Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Kort

4 380 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ClaessonStora Tuna OK34:16
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK36:14+1:58
3Maria HolmstrandOK Landehof36:19+2:03
4Catrin IngvarssonOK Renen36:20+2:04
5Lena JakobssonNybro OK37:10+2:54
6Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK37:25+3:09
7Linda SjögrenKamrat och IF KIF37:36+3:20
8Emma TarandiIFK Lidingö SOK37:52+3:36
9Ida HördegårdIFK Göteborg38:15+3:59
10Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF38:31+4:15
11Linn StillbergerOK Ravinen38:56+4:40
12Dana SteneNydalens SK39:03+4:47
13Sofie AnderssonMatteus SI39:11+4:55
14Anja Berge GjellestadNydalens SK40:14+5:58
15Charlotte WahlströmAlmby IK40:24+6:08
16Sandra EdhagerNyköpings OK40:56+6:40
17Laura TiitsTampereen Pyrintö41:09+6:53
18Jessica SöllvanderOK Rodhen41:16+7:00
19Nina De BoussardIFK Enskede41:20+7:04
20Therese AxenborgMölndal Outdoor IF41:36+7:20
21Mari SaneHelsingin Suunnistajat42:11+7:55
22Jenny MartinssonOK Tranan42:14+7:58
23Johanna NordströmKFUM Örebro OK42:19+8:03
24Lina MatthewsTullinge SK42:31+8:15
25Hannele TonnaHankasalmen Hanka42:33+8:17
26Anna MartnerFrölunda OL42:59+8:43
27Liselotte KlemmingKalmar OK43:03+8:47
28Sara ÖbergOK Hällen43:06+8:50
29Lena HermanssonIFK Mora OK43:20+9:04
29Malin JonssonOK Tyr43:20+9:04
31Åsa PaulerSkogslöparna43:33+9:17
32Malin UnanderSundsvalls OK43:59+9:43
33Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF44:00+9:44
34Åsa JuvénOK Tranan44:06+9:50
35Anna JanssonRånäs OK44:12+9:56
36Karin PerssonSkogslöparna44:18+10:02
37Lotta AgeDegerfors OK44:20+10:04
38Maria SjöströmIF Åland44:29+10:13
39Maria HalvarssonÖstersunds OK45:31+11:15
40Sandra LaasOK Skogshjortarna45:40+11:24
41Åsa TidquistFalköpings AIK OK45:48+11:32
42Lisa EngelkeOK Gipen45:54+11:38
43Elna MogensenOK Tyringe46:03+11:47
44Johanna GrybäckSöderhamns OK46:06+11:50
45Malin LöfgrenStora Tuna OK46:13+11:57
46Aino TolkkinenSotkamon Jymy46:20+12:04
47Helena StroppGävle OK46:25+12:09
48Elin SvenssonSnättringe SK46:30+12:14
49Emma FaxénVäxjö OK46:56+12:40
50Daniela RennerOK Södertörn47:03+12:47
51Christina ThomasÖstersunds OK47:14+12:58
52Tonje MidttunBardu IL47:23+13:07
53Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og Omegn47:31+13:15
54Emma LarssonAlmby IK47:32+13:16
55Maria IvermarkVästerås SOK47:33+13:17
56Ann-Christin NybergSnättringe SK47:35+13:19
57Malin SörstrandIstrums SK47:43+13:27
58Anna HammarbergSundsvalls OK48:03+13:47
59Maria ErikssonOK Måsen48:38+14:22
60Ulrika N ErikssonStora Tuna OK48:52+14:36
61Anna-Karin BondessonFrosta OK49:11+14:55
62Camilla NygrenIF Thor49:22+15:06
63Linda GranqvistFK Göingarna49:38+15:22
64Marie SäfströmHästveda OK50:06+15:50
65Anne KahelinSuunta Jyväskylä50:19+16:03
66Carolina NilssonOK Kompassen50:25+16:09
67Mari SvedestamEskilstuna OL50:29+16:13
68Tone Bleken RudVang OL50:30+16:14
69Charlotte JosefssonOK Vivill50:58+16:42
70Viktoria KarlssonKovlands IF51:19+17:03
71Sara HellstenNyköpings OK51:25+17:09
72 Anna   Lundquist OK Ravinen51:26+17:10
73Desiré RexOK Landehof52:09+17:53
74Johanna MaxénStora Tuna OK52:16+18:00
75Annica KristofferssonAlmby IK52:26+18:10
76Maria LennartsonUlricehamns OK52:39+18:23
77Karin ÅhlénOK Österåker52:46+18:30
78Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK52:59+18:43
79Karin GreenSjövalla FK53:24+19:08
80Martina JanssonSOK Aneby53:27+19:11
81Ellen BourgonjonTrol Belgium53:30+19:14
82Sara KalanderKFUM Örebro OK54:04+19:48
83Caroline LindgårdFK Göingarna54:22+20:06
84Solrun GottebergMölndal Outdoor IF54:25+20:09
85Annelies MoonenOMEGA54:39+20:23
86Maria LundhRingsjö OK55:21+21:05
87Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK55:22+21:06
88Sofia HjortFalköpings AIK OK55:34+21:18
89Åsa JernbergGävle OK55:46+21:30
90Kristina DersjöVästvärmlands OK56:21+22:05
91Jennie GustavssonVäxjö OK56:37+22:21
92Jenny EkströmStenungsunds OK56:44+22:28
93Johanna BerntssonMalmö OK56:47+22:31
94Anna M WindevallSävedalens AIK57:00+22:44
95Lisa MartanderTrollhättans SOK57:15+22:59
96Sofia BjörnbergNyköpings OK58:10+23:54
97Jennifer BoeykensOMEGA58:34+24:18
98Kezia JukesBAOC58:58+24:42
99Emma KribladHjärnarps OL1:00:34+26:18
100Gabriela SavičováSlovan Karlovy Vary1:00:35+26:19
101Kristin Nergaard BergFossum IF1:01:21+27:05
102Helén ErikssonOK Tor1:01:38+27:22
103Solveig SørlienVang OL1:01:55+27:39
104Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:02:06+27:50
105Lisa HöökOK Tyr1:02:30+28:14
106Ulrika AspnäsSidensjö IK1:03:01+28:45
107Mikaela LöfgrenStångenäs AIS1:03:14+28:58
108Åsa BraamOK Denseln1:03:48+29:32
109Ellie ArmstrongBAOC1:06:06+31:50
110Hanne StensletRaumar Orientering1:09:10+34:54
111Linda CorneliussonOK Löftan1:10:34+36:18
112Maria SvenssonLunds OK1:13:32+39:16
113Anna RosnäsIK Stern1:15:08+40:52
114Marion AmundsenRingerike OL1:22:38+48:22
115Christine KlockarOLG Cordoba1:34:18+1:00:02
116Anna Lilja-RasmussonRonneby OK1:41:19+1:07:03
Jenny AasaTullinge SKej godkänd
Birgitta IsakssonVästerås SOKej godkänd
Terese RuderfeltIF Rigorej godkänd
Malin FallgrenGudhems IFej start
Ramona HadelerSC Helsaej start
Stine HolmenHamar OKej start
Lina JonhedKFUM Örebro OKej start
Jessica KarlssonNyköpings OKej start
Anna KempeOK Denselnej start
Eva LutnæsHamar OKej start
Marianne Berge MjølhusOL Trollelgej start
Johanna SjonsIFK Hedemora OKej start
Sara TöyräIFK Kirunaej start
Martina VejedalMarkbygdens OKej start
Caroline WestbomOK Österåkerej start
Anna WikströmHästveda OKej start
Ida WikströmIFK Lidingö SOKej start
Frida ÖhlundOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser