Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D12

2 880 m, 201 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathea GløersenOL Tønsberg og Omegn21:38
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF21:51+0:13
3Hanna ÖbergGamleby OK23:10+1:32
4Tove ValleriusGamleby OK23:22+1:44
5Tuva NylundBredaryds SOK23:57+2:19
5Johanna RoosOK Linné23:57+2:19
7Ebba ThernOK Skogshjortarna24:00+2:22
8Sara ÅbomGävle OK24:09+2:31
9Emia HjortFalköpings AIK OK24:22+2:44
10Nora WesterlundOK Nolaskogsarna24:37+2:59
11Cornelia KindlundOK Tyr24:43+3:05
11Stella RangertIK Hakarpspojkarna24:43+3:05
13Elisabeth LarssonOK Södertörn24:47+3:09
14Ida BengtssonOK Alehof24:50+3:12
15Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK24:53+3:15
16Evelin GummessonFinspångs SOK25:00+3:22
17Linnea RydlundHässleholms OK25:10+3:32
18Ella TuressonOK Renen25:14+3:36
19Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna25:17+3:39
20Nora KytäjäHiidenkiertäjät25:42+4:04
21Nora EngströmOK Nolaskogsarna25:45+4:07
22Merianna RantakokkoHelsingin Suunnistajat25:58+4:20
23Emma EmilssonOK Skogsfalken26:03+4:25
24Alice AnderssonEds SK26:05+4:27
24Wenke HeinemannSV Robotron Dresden26:05+4:27
26Ida ÖsterbergGustavsbergs OK26:08+4:30
27Eline Horten JordetVingelen IL26:11+4:33
28Maja AhlströmVästerås SOK26:12+4:34
29Liv NorbergAvesta OK26:13+4:35
30Elin LadängesAlfta-Ösa OK26:15+4:37
31Elina ReinholdssonOK Alehof26:25+4:47
32Vendela SturekSOK Viljan26:27+4:49
33Miranda FredrikssonNyköpings OK26:34+4:56
34Alice OlvegårdFK Göingarna26:38+5:00
35Elsa GranholmSundsvalls OK26:45+5:07
36Alva ErikssonÖstersunds OK26:48+5:10
37Ellen PelanderOK Djerf26:53+5:15
38Veera TurakainenHelsingin Suunnistajat26:56+5:18
39Emmy PalmFK Boken27:04+5:26
40Anja NilssonDomnarvets GOIF27:18+5:40
41Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK27:19+5:41
42Lovis BergstrandBrattås CK27:22+5:44
43Elmiina LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat27:25+5:47
44Amalie ErtmannCopenhagenO27:27+5:49
45Tindra JonssonSkarpnäcks OL27:42+6:04
45Lisa SwartzOK Orion27:42+6:04
47Matilda CederbergVänersborgs SK27:47+6:09
48Elsa LindahlHärnösands OK27:57+6:19
49Sara SaetreOK Landehof28:01+6:23
50Enni LindskogOK Älme28:14+6:36
51Filippa FagerströmIFK Göteborg28:18+6:40
51Liv HerneOK Ravinen28:18+6:40
53Juliet WaldenfjordJärfälla OK28:31+6:53
54Fredrika NordquistTäby OK28:33+6:55
55Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF28:35+6:57
56Meja AleniusNyköpings OK28:48+7:10
57Doris VäisänenHelsingin Suunnistajat29:15+7:37
58Alice JohanssonFinspångs SOK29:18+7:40
59Felicia FyhrSOK Aneby29:19+7:41
60Live Raknes SogstadGjø-Vard OL29:30+7:52
61Signe SchagerströmGarphyttans IF29:35+7:57
62Ina ÅmanOK Vilse 8729:37+7:59
63Hanne HusbySkåneslättens OL29:38+8:00
64Jonna LindbladOK Djerf29:39+8:01
65Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK29:42+8:04
66Ellen FunkeLeksands OK29:45+8:07
67Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK29:46+8:08
68Ellen TollOK Njudung29:49+8:11
69Gry DahlgrenÖstersunds OK29:50+8:12
70Alice LarssonSundsvalls OK29:51+8:13
71Moa LundinOK Linné29:52+8:14
71Saga MattssonDalaportens OL29:52+8:14
73Katja GustafssonTrosabygdens OK30:02+8:24
73Ella SandbergAlfta-Ösa OK30:02+8:24
75Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb30:19+8:41
75Ida RosjöJönköpings OK30:19+8:41
77Emma DåsnesVang OL30:28+8:50
78Vilma LarssonOK Milan30:33+8:55
79Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK30:34+8:56
80Matilda WallströmSävedalens AIK30:44+9:06
81Sofie ThornellVästerås SOK30:48+9:10
81Agnes WallinKorsnäs IF OK30:48+9:10
83Karolina AnderssonDalaportens OL31:02+9:24
84Maja LindénVäxjö OK31:07+9:29
85Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF31:09+9:31
86Ebba OttossonGävle OK31:15+9:37
87Matilda FreidlitzOK Landehof31:21+9:43
88Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK31:24+9:46
89Ebba AnderssonSundsvalls OK31:25+9:47
90Elin AxelssonMullsjö SOK31:33+9:55
91Linn AnderssonOK Tyr31:38+10:00
92Veera OlkkonenKangasala SK31:48+10:10
93Lovisa MasesStora Tuna OK31:54+10:16
94Matilda AasaÖvertorneå IF32:02+10:24
94Tuva ÖhgrenSävedalens AIK32:02+10:24
96Ebba NäsmanLerums SOK32:03+10:25
97Siiri ViskariHiidenkiertäjät32:27+10:49
98Andrea Sæther VerdeniusVingelen IL32:38+11:00
99Stina AnderssonAnderstorps OK32:44+11:06
100Märta SandvikAttunda OK33:07+11:29
101Klara GraversenIFK Lidingö SOK33:15+11:37
102Klara KivijärviOK Renen33:29+11:51
103Alice PerssonOK Tyringe33:38+12:00
104Filippa RydensjöOK Tor33:51+12:13
105Lene HaugeHisøy OK33:56+12:18
106Edit JonssonLånghundra IF34:08+12:30
106Bella PedersenJärfälla OK34:08+12:30
108Klara ErssonOK Kåre34:16+12:38
109Vilma EngströmOK Orion34:31+12:53
110Wilma LeicktTullinge SK34:40+13:02
111Julia WesthMullsjö SOK35:27+13:49
112Joanna PerssonOK Tyringe35:29+13:51
113Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL35:36+13:58
114Elsa BobergIF Rigor35:42+14:04
115Annie ErikssonOK Löftan35:46+14:08
115Daga KjellssonSidensjö IK35:46+14:08
117Alice BergiusVisborgs OK35:51+14:13
118Marie KvarmeRøyken O-lag35:56+14:18
119Elise EdlerOK Hammaren36:01+14:23
120Ylva SandströmSundsvalls OK36:07+14:29
121Agnes Söllvander EklundOK Rodhen36:17+14:39
122Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna36:20+14:42
123Stina LindholmSundsvalls OK36:27+14:49
124Frida BerggrenÖstersunds OK36:47+15:09
125Elin DanielssonIstrums SK36:51+15:13
126Anni RajalaHelsingin Suunnistajat37:07+15:29
127Angelina ÄlvegranVästerås SOK37:25+15:47
128Fanni MäättäläEspoon Suunta37:27+15:49
129Annika KällmanOK Hällen37:44+16:06
130Elsa NilssonOK Stigen37:59+16:21
131Maja GraadIF Rigor38:03+16:25
132Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF38:28+16:50
133Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby38:31+16:53
134Alva DahlinKovlands IF38:42+17:04
135Moa JohanssonVäsby OK38:51+17:13
136Saga AnderssonTullinge SK39:20+17:42
136Emma JohanssonSundsvalls OK39:20+17:42
138Elin NäslundOK Nolaskogsarna39:30+17:52
139Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK39:39+18:01
140Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby39:48+18:10
141Ella RantalaHelsingin Suunnistajat40:00+18:22
141Elin WolgastSnättringe SK40:00+18:22
143Ella ServinLånghundra IF40:05+18:27
144Liva Heydorn AndersenOK Roskilde40:13+18:35
145Mia JanssonIK Falken40:15+18:37
146Erle FrostAlta OL40:41+19:03
147Olga RindeskogVästerbergslagens OL40:44+19:06
148Julia MeijerIFK Mora OK41:13+19:35
149Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK41:23+19:45
150Linn JohnssonMatteus SI41:34+19:56
150Linn OlssonOK Södertörn41:34+19:56
152Amanda SjödinOK Tisaren41:48+20:10
153Nova AnundborgSidensjö IK41:58+20:20
154Kathinka Zahl HagenFossum IF42:13+20:35
155Stina BernGarphyttans IF42:25+20:47
156Wilma PetterssonOK Kullingshof42:35+20:57
157Anne FrøislandVang OL42:50+21:12
158Alicia BergkvistVästerbergslagens OL43:02+21:24
159Elin BryggarGrycksbo IF OK43:05+21:27
160Sarah BorglundHärnösands OK43:35+21:57
161Maja BäcklundRonneby OK43:43+22:05
162Emma Karlsson SvedestamEskilstuna OL44:02+22:24
163Emilia SandinOK Skärmen44:12+22:34
164Tess FranssonKFUM Örebro OK44:47+23:09
165Elin JonhedKFUM Örebro OK44:54+23:16
166Venla SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat45:28+23:50
167Ida BruhnIF Rigor45:48+24:10
168Thea LennartssonJärfälla OK46:00+24:22
169Yoplaya SarandopoulosTrosabygdens OK46:47+25:09
170Sanna RinnbäckOK Ravinen48:10+26:32
171Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK49:39+28:01
172Cilia SandellOK Raseborg49:49+28:11
173Martina NiklassonVäxjö OK50:10+28:32
174Monique WesterbergOK Raseborg50:27+28:49
175Hanna EjlertssonBjörkfors GOIF50:48+29:10
176Julie MyklesetVang OL51:05+29:27
177Frida OlofssonSjövalla FK51:19+29:41
178Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK51:25+29:47
179Miia RollerJärfälla OK52:07+30:29
180Märta SödervallTullinge SK53:27+31:49
181Elin HochstetterUSV Jena54:51+33:13
182Linnéa KarlssonVäsby OK55:04+33:26
183Ellen ArneborgUlricehamns OK56:00+34:22
184Hanna ThulinVästerås SOK56:19+34:41
185Elin BreivoldVästerås SOK56:33+34:55
186Agnes KarlssonRyda SK56:57+35:19
187Liana LagervikNyköpings OK57:05+35:27
188Aino VirtanenAngelniemen Ankkuri57:38+36:00
189Emma EhrinIFK Hedemora OK58:18+36:40
190Tilde BlixtAvesta OK58:52+37:14
191Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK58:59+37:21
192Salla KaukonenEspoon Suunta59:35+37:57
193Hilja BerggrundUmeå OK59:41+38:03
194Sara MolundIL Tyrving1:02:59+41:21
195Olivia KarlssonLessebo OK1:04:24+42:46
196Hanny EdströmHärnösands OK1:05:39+44:01
197Tora JernIstrums SK1:07:00+45:22
198Lena PerssonTullinge SK1:21:51+1:00:13
199Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK2:03:10+1:41:32
Lisa NilssonOK Linnéej godkänd
Tilda RosanderSOK Anebyej godkänd
Hanna AnderssonSkogsluffarnas OKej start
Elsa BadLustens OKej start
Ester BlomsterIF Thorej start
Astrid EmbretsenTäby OKej start
Emmy KarlssonGarphyttans IFej start
Ebba LindholmSundsvalls OKej start
Marielle MichelsenFossum IFej start
Allis NilssonVimmerby OKej start
Selma SteinsvågHaugesund IL Orienteringej start
Alva SundblomRånäs OKej start
Anna SvenssonIF Rigorej start
Asta TörnkvistAnderstorps OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser