Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H10

2 440 m, 263 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik NederheimHaninge SOK15:00
2Florian FritzénHiidenkiertäjät15:06+0:06
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK15:16+0:16
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:10+1:10
5Marcus LammFrölunda OL16:18+1:18
6Axel KylbornAlmby IK16:20+1:20
7Axel Björnberg FärdigNyköpings OK16:25+1:25
8Anton JonssonOK Tyr16:27+1:27
9Edvin TögenmarkOK Linné16:34+1:34
10Lauri MattilaKouvolan Suunnistajat16:43+1:43
11Emil LingIK Hakarpspojkarna16:58+1:58
12Anton KemppiEspoon Suunta17:15+2:15
13Hugo BraamOK Denseln17:26+2:26
14Emil ÅbergOK Linné17:34+2:34
15Eemil KoskinenTampereen Pyrintö17:35+2:35
16Axel Örnhagen JørgensenOK Snab17:38+2:38
17Eddie KarlssonOK Vilse 8717:41+2:41
18Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:44+2:44
19Herman Øen PaulsrudIL Koll17:47+2:47
20Svante SandvikAttunda OK17:48+2:48
21Arvid IngvarssonOK Renen17:54+2:54
22Olle WallmanVästerbergslagens OL17:59+2:59
23Jens FochsenWaxholms OK18:21+3:21
24Liam HälldalSkogslöparna18:25+3:25
25Akseli PesuTampereen Pyrintö18:38+3:38
26Wilmer KempeOK Denseln18:39+3:39
27Robin HelmerssonOK Tisaren18:43+3:43
28Albin SkottÅmåls OK18:58+3:58
29Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK19:02+4:02
30Ola LeireGöteborg-Majorna OK19:19+4:19
31Malte GranefeltOK Tyr19:36+4:36
32Hugo ÖrtlundRånäs OK19:39+4:39
33Danilo MobergOK Tyr19:42+4:42
34Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:46+4:46
35Carl ÖbergGamleby OK20:01+5:01
36Måns RavaldÖstersunds OK20:04+5:04
37Eric HasselströmOK Renen20:06+5:06
38Isak LarssonOK Tisaren20:11+5:11
39Wilhelm KarmetunOK Njudung20:28+5:28
40Markus MaronenLynx20:50+5:50
41Carl GlivesonRonneby OK20:51+5:51
41Axel ThybeckLindebygdens OK20:51+5:51
43Erik PalmVästerås SOK20:57+5:57
44Ola DåsnesVang OL21:02+6:02
45Albin MöllerbergValbo AIF21:03+6:03
46Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna21:05+6:05
47Mathias LinløkkenØstmarka OK21:11+6:11
48Olof ArevångTullinge SK21:12+6:12
49Mille LangerOK Roxen21:18+6:18
50Axel NilssonGarphyttans IF21:26+6:26
51Elmin HovmöllerSöders-Tyresö21:28+6:28
52Rasmus KoponenLynx21:29+6:29
53Erik NorinSöders-Tyresö21:33+6:33
53Eric ÅhlÅmåls OK21:33+6:33
53Rasmus ÖbergOK Hällen21:33+6:33
56Oskar WesterbergTrollhättans SOK21:36+6:36
57Edvin JohanssonVäsby OK21:40+6:40
58Elias JosefssonVästvärmlands OK21:43+6:43
59Edvard PelanderOK Djerf21:50+6:50
60Olle HambergÖstersunds OK21:54+6:54
61Eino LiponkoskiTampereen Pyrintö21:56+6:56
62Adam PerssonDomnarvets GOIF22:03+7:03
63Axel EkdalaKungälvs OK22:04+7:04
64Johan OlarsLeksands OK22:14+7:14
65Lenni KallelaHelsingin Suunnistajat22:15+7:15
66Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping22:16+7:16
67Gustav LjunggrenOK Hammaren22:17+7:17
68Nils MelénTrollhättans SOK22:19+7:19
69Harald MartnerFrölunda OL22:20+7:20
70Viktor JonhedKFUM Örebro OK22:23+7:23
71Eskil LeonTrollhättans SOK22:26+7:26
72Henrik KaiserIF Sturla22:30+7:30
73Hugo ThoressonAndrarums IF22:31+7:31
74Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)22:33+7:33
75Alvin IsenströmAlmby IK22:35+7:35
76Alex AnderssonSundsvalls OK22:37+7:37
77Lauri LakanenKoovee22:38+7:38
78Elias HörnellDomnarvets GOIF22:45+7:45
79Hugo JaremalmTäby OK22:49+7:49
80Viggo AnderssonTrollhättans SOK22:51+7:51
81Ville LindskogOK Älme22:57+7:57
82Hugo EkströmOK Tyr23:00+8:00
82Arvid TögenmarkOK Linné23:00+8:00
84Ludvig HagwallJärla Orientering23:07+8:07
85Johan AnderssonIK Gandvik23:08+8:08
86Linus BååthSävedalens AIK23:11+8:11
87Alfred DanielssonIFK Mora OK23:12+8:12
88Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:15+8:15
89Isak EngOK Pan-Kristianstad23:18+8:18
90Oscar AnderssonOK Tyr23:20+8:20
91Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK23:26+8:26
91Viggo WallinIK Trenne Ullared23:26+8:26
93Martin NilssonSkogslöparna23:31+8:31
94Simon GrahnIK Uven23:38+8:38
95Edvin SanderSkåneslättens OL23:42+8:42
96Malte SöderlundKarlsbyhedens IK23:52+8:52
97Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:54+8:54
98Isak ÖhgrenSävedalens AIK23:57+8:57
99Albin JemthIF Thor23:58+8:58
100Vilgot KuokkanenOK Renen24:01+9:01
100Even LienGjø-Vard OL24:01+9:01
102Pontus HedbergKarlsbyhedens IK24:04+9:04
103Hjalmar FolkestadAnderstorps OK24:05+9:05
104Ludwig LindgrenTjalve IF Norrköping24:07+9:07
105Olof LevinSvaide Roma SOK24:09+9:09
106Melvin LöfgrenOK Kåre24:11+9:11
107Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb24:12+9:12
108Väinö HaaraHelsingin Suunnistajat24:13+9:13
109Gustav NilssonOK Tyr24:15+9:15
110Adam NeroNässjö OK24:19+9:19
111Aatos RiikonenTampereen Pyrintö24:24+9:24
112Liam HogedalVänersborgs SK24:27+9:27
113Matias LiljeströmHelsingin Suunnistajat24:37+9:37
114Simon SegermanIF Thor24:39+9:39
115Filip HanssonOK Löftan24:45+9:45
115Kalle JoonsLeksands OK24:45+9:45
117Fabian LarssonOK Milan25:02+10:02
117Onni LiponkoskiTampereen Pyrintö25:02+10:02
119Walter SöderqvistOK Kåre25:04+10:04
120Alfons WesterberghRasbo IK25:16+10:16
121Wille VernströmRonneby OK25:19+10:19
122William HärströmFalköpings AIK OK25:20+10:20
123Oliver EiderbäckOK Hällen25:23+10:23
123Felix JohanssonOK Alehof25:23+10:23
125Andy GranforsIF Rigor25:24+10:24
126Linus NileviHaninge SOK25:45+10:45
127Kaspar EricssonSundsvalls OK25:50+10:50
128Isak DahlOK Alehof25:56+10:56
128Gustav LübckeOK Ravinen25:56+10:56
130Oscar ÅslundOK Linné26:03+11:03
131Olof ErssonOK Kåre26:04+11:04
132Axel EckerlidSävedalens AIK26:16+11:16
132Melker WollbrandOK Renen26:16+11:16
134Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF26:17+11:17
135Rasmus MittelholzerOLK Fricktal26:25+11:25
136Eskil SöderlundUlricehamns OK26:27+11:27
137Lukas LindIF Thor26:28+11:28
138Albin IsakssonOK Tyr26:30+11:30
139Alfred DahlinKovlands IF26:35+11:35
140Vigon BerggrundUmeå OK26:37+11:37
141Jakob SandbergKöping-Kolsva OK26:44+11:44
142Wilmer WennbergHudiksvalls OK26:45+11:45
143Emil WalleniusFrölunda OL26:51+11:51
144Joel ByströmOK Nolaskogsarna26:55+11:55
145Elias BladhTullinge SK27:06+12:06
146Ivar KahraÅmåls OK27:08+12:08
147Eric OlofssonSjövalla FK27:09+12:09
148Emil LundgrenSundsvalls OK27:14+12:14
149Björn DjupströmFrölunda OL27:25+12:25
149Viktor FischerOK Linné27:25+12:25
149Albin SvenssonFK Herkules27:25+12:25
152Walter LöfqvistSOK Viljan27:29+12:29
153Eemeli LeskinenLynx27:45+12:45
154Joel AllmungsLeksands OK27:46+12:46
155Simon BlücherÖstersunds OK27:55+12:55
156Viktor NilssonOK Linné27:59+12:59
157Erik KindlundOK Tranan28:07+13:07
158Edvin HalldinKFUM Örebro OK28:08+13:08
159Magnus MolundIL Tyrving28:14+13:14
160Samuel RingströmOK Landehof28:22+13:22
161Titan AnundborgSidensjö IK28:28+13:28
162August JacobsenOK Måsen28:30+13:30
163Alfred LeijonHärlövs IF28:40+13:40
164Wilfred LarssonTullinge SK28:54+13:54
165Oliver HammarFalköpings AIK OK29:01+14:01
166Alfred NybergSkattkärrs SOK29:07+14:07
167Elias LauriFK Herkules29:12+14:12
168Samuel DahlbergIK Trenne Ullared29:13+14:13
169Erik ArneborgUlricehamns OK29:40+14:40
170Adam EngstrandStorviks IF29:49+14:49
170Albert SvenssonFK Finn29:49+14:49
172Eskil HafskjoldNydalens SK29:51+14:51
173Arvid JosefssonOK Vivill29:55+14:55
174André BergkvistVästerbergslagens OL30:15+15:15
175Oskar KaipeOK Kåre30:17+15:17
176Melker WaldfeltFinspångs SOK30:19+15:19
177Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF30:32+15:32
178Albin GranqvistFK Göingarna30:35+15:35
179Mads Christian MaarupCopenhagenO30:39+15:39
180Erik SaméusFrölunda OL30:41+15:41
181Viktor NilssonStångenäs AIS30:42+15:42
182Leo KristianssonHJS-Vansbro OK30:43+15:43
183Simon BerglundKarlsbyhedens IK31:08+16:08
183Linus HanssonSOK Viljan31:08+16:08
183Isak JohanssonUmeå OK31:08+16:08
186Julius WiklundFalköpings AIK OK31:34+16:34
187Philip SjödinOK Tisaren31:44+16:44
188Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK31:54+16:54
189Edvin LennartsonUlricehamns OK32:03+17:03
190Anton RaskKungälvs OK32:13+17:13
191Adrian SandellOK Roxen33:25+18:25
192Henrik JuntunenKalevan Rasti33:28+18:28
193Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK33:51+18:51
194Arthur MitchellHOC34:04+19:04
195Johannes NorrbyOK Södertörn34:14+19:14
196Olle HaglundKFUM Örebro OK34:19+19:19
197Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna34:36+19:36
198Axel BütikoferLjusdals OK34:53+19:53
199Theo JiréniusVästerbergslagens OL34:56+19:56
200Petter FochsenWaxholms OK35:02+20:02
201Kevin BernhedRånäs OK35:27+20:27
202Vincent DahmTjalve IF Norrköping35:32+20:32
203Jacob LiljeGävle OK35:43+20:43
204Axel EngströmOK Renen35:47+20:47
205Axel VibergRyda SK35:50+20:50
206Artem SokolovMalahit 35:54+20:54
207Adam SamuelssonFalköpings AIK OK35:56+20:56
208Emil AnderssonLunds OK36:32+21:32
209Leo WikströmOK Hammaren36:37+21:37
210Simon HanssonIF Rigor36:51+21:51
211Jakob ÅkessonSkåneslättens OL37:00+22:00
212Alvan LaavainenMS Parma37:13+22:13
213Oskar WardOK Vivill37:17+22:17
214Olof HertinVästerviks OK37:32+22:32
215Hugo NorrbomAttunda OK37:48+22:48
216Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:49+22:49
217Anton HedströmSöders-Tyresö37:56+22:56
218Oskar MobergOK Löftan38:38+23:38
219Gustav LindbergOK Roslagen39:41+24:41
220Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF39:55+24:55
221Noa GöthEksjö SOK40:09+25:09
221Elliot JägstedtHalmstad OK40:09+25:09
223Elias SamuelssonOK Vivill40:13+25:13
224Gabriel EkströmHalmstad OK41:01+26:01
225Gustav JohnssonOK Måsen41:05+26:05
226Viktor BerndtssonFrölunda OL41:13+26:13
227Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb42:06+27:06
228Filip BorellOK Linné42:14+27:14
229Joel HolmgårdKils OK42:20+27:20
230Albin ThunbergOK Vivill42:34+27:34
231Alvin LönkvistOK Vivill42:45+27:45
232Edvin PerssonValbo AIF43:07+28:07
233Nils PerssonOK Tyringe44:17+29:17
234Arild ErikmatsSävedalens AIK44:34+29:34
235Melker ThornellSurahammars SOK44:49+29:49
236Arvid PerssonValbo AIF45:04+30:04
237Castor RådbergKöping-Kolsva OK45:32+30:32
238Sebastian LindblomGustavsbergs OK47:21+32:21
239Erik WihlborgOK Gynge47:34+32:34
240Botvid SimonssonSundbybergs IK48:10+33:10
241Gabriel CarlqvistSnättringe SK48:56+33:56
241Gustav RydeniusTullinge SK48:56+33:56
243Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb49:34+34:34
244Matteo MobergOK Tyr50:57+35:57
245Petter GranathSvärdsjö SOK53:23+38:23
246Eric HenrikssonRånäs OK54:46+39:46
247Theo FredmanOK Skogshjortarna56:01+41:01
248Axel StenbackSkarpnäcks OL56:18+41:18
249Viggo LindgrenOK Kåre56:42+41:42
250Samuel AspforsOK Hammaren58:57+43:57
251Olli NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:01:51+46:51
252Oskar HjertbergHestra IF1:02:57+47:57
253Ossian ÖstergrenAlvesta SOK1:05:27+50:27
Eskil EngbergHärnösands OKej godkänd
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Erik HermanssonÅmåls OKej godkänd
Simon HolmerOK Nipanej godkänd
Oskar KarlssonGarphyttans IFej godkänd
Oscar LundquistOK Ravinenej godkänd
Vilho PajuTampereen Pyrintöej godkänd
Samuel RasmussenOK Kontinentej godkänd
Olle SjöblomÖstersunds OKej godkänd
Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IFej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo BlomsterIF Thorej start
Gustav GranqvistFK Göingarnaej start
Filip GummessonNybro OKej start
Jacob HolmbergUlricehamns OKej start
Elliot JonssonAttunda OKej start
Samuel KarlssonOK Landehofej start
Oscar KjellmanLinköpings OKej start
Elias SchüleKooveeej start
Tage Raknes SogstadGjø-Vard OLej start
Ilari SuntioinenEspoon Suuntaej start
Ebbe TörnkvistAnderstorps OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser