Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H16

5 580 m, 198 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Erik HannrupIF Thor37:08
2Emil AuseliusBredaryds SOK37:51+0:43
3Isac EricssonVäxjö OK37:52+0:44
4Lukas OlmKils OK37:56+0:48
5Sander ArntzenAsker SK37:59+0:51
6Lasse ViiloTampereen Pyrintö38:09+1:01
7Marcus CarlssonIF Hagen38:10+1:02
8Mikko EerolaTampereen Pyrintö38:17+1:09
9Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima38:18+1:10
10Simon HardenFK Boken38:25+1:17
11Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat38:54+1:46
12Marius AurebekkKristiansand OK39:05+1:57
13Aston KeyMelbourne Forest racers39:23+2:15
14Gustav RuneforsVäxjö OK39:27+2:19
15Pyry MattilaKouvolan Suunnistajat39:33+2:25
16Malte Kjær HemmingsenFIF Hillerød39:34+2:26
17Oskari SilvennoinenKalevan Rasti40:01+2:53
18Fredrik HamreforsVästerås SOK40:15+3:07
19Oskar NymanOK Tyr41:14+4:06
20Johannes ÖgrenOK Kåre41:27+4:19
21William LundstedtMullsjö SOK41:28+4:20
22Loke ÖstangårdGamleby OK41:57+4:49
23Arttu KaarioSuunta Jyväskylä42:30+5:22
24Martin LammFrölunda OL42:57+5:49
25Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF43:03+5:55
26Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus43:21+6:13
27Victor HanssonJönköpings OK43:23+6:15
28Filip RosjöJönköpings OK43:30+6:22
29Felix PerssonHaninge SOK43:34+6:26
30Arttu LindqvistKouvolan Suunnistajat43:41+6:33
31Emil JonsellIF Thor43:44+6:36
32Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna44:12+7:04
32Kristoffer TengrothSundbybergs IK44:12+7:04
34Oscar ModigOK Pan-Kristianstad44:31+7:23
35Axel BlomFrölunda OL44:47+7:39
36William NilssonNyköpings OK44:50+7:42
37Petter Astrup ArnesenHeming Orientering44:52+7:44
38Erik Hæstad BjørnstadFossum IF45:03+7:55
38Algot NajvikOK Pan-Kristianstad45:03+7:55
40Even LindaasVang OL45:21+8:13
41Mikael RautioEspoon Suunta45:25+8:17
42Gabriel SturessonLerums SOK45:37+8:29
43Noel WaldenfjordJärfälla OK45:41+8:33
44Filip MöllerOK Södertörn45:44+8:36
45Thorsten SvenssonFinspångs SOK45:50+8:42
46Ivar Lidström LauriSnättringe SK45:54+8:46
47Rasmus Krogh MadsenTisvilde Hegn OK46:06+8:58
48Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK46:09+9:01
49Gunnar EngströmLinköpings OK46:22+9:14
50Zeb PalmHJS-Vansbro OK46:25+9:17
51Tim JohanssonFK Friskus-Varberg46:28+9:20
52Leevi VäisänenHelsingin Suunnistajat46:29+9:21
53Rasmus TäckOK Hammaren46:42+9:34
54Elias AxelssonFinspångs SOK46:44+9:36
55Tiitus MustajokiTampereen Pyrintö46:48+9:40
56Filip BengtssonOK Lindéna46:55+9:47
57Håkon SturødNydalens SK47:09+10:01
58Gustav OlssonTorsås OK47:11+10:03
59Henrik Fredriksen AasAsker SK47:39+10:31
60Daniel BogrenIF Hagen47:53+10:45
61Mattias IvaresOK Södertörn47:57+10:49
62Miika TalaHelsingin Suunnistajat48:15+11:07
63Daniel HellbergLunds OK48:23+11:15
64Alexander Repstad StoremyrIL Hauken48:25+11:17
65Johan GrahnIK Uven48:27+11:19
66Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK48:29+11:21
66Axel OlssonOK Skogsstjärnan48:29+11:21
68Nils LundgrenSundsvalls OK48:30+11:22
69Klas JohanssonOK Tranan48:42+11:34
70Leevi RoineHiidenkiertäjät48:46+11:38
71Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK48:54+11:46
72Njaal Ellegaard MelbyVang OL49:02+11:54
73Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering49:08+12:00
74Eemeli ToivanenHiidenkiertäjät49:09+12:01
75Emil HornlidenUmedalens IF49:14+12:06
76Samuel AxelsonOK Tyr49:26+12:18
76Rasmus KihlSundbybergs IK49:26+12:18
78Jonathan JylltorpLinköpings OK49:30+12:22
79Mattias KallhaugeSnättringe SK49:32+12:24
80Viktor BergLeksands OK49:55+12:47
81Eric BerlinTrollhättans SOK49:58+12:50
81Elias ÖhmanGjø-Vard OL49:58+12:50
83Aslak HeimdalKonnerud IL50:01+12:53
84Anton GlivesonRonneby OK50:08+13:00
85Lucas GranbergOK Kåre50:34+13:26Ladda ner rutt i gpx-format
86Audun BerganNydalens SK50:40+13:32
87Mikko TervakangasEspoon Suunta50:59+13:51
88Love CarlssonOK Orion51:07+13:59
89Mikkel Lau PetersenCopenhagenO51:32+14:24
90Lukas EnlundIF Femman51:51+14:43
90John GranathOK Kåre51:51+14:43
92Pieti LiukkaKalevan Rasti51:52+14:44
93Gabriel LarssonGammelstads IF51:57+14:49
94Adomas RepsysAlfta-Ösa OK52:06+14:58
95Albin AnderssonSegersta OK52:07+14:59
96Andreas RambergØstmarka OK52:31+15:23
97Rūdolfs Matīss VimbaZVOC52:54+15:46
98Olle SvangrenGotlands Bro OK52:57+15:49
99Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb53:41+16:33
100Arvid ÖnstenIK Vista53:52+16:44
101Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna53:56+16:48
102Vegard LøvliAsker SK53:59+16:51
103Filip JohanssonKungälvs OK54:06+16:58
104Albin NorénPiteå IF54:23+17:15
105Morten SvendgårdOK Skøynar54:33+17:25
106Simon BjörklundLindebygdens OK54:49+17:41
107Matīss LeitlandsZVOC54:59+17:51
108Simon ErikssonEmmaboda Verda OK55:00+17:52
109Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro55:02+17:54
110Pontus BierfeldtÄrla IF55:09+18:01
111Stian RykkjeStord IL55:34+18:26
112Lukas KatvalaOK Älgen55:41+18:33
113Fynn MüllerOLG Rymenzburg55:45+18:37
113Markus SimonenKalevan Rasti55:45+18:37
115Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)55:46+18:38
116Björn JohanssonSundsvalls OK55:50+18:42
117Simon FreylandEksjö SOK56:34+19:26
118Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange56:37+19:29
119Oscar KarlssonTrollhättans SOK56:58+19:50
120Karl BrahmLånghundra IF57:35+20:27
121Isak ErikssonNyköpings OK57:41+20:33
122Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF57:43+20:35
123Måns ErikssonÖstersunds OK58:02+20:54
124Marko Birk NielsenAalborg OK58:18+21:10
125Samuel NorénOK Enen58:20+21:12
126Oscar StenbackaVaasan Suunnistajat ry58:23+21:15
127Axel BergströmOK Rodhen58:29+21:21
128Josef WennblomHagaby GoIF Örebro58:32+21:24
129Alexander AugustssonOK Bävern58:33+21:25
130Robert ColeVäsby OK59:23+22:15
131Anders BjörklundTrollhättans SOK1:00:43+23:35
132Hugo BäsénIF Thor1:00:49+23:41
133Christian GafnerOLK Wiggertal1:00:50+23:42
134Erik LundStenungsunds OK1:01:38+24:30
135Michal BoranekUSK Praha1:01:46+24:38
136Martin DanielssonOK Kåre1:01:47+24:39
137Johan HjelmérSjövalla FK1:01:52+24:44
138Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna1:02:28+25:20
139Johan StorebakkenHamar OK1:02:40+25:32
140Anton HanssonOK Djerf1:03:09+26:01
141Vegar SkinneIndre Østfold OK1:03:14+26:06
142Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:03:22+26:14
143Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb1:04:23+27:15
144Jacob EnbergHalmstad OK1:04:44+27:36
145Gustav Moll LevringOK Sorø1:04:55+27:47
146Oscar NilssonAlvesta SOK1:04:57+27:49
147Erik KärrlanderUmedalens IF1:05:21+28:13
148Nils OttossonGävle OK1:05:22+28:14
149Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:05:51+28:43
150Axel ToressonLunds OK1:05:55+28:47
151Oskar SvahnEksjö SOK1:06:12+29:04
152Joel WahlqvistOK Roslagen1:06:32+29:24
153Dorian ToschTUS Lübbecke1:06:58+29:50
154Anders RuhnOK Roslagen1:07:00+29:52
155Oskari ArvelaLahden Suunnistajat-371:07:04+29:56
156Erik ErikssonOK Älgen1:07:14+30:06
157Filip JohanssonTrollhättans SOK1:07:24+30:16
158Viktor KarlssonIK Trenne Ullared1:07:34+30:26
159Elio BolligerOLV Baselland1:07:40+30:32
160Matviy KhotyaintsevIF Thor1:07:53+30:45
161Ludvig LindénAttunda OK1:07:55+30:47
162Alf Briskerud HasselvoldGrue IL1:09:25+32:17
163Ludvig HallabroHässleholms OK1:09:38+32:30
164Trym IslandOL Tønsberg og Omegn1:09:47+32:39
165Sølve DrageKongsberg OL1:12:39+35:31
166Daniel GlimténOK Löftan1:13:28+36:20
167Jarkko TiihonenKalevan Rasti1:13:40+36:32
168Sixten TörnqvistVästerås SOK1:14:44+37:36
169Göran HeinemannSV Robotron Dresden1:15:09+38:01
170Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:15:14+38:06
171Emil JohanssonSegersta OK1:16:37+39:29
172Fredrik SveenVang OL1:17:11+40:03
173Rasmus VirginGotlands Bro OK1:18:10+41:02
174Viktor AlfredssonOK Tyr1:18:52+41:44
175Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:19:21+42:13
176Gustav NirvinHaninge SOK1:19:59+42:51
177Oliver ValleriusGamleby OK1:20:09+43:01
178Håvard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL1:20:10+43:02
179Nikolai NordhaugKonnerud IL1:23:23+46:15
180Felix SvenssonRasbo IK1:25:15+48:07
181Ole Johan BråtenVang OL1:25:46+48:38
182Jimmy JohanssonForsa OK1:27:12+50:04
183Marcus Salomon-SörensenAttunda OK1:34:36+57:28
184Andreas RonglanOK Skøynar1:35:37+58:29
185Qiming ZhangHangzhou No.2 High School DEER-O1:37:29+1:00:21
186Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:37:58+1:00:50
187Måns HolmgrenOK Hammaren1:38:02+1:00:54
188Viktor GranströmVingåkers OK1:40:38+1:03:30
189Martin SkärlénHaninge SOK1:47:54+1:10:46
190Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:58:16+1:21:08
Alexander BokerudIF Rigorej godkänd
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Ingmar HolmerOK Nipanej godkänd
Wangkai JinHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Alex LindbergFagersta OKej godkänd
Julius PukeYstads OKej godkänd
Zihao WangHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Zifei YeHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarnaej start
Filip AnderssonHultsfreds OKej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Eskil FröislandVang OLej start
Emil GustafssonJärfälla OKej start
Nils HammarFK Herkulesej start
Gunnar KarlströmOK Linnéej start
Sakari KoskelaRasti-Jussitej start
Iiro KurttilaNaviej start
Jakob NilssonYstads OKej start
Jonathan UllerKils OKej start
Eric ValjusHagaby GoIF Örebroej start
Viktor WallinOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser