävle OK42:54+8:30
43Ella NordströmKils OK42:56+8:32
44Elisa StåhlbergEspoon Suunta42:57+8:33
45Ella SjöbergTullinge SK43:09+8:45
46Linnea JohanssonTäby OK43:10+8:46
47Lovisa NordSol Tranås43:23+8:59
48Tindra JernströmAvesta OK43:28+9:04
49Kjersti Tønnesen BergstølKongsberg OL43:32+9:08
50Ella AnderssonOK Södertörn43:35+9:11
50Kaisa HaanpääTampereen Pyrintö43:35+9:11
52Kajsa RaskKungälvs OK43:54+9:30
53Tove EkströmLinköpings OK44:24+10:00
54Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK44:28+10:04
55Emelie BrudinIFK Mora OK44:43+10:19
56Linnéa GustafssonOK Hällen44:45+10:21
57Ingrid HasaasFossum IF45:20+10:56
58Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF45:29+11:05
59Tuva Nesheim FlatebakkenIL Tyrving45:30+11:06
60Irmalinn NilssonHärlövs IF45:52+11:28
61Alva RingiOK Kåre45:57+11:33
62Arta Renāte RulleZVOC46:13+11:49
63Stina JohanssonOK Bävern46:18+11:54
64Elina HansonKungälvs OK46:19+11:55
65Sara NilssonVK Uvarna46:28+12:04
66Frida SahlmanLinköpings OK46:35+12:11
67Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä46:39+12:15
67Maren NorderudIL Tyrving46:39+12:15
69Tora IndregardBul-Tromsø IL46:45+12:21
70Lovisa BlomgrenSOK Aneby46:46+12:22
71Sofia JohanssonOK Skärmen46:59+12:35
71Frida ZeijlonOK Hällen46:59+12:35
73Elizabete LočmeleZVOC47:10+12:46
73Astrid NorgrenStora Tuna OK47:10+12:46
75Malva SteenOK Enen47:25+13:01Ladda ner rutt i gpx-format
76Lotta VälkkiTampereen Pyrintö47:26+13:02
77Ebba JensenSkåneslättens OL47:46+13:22
78Adelina FunkeLeksands OK48:41+14:17
79Lotta SankeloSK Pohjantähti48:47+14:23
80Sofia GidingVallentuna-Össeby OL48:56+14:32
81Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK49:08+14:44
82Lotten KindlundhFK Finn49:26+15:02
83Klara MöllerOK Linné49:34+15:10
84Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK49:43+15:19
85Eli KolstadMo o-klubb50:22+15:58
86Lovisa LängheimTullinge SK50:26+16:02
87Elin SvenssonOK Älme51:33+17:09
88Alva LindellIF Thor51:43+17:19
89Karianne Olsvik DengerudNydalens SK52:26+18:02
90Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK52:56+18:32
91Taika KangasSK Pohjantähti53:03+18:39
92Sarah WølloKongsberg OL53:10+18:46
93Karin ModinBromma-Vällingby SOK53:54+19:30
94Solveig Eline BergIL Tyrving53:57+19:33
95Elin DahlmarkVästerås SOK53:58+19:34
96Ellen SkunckeTäby OK54:11+19:47
97Tindra HjortFalköpings AIK OK54:13+19:49
97Linn LugneKils OK54:13+19:49
99Karolina DjerfVästerbergslagens OL54:23+19:59
100Johanna SärnbrinkOK Tisaren54:24+20:00
101Frida Bakken UlsethNydalens SK54:42+20:18
101Ida WickbergOK Nolaskogsarna54:42+20:18
103Malin StrandbergGustavsbergs OK54:55+20:31
104Sintija OzolaZVOC55:19+20:55
105Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL55:33+21:09
106Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad55:35+21:11
107Olivia FröbergOK Roxen56:02+21:38
108Eleanore NealisLänna IF56:24+22:00
109Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK56:40+22:16
110Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK57:00+22:36
111Veronica RedtzerAttunda OK57:07+22:43
112Julia ArvidssonVimmerby OK57:09+22:45
113Elsa LimbäckVästerås SOK57:37+23:13
114Matilda TorrkullaIF Femman57:50+23:26
115Vilma KarlssonOK Denseln57:58+23:34
116Agnes MattssonTandsbyns IF58:00+23:36
117Ellen HeinaroHelsingin Suunnistajat58:24+24:00
118Therese EkmanFinspångs SOK58:45+24:21
119Ella PalmIK Hakarpspojkarna58:51+24:27
120Emma HolmbackMalax IF59:26+25:02
121Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima59:28+25:04
122Thea BadKils OK59:50+25:26
123Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK1:00:06+25:42
124Elvira ForslundOK Renen1:00:08+25:44
125Julia ElverlindOK Tranan1:00:16+25:52
126Lisa BörnstedtKungälvs OK1:00:29+26:05
127Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:00:32+26:08
128Maja KindlundOK Tranan1:00:40+26:16
129Selma GumaeliusWaxholms OK1:01:14+26:50
130Jonna LundbäckJärfälla OK1:01:21+26:57
131Lina ErdeliusIF Rigor1:01:43+27:19
132Paulina JägstedtHalmstad OK1:01:59+27:35
133Vilma GotheOK Ravinen1:02:03+27:39
134Klara BerglundVästerås SOK1:02:18+27:54
135Adela Maria GalateanuUNEFS Bucuresti1:02:34+28:10
136Tova ErikssonOK Djerf1:03:00+28:36
137Sofia ZillingOK Södertörn1:03:47+29:23
138Charlotte EideGjø-Vard OL1:06:20+31:56
138Essi KorhonenSK Vuoksi1:06:20+31:56
140Linnéa BodinAlmby IK1:06:33+32:09
141Johanna BreivoldVästerås SOK1:06:39+32:15
142Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK1:06:53+32:29
143Lovisa RingHalmstad OK1:07:56+33:32
144Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:08:49+34:25
145Katja DalénSala OK1:08:54+34:30
146Ebba AlrikssonNybro OK1:09:00+34:36
147Ane Marte VatnFrol IL1:09:04+34:40
148Ida DahlgrenÖstersunds OK1:09:09+34:45
149Ingunn Torød BusetGneist1:10:22+35:58
150Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:11:00+36:36
151Lovisa LarssonTullinge SK1:11:22+36:58
152Emma BernerssonOK Enen1:12:35+38:11
153Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:15:03+40:39
154Anne Mathilde Wilhelmine Lokøen KnudsenGneist1:19:36+45:12
155Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:20:53+46:29
156Astrid EricssonLunds OK1:21:10+46:46
157Julia HästöIF Femman1:23:05+48:41
158Sara ErlandssonOK Vivill1:23:22+48:58
159Alicia RedtzerAttunda OK1:24:43+50:19
160Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OK1:28:03+53:39
161Tove JohanssonOK Alehof1:39:03+1:04:39
162Elin NorlinIFK Mora OK1:39:40+1:05:16
163Sanna TolonenOK Amne1:40:26+1:06:02
164Amanda MullinsSjövalla FK2:04:54+1:30:30
Malin AdolfssonOK Södertörnej godkänd
Linnea DagsbergOK Orionej godkänd
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OKej godkänd
Qiwei ShanHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Ellen WahlbomOK Orionej godkänd
Kajsa AnderssonOK Orionej start
Kristina FridmanVännäs OKej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start
Cecilie HöjholtKolding OKej start
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Ingrid MadslienNydalens SKej start
Wilma MarkholmSkåneslättens OLej start
Inka NurminenJämsän Retki-Veikotej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser