Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D11

2 910 m, 167 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa BirkebækStora Tuna OK20:34
2Eeva-Liina OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura21:07+0:33
3Elsa BrandtDomnarvets GOIF22:06+1:32
4Silva KemppiEspoon Suunta22:26+1:52
5Yrsa RöjgårdOK Kolmården22:36+2:02
6Annie LundOK Kolmården23:09+2:35
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK23:22+2:48
7Emma ZettervallKarlskrona SOK23:22+2:48
9Tuva ÖstangårdGamleby OK23:44+3:10
10Sarah RoomanTrol Belgium23:54+3:20
11Elsa KaipeOK Kåre24:06+3:32
12Marie KravdalGjø-Vard OL24:30+3:56
13Emma OlinIK Hakarpspojkarna25:24+4:50
14Alva BjörkTrollhättans SOK25:36+5:02
15Sigrid LjunggrenLinköpings OK26:00+5:26
16Lovisa DufvaSundsvalls OK26:43+6:09
17Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK26:55+6:21
18Minea AnttilaSK Pohjantähti26:59+6:25
19Roosa HeikkinenVehkalahden Veikot27:08+6:34
20Anna TaksdalGanddal IL27:09+6:35
21Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF27:46+7:12
22Emelie SvärdIF Thor27:50+7:16
23Sandra LingIK Hakarpspojkarna28:12+7:38
24Klara HartOK Linné28:13+7:39
25Ella PetterssonSävedalens AIK28:16+7:42
26Alice HallOK Bävern28:17+7:43
27Julia ÅttingLinköpings OK28:35+8:01
28Emma HasselströmOK Renen28:36+8:02
29Hertta JuntunenKalevan Rasti28:52+8:18
30Elvira BjörnbergVästerås SOK28:53+8:19
31Elsa Söllvander EklundOK Rodhen29:01+8:27
32Maja AxelssonLerums SOK29:06+8:32
33Audrey HanssonFrölunda OL29:14+8:40
34Sara OhlinOK Tranan29:19+8:45
35Vilma NilssonAttunda OK29:34+9:00
36Tova RangertIK Hakarpspojkarna29:46+9:12
36Tuva SelinFK Göingarna29:46+9:12
38Hanna LindqvistÖstersunds OK30:01+9:27
39Julia ForsgrenOK Tyr30:33+9:59
40Elsa MartanderTrollhättans SOK30:35+10:01
41Hanna ÖstbergStora Tuna OK30:37+10:03
42Nadja RehbergerHelsingin Suunnistajat30:39+10:05
43Ida BergforsVK Uvarna30:43+10:09
44Vilma GrimmergårdBredareds IF30:59+10:25
45Ida HellströmAttunda OK31:02+10:28
46Ida KörleOK Landehof31:06+10:32
47Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK31:16+10:42
48Emma KarlssonOK Landehof31:18+10:44
48Engla PruthIK Hakarpspojkarna31:18+10:44
50Lisa ErikssonOK Landehof31:21+10:47
51Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK31:24+10:50
52Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK31:31+10:57
53Thea KullmanIK Falken31:42+11:08
54Ellen NormanSävedalens AIK31:58+11:24
55Guro SchjølbergTynset IF32:14+11:40
55Linnéa SäfströmHästveda OK32:14+11:40
57Tova LindbäckOK Renen32:15+11:41
58Elma WikströmOK Hammaren32:17+11:43
59Agnes IvarssonOK Skogshjortarna32:22+11:48
60Elsa PalmbergOK Hammaren32:41+12:07
61Astrid HedströmÖstersunds OK32:46+12:12
62Felicia SandinOK Skärmen32:53+12:19
63Kajsa HallVästerås SOK32:55+12:21
64Matilda EkmanTäby OK33:19+12:45
65Mindra LangerOK Roxen33:23+12:49
66Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK33:24+12:50
67Malin NilssonOK Linné33:35+13:01
68Lea FribergOK Vivill33:50+13:16
69Agnes BerlinOK Orion34:05+13:31
70Katrine Krogh MadsenCopenhagenO34:10+13:36
71Maren Aure SkogedalAsker SK34:12+13:38
72Klara HultbergSOK Viljan34:13+13:39
73Lova ErikssonTrollhättans SOK34:14+13:40
74Linn De BoussardIFK Enskede34:23+13:49
75Sofia HuggForsa OK34:39+14:05
76Hedda BorgströmAvesta OK34:49+14:15
77Lisa AnderssonRyda SK34:50+14:16
78Emma AlfredssonOK Tyr35:04+14:30
78Emmy KärrlanderUmedalens IF35:04+14:30
80Lovis HellstenNyköpings OK35:05+14:31
81Elin SvärdhagenLidköpings VSK35:08+14:34
82Isabel UnnerudLånghundra IF35:17+14:43
83Lisa ÖstenssonOK Tranan35:21+14:47
84Klara JunegardTullinge SK35:29+14:55
85Saga BorensvedOK Norrvirdarna35:39+15:05
86Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo35:43+15:09
87Nelly MårtenssonGarphyttans IF35:50+15:16
88Emma HallendalIFK Enskede35:53+15:19
88Maja LiljaIFK Lidingö SOK35:53+15:19
90Elsa ArnessonÖstersunds OK36:08+15:34
91Emmi VirtalaPargas IF36:11+15:37
92Marie ScheeleNydalens SK36:21+15:47
93Sanna HörnellDomnarvets GOIF36:28+15:54
94Johanna BergKFUM Örebro OK36:50+16:16
95Nora Feil LindmarkSkellefteå OK37:25+16:51
96Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb37:33+16:59
97Enni LundbergOK Kåre37:42+17:08
98Jenny JanssonTenhults SOK37:46+17:12
99Lina TorbiörnssonJärla Orientering37:55+17:21
100Ellen LindforsBjörkfors GOIF38:13+17:39
101Aada SuuronenMS Parma38:18+17:44
102Julia AnderssonEskilstuna OL38:33+17:59
103Tilde MansénSkarpnäcks OL38:38+18:04
104Mai HemmiSK Pohjantähti38:41+18:07
105Ida BenattiSkåneslättens OL38:48+18:14
106Emelie ForslundKristinehamns OK38:53+18:19
107Wilma LarssonSundsvalls OK39:21+18:47
108Agnes HertzTenhults SOK39:23+18:49
109Alice TryggSävedalens AIK39:32+18:58
110Anja BergerDomnarvets GOIF39:43+19:09
111Tilde BergströmTäby OK39:53+19:19
112Guro HegstadOK Skøynar40:05+19:31
112Hilda PeterssonVäxjö OK40:05+19:31
114Ester EricssonFK Friskus-Varberg40:15+19:41
115Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK40:28+19:54
115Inkeri KarttilaMS Parma40:28+19:54
117Alva Lidström LauriSnättringe SK40:53+20:19
118Felicia EliassonDalaportens OL41:31+20:57
119Lovisa LindqvistIFK Enskede42:08+21:34
120Mari Ovidia RanestadHamar OK42:17+21:43
121Tova GrönbergArboga OK42:26+21:52
122Ulrika RautioEspoon Suunta42:51+22:17
123Alva WickströmArboga OK42:59+22:25
124Ruusu LaineHelsingin Suunnistajat43:03+22:29
125Frida WestfeldtIF Thor43:55+23:21
126Olivia EngelOK Ravinen44:03+23:29
127Ella FridolfssonStora Tuna OK44:33+23:59
128Tiril Ebon EspedalNydalens SK44:47+24:13
129Johanna OttossonÖrkelljunga FK44:56+24:22
130Olivia KarlssonKovlands IF45:04+24:30
131Emma LarssonKarlskrona SOK45:20+24:46
132Ebba ForsbergOK Ravinen45:48+25:14
133Lovisa GullqvistVästvärmlands OK45:54+25:20
134Linnea EhnbergSala OK45:59+25:25
135Hanna CarlqvistSnättringe SK46:00+25:26
136Milla KeyMelbourne Forest racers46:10+25:36
137Nina JutterströmIFK Mora OK46:12+25:38
138Edith OlssonOK Kroppefjäll46:14+25:40
139Alma AnderIstrums SK46:40+26:06
140Jennifer StigssonTrollhättans SOK47:26+26:52
141Lovisa DjerfVästerbergslagens OL49:06+28:32
142Anna KølbækAarhus 1900 orientering50:26+29:52
143Elsa SödervallIK Gandvik50:43+30:09
144Hanna LundinIFK Enskede51:37+31:03
145Frida LundinJärla Orientering52:21+31:47
146Astrid Berge MjølhusOL Trollelg52:25+31:51
147Elsa KyhlbergTenhults SOK53:12+32:38
148Johanna PihlströmOK Landehof53:55+33:21
149Amanda NynäsOK Botnia54:41+34:07
150Elma Sagli GudimIndre Østfold OK55:30+34:56
151Anna ViktorssonOK Skogsfalken56:32+35:58
152Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF57:50+37:16
153Fanny WalterssonOK Roxen1:02:02+41:28
154Julia NordvallDomnarvets GOIF1:02:26+41:52
155Moa HolstenHestra IF1:02:41+42:07
156Vera GerhardssonOK Bävern1:03:12+42:38
157Malva ÖsterbergOK Eken1:03:15+42:41
158Tindra MolinFalköpings AIK OK1:03:36+43:02
159Emelie BägebyOK Vivill1:03:52+43:18
160Alva EngströmOK Renen1:04:51+44:17
161Maja JohanssonGudhems IF1:07:00+46:26
162Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:10:37+50:03
163Alice LindqvistSelånger SOK1:14:03+53:29
164Vilma JohanssonOK Hällen1:33:06+1:12:32
165Clara AdolfssonAnderstorps OK1:34:43+1:14:09
166Maja SörensenOK Kontinent1:37:20+1:16:46
Malin StrömqvistAttunda OKej godkänd
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Emilie R FløLillomarka OLej start
Greta HägerOK Södertörnej start
Lilly JohnssonOK Gyngeej start
Ida LindgrenIF Femmanej start
Hilda PermanOK Kåreej start
Matilda ServinLånghundra IFej start
Paula SilierJärfälla OKej start
Iida SuntioinenEspoon Suuntaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser