Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H11

2 920 m, 218 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna20:32
2Olle RingiOK Kåre21:29+0:57
3Aapo IkolaHelsingin Suunnistajat21:34+1:02
4Wilmer SelinFK Göingarna21:44+1:12
5Niels DalgaardKolding OK21:48+1:16
6Odin EkNyköpings OK22:20+1:48
7Jussi AnkeloMS Parma22:30+1:58
8Wille SöderqvistOK Kåre22:55+2:23
9Fabian AlinderSjövalla FK23:08+2:36
10Hugo NordlanderSundsvalls OK23:14+2:42
11Elis PetersonOK Denseln23:17+2:45
12Simon LundellOK Österåker23:20+2:48
13Casper KarlssonOK Tor23:24+2:52
13Wilmer RexSundsvalls OK23:24+2:52
15Noah KrikströmHjärnarps OL23:39+3:07
16Svante SelinFK Göingarna23:40+3:08
17Magnus AlstadFrol IL23:44+3:12
18Tim LundbergOK Renen23:45+3:13
19Nils EngbergHärnösands OK23:46+3:14
20Arvid ErikssonOK Tyr23:58+3:26
21Hannes LindqvistIFK Enskede24:16+3:44
22Linus NilssonOK Österåker24:19+3:47
23Niklas ErlandssonOK Södertörn24:24+3:52
23Ture LiljaRonneby OK24:24+3:52
23Erik LundquistOK Ravinen24:24+3:52
26Albin SundströmHestra IF24:31+3:59
27Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:32+4:00
28Simon NordlanderSundsvalls OK24:33+4:01
29Linus ForsbergOK Ravinen24:36+4:04
30Tom WeihartHestra IF24:37+4:05
31Olle DalinOK Kåre24:44+4:12
32Elias WesterberghRasbo IK24:50+4:18
33Hannes MogensenOK Ravinen24:53+4:21
34Elias ThellsénOK Roxen25:00+4:28
35Tim MartnerFrölunda OL25:02+4:30
36Marcus GrunderJärfälla OK25:03+4:31
37Elias NyqvistOK Landehof25:33+5:01
38Elias RonkainenJämsän Retki-Veikot26:02+5:30
39Arvid JohanssonOK Djerf26:08+5:36
40Jonatan AndersonJärfälla OK26:09+5:37
41Elias ThunbergOK Vivill26:14+5:42
42Måns BergqvistGarphyttans IF26:15+5:43
43Emil SeldénIF Rigor26:16+5:44
44Axel AnderssonIF Thor26:39+6:07
45Rune De ClercqTrol Belgium26:54+6:22
46Axel BrattOK Orion27:09+6:37
47Hampus KarlssonStorviks IF27:14+6:42
48Adam SjööarvOK Nackhe27:17+6:45
49Lucas SöderbergGävle OK27:29+6:57
50Dante RangertKungälvs OK27:30+6:58
51Fredrik WestlundKils OK27:41+7:09
52Martin ErikssonAnnebergs GIF27:45+7:13
53Isac BrovallGällstadbygdens SOK27:46+7:14
54Olle LångbergHudiksvalls OK27:51+7:19
55Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy27:54+7:22
56Isak JohanssonOK Gisle28:01+7:29
57Helmer JöhnemarkStora Tuna OK28:04+7:32
58Ludvig EronnLinköpings OK28:05+7:33
59Albin WollbrandOK Renen28:06+7:34
60Victor HörnquistAnderstorps OK28:13+7:41
61Olle MalmKFUM Örebro OK28:26+7:54
62Albert BrohedeOK Tyr28:28+7:56
63Olof MusslinderNyköpings OK28:36+8:04
64Emil AlbinssonOK Skogsfalken28:37+8:05
65Jonathan Birk NielsenAalborg OK28:45+8:13
66Wilhelm TengrothOK Måsen28:48+8:16
67Anton JohanssonSOK Aneby28:56+8:24
68Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF29:04+8:32
69Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK29:07+8:35
70Simon CorneliussonOK Löftan29:09+8:37
71Malte LandforsLustens OK29:10+8:38
72Aron SidenvallHudiksvalls OK29:14+8:42
73Edvin OckbornTrollhättans SOK29:16+8:44
74Oskar ErlandssonSundsvalls OK29:17+8:45
75Samuel ResmalmOK Hedströmmen29:25+8:53
76Gabriel JiréniusVästerbergslagens OL29:27+8:55
77Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg29:28+8:56
78Lauri AaltoMS Parma29:30+8:58
79Linus AlinderSjövalla FK29:36+9:04
79Axel HejdenbergGävle OK29:36+9:04
81Jacob OlssonOckelbo OK29:39+9:07
82Hugo AtterbrandOK Kåre29:44+9:12
83Edvin LundOK Renen29:47+9:15
84Noa BerglundTäby OK29:49+9:17
85Alfred SjödinOK Tisaren29:52+9:20
86Björn RönnestrandFrösö IF30:17+9:45
87Simon WesthMullsjö SOK30:18+9:46
88Simon StridhSkogsluffarnas OK30:23+9:51
89Juho KivilaaksoLynx30:25+9:53
90Adam PlawskiOK Roxen30:32+10:00
91Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:38+10:06
92Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK30:48+10:16
93Albin ÅslundOK Linné30:49+10:17
94Elis HanssonIF Thor30:52+10:20
94Otto NilssonLinköpings OK30:52+10:20
96Ragnar LandeEidskog OL30:59+10:27
97Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb31:01+10:29
98Jakob NordströmSigtuna OK31:06+10:34
99Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF31:08+10:36
100Nils SwartzOK Orion31:24+10:52
101Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL31:26+10:54
102Olof OlssonOK Kåre31:27+10:55
103Albin PaulssonOK Löftan31:33+11:01
104Hugo HedströmOK Bävern31:36+11:04
105Albin KlaseniusKFUM Örebro OK31:43+11:11
106Rasmus WidelundOK Kåre31:48+11:16
107Victor JacobsenOK Måsen31:53+11:21
107Hannes PerssonFK Herkules31:53+11:21
109Tore HambergÖstersunds OK32:05+11:33
109Mattias LarssonSundsvalls OK32:05+11:33
111Ilija LyatoshinskyASVÖ Österrike32:19+11:47
112Lars Horten JordetVingelen IL32:21+11:49
113Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK32:33+12:01
114Axel TrofastTullinge SK32:57+12:25
115Hugo BergenfurIK Vikings OK33:01+12:29
116Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK33:02+12:30
117Eino HaaraHelsingin Suunnistajat33:03+12:31
118Elis LiukkonenSundsvalls OK33:07+12:35
119Samuel StokkelandÅlgård Orientering33:17+12:45
120Elias HällstenStora Tuna OK33:20+12:48
121Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna33:28+12:56
122Gustavs Godins42km.lv33:38+13:06
123Casper GunnarssonOK Lindéna34:19+13:47
124Lukas ErdalenIFK Göteborg34:30+13:58
125Olle SandbergOK Älvsjö-Örby34:33+14:01
125Edvin WollbrandOK Ravinen34:33+14:01
127Linus NilssonOK Tyr34:42+14:10
128Daniel KraftAlmby IK34:48+14:16
129Arvid JonforsenHallstahammars OK34:53+14:21
130Isak LemurellSjövalla FK34:55+14:23
131Andrei Dan GalateanuUNEFS Bucuresti34:58+14:26
132Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb35:00+14:28
133Love PalmgrenSkogsluffarnas OK35:17+14:45
134Janne KahelinSuunta Jyväskylä35:29+14:57
135Albin BoellIFK Göteborg35:40+15:08
136Albin KarlsmoIK Uven35:44+15:12
136Elias LjungdellTäby OK35:44+15:12
138Edvardas BazelisRASKK SK35:50+15:18
139Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF35:57+15:25
140Malte HellgrenIF Thor36:14+15:42
141Anton EngstrandStorviks IF36:18+15:46
142Hugo NobornIFK Göteborg36:20+15:48
143Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK36:23+15:51
144Tim AnderssonOK Tranan36:24+15:52
145Hugo MartinssonFK Finn36:32+16:00
146Simon NylundOK Raseborg36:39+16:07
147Ivar LissmyrIFK Mora OK36:46+16:14
148Emil KreutnerSOK Viljan36:51+16:19
149Max Emil EkenstråleFK Herkules37:02+16:30
150Sixten PerssonSkogslöparna37:12+16:40
151Axel WiknerOK Österåker37:38+17:06
152Karl ForsgrenVästerbergslagens OL37:48+17:16
153Isak HolmgårdKils OK37:55+17:23
154Aron BromanLänna IF38:05+17:33
155Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb38:08+17:36
155Sindre MathisenOL Tønsberg og Omegn38:08+17:36
157Anders Næss-UlsethNydalens SK38:25+17:53
158Malte AlbinssonOK Österåker38:30+17:58
159Walter BodinGällstadbygdens SOK38:32+18:00
159Rasmus DoeringGarphyttans IF38:32+18:00
161Alfred JeppssonOK Hammaren39:09+18:37
162Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb40:35+20:03
163Olle PetersénOK Njudung40:54+20:22
164Otto LarssonOK Tranan40:57+20:25
165Caspin SinaiVästerviks OK41:21+20:49
166Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF41:28+20:56
167Melwin ArvidssonIF Rigor42:20+21:48
168Casper TuressonHärlövs IF42:30+21:58
169Robin AnderssonTrollhättans SOK42:46+22:14
170Elias StenbackaVaasan Suunnistajat ry42:53+22:21
171Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL42:58+22:26
172Sami SaarikkoTampereen Pyrintö43:26+22:54
173Albin SöderbergSundsvalls OK43:30+22:58
174Jørgen AuneByåsen IL43:37+23:05
175Jonatan VånsjöArboga OK43:46+23:14
176Oscar HallqvistVänersborgs SK44:13+23:41
177Olle KullmanOK Alehof44:40+24:08
178Milo KonttilaKoovee45:53+25:21
179Emil GrönroosOK Alehof45:58+25:26
180Anton KarlssonFK Finn46:17+25:45
181Peter VestinOK Tor46:36+26:04
182Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK47:17+26:45
183Oskar BjörkOK Hammaren47:24+26:52
184Tadeusz CzaplaWKS Wawel Krakow47:36+27:04
184Axel ErikssonStora Tuna OK47:36+27:04
186Samuel LindborgGrycksbo IF OK47:45+27:13
187August EkingeOK Motala48:10+27:38
188Theo SjöbergIF Thor48:33+28:01
189Juho MalmiHelsingin Suunnistajat49:41+29:09
190Lukas PallhedGarphyttans IF50:09+29:37
191Rasmus TenkanenOK Raseborg50:13+29:41
192Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK50:40+30:08
193Linus NordinOK Renen51:03+30:31
194Joar BäckmanFrösö IF51:45+31:13
195Oscar AskrothKFUM Örebro OK52:25+31:53
196Lukas BergforsSOK Viljan54:13+33:41
196Viggo IngwersenOK Enen54:13+33:41
198Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna54:24+33:52
199Knut Kolltveit SørlieFossum IF54:45+34:13
200Viktor JanssonMölndal Outdoor IF55:35+35:03
201Rasmus VibergOK Roxen56:03+35:31
202Gustav LundqvistHalmstad OK58:44+38:12
203Isak FredrikssonGarphyttans IF1:02:36+42:04
204Kasper VemdalMullsjö SOK1:06:22+45:50
205Arvid RothLinköpings OK1:07:38+47:06
206Erik EkbergTrollhättans SOK1:08:57+48:25
207Elias JohanssonHJS-Vansbro OK1:11:59+51:27
208Adrian WidmarkUmeå OK1:15:59+55:27
209Anton DyreliusSnättringe SK1:16:13+55:41
210Aksel HolmenSnertingdal IF Orientering1:23:46+1:03:14
211Arvid GunérusSurahammars SOK1:24:49+1:04:17
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
August GörasLeksands OKej godkänd
Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Filip HatlenTullinge SKej godkänd
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Anton KarlssonWaxholms OKej godkänd
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej godkänd
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start
Viggo BerggrenGävle OKej start
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Olle GahnshagOK Kåreej start
Love GaudenzHalmstad OKej start
Lukas HambäckLånghundra IFej start
Elias NorénOK Lindénaej start
Hugo PeterssonOK Nolaskogsarnaej start
Viggo PetterssonSOK Viljanej start
Hugo SjölanderTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser