Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45

4 480 m, 169 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carina SvenssonBredaryds SOK35:20
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna35:23+0:03
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna36:35+1:15
4Natasha Rowe KeyMelbourne Forest racers36:43+1:23
5Gunilla SvärdIF Thor37:05+1:45
6Tina JunegardTullinge SK37:21+2:01
7Eva AlbinssonOK Tyr38:09+2:49
8Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna38:26+3:06
9Kristina LjunggrenLinköpings OK38:43+3:23
10Ulrika HermanssonOK Orion38:48+3:28
11Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF39:11+3:51
12Marika Nylund EkNyköpings OK39:19+3:59
13Charlotte FlansbjerOK Djerf39:25+4:05
14Jenny RöjgårdOK Kolmården39:42+4:22
15Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF40:07+4:47
16Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:14+4:54
17Josefine NordströmOK Triangeln40:20+5:00
18Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF40:23+5:03
19Charlotta GibergHellas Orientering40:37+5:17
20Anna GustafssonArvidsjaurs OK40:47+5:27
21Lina BerggrenTullinge SK40:50+5:30
21Anna SameliusVisborgs OK40:50+5:30
23Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK40:52+5:32
24Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK40:57+5:37
25Annika IvarssonLinköpings OK41:06+5:46
26Anna NordströmKils OK41:11+5:51
27Annika AsketunOK Roxen41:18+5:58
28Kirsti KringhaugRingerike OL41:53+6:33
28Britt Vangen SandvoldTynset IF41:53+6:33
30Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:06+6:46
31Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK42:40+7:20
32Anna StrandAttunda OK42:42+7:22
33Jaana Pietilä-AnnalaKangasala SK42:43+7:23
34Carina GustafssonOK Gynge43:10+7:50
34Christina WhiteSøgne og Songdalen OK43:10+7:50
36Gøril EideByåsen IL43:15+7:55
37Hege FeiringIL Tyrving43:19+7:59
38Camilla ÖhgrenSävedalens AIK43:34+8:14
39Hanne Lerche RaadalHalden SK43:36+8:16
40Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK43:39+8:19
41Carina RydlundHässleholms OK43:43+8:23
42Pia GuståsOK Linné43:48+8:28
43Laila HallménOK Tisaren43:50+8:30
44Kristin JohanssonVästvärmlands OK44:11+8:51
45Ingrid KvistadKongsberg OL44:15+8:55
46Kati HaanpääTampereen Pyrintö44:20+9:00
46Pia JohanssonOK Landehof44:20+9:00
48Carin BergenstenVittjärvs IK44:22+9:02
49Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF44:54+9:34
50Sara LorénOK Landehof45:01+9:41
50Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF45:01+9:41
52Anna MattssonOK Norrvirdarna45:02+9:42
53Anna EkbringKexholms SK45:17+9:57
54Bodil NordenströmFossum IF45:30+10:10
55Anne Borgen SturødNydalens SK45:34+10:14
56Louise AxelssonFK Göingarna46:00+10:40
57Riikka EerolaTampereen Pyrintö46:18+10:58
58Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK46:21+11:01
59Annica JanssonIFK Lidingö SOK46:30+11:10
59Annika SundströmVästerås SOK46:30+11:10
61Josefine AlbinssonOK Skogsfalken46:31+11:11
62Kerstin ImarkTullinge SK46:35+11:15
63Laura SumanenHyvinkään Rasti46:42+11:22
64Ellen Aure SkogedalAsker SK47:00+11:40
65Doris KaspersenMo o-klubb47:01+11:41
66Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK47:08+11:48
67Gunilla KallhaugeSnättringe SK47:17+11:57
68Agneta ErikssonOK Kolmården47:19+11:59
69Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab47:29+12:09
70Nina IversAttunda OK47:33+12:13
71Annika OttenbäckSegersta OK47:41+12:21
72Inger GunnarssonVästerås SOK47:42+12:22
73Annika LindbergAttunda OK47:46+12:26
74Marianne HaugeHisøy OK47:54+12:34
74Lena MasesStora Tuna OK47:54+12:34
76Marja-Leena OjanahoKeminmaan Urheilijat48:11+12:51
77Yvonne GrehnOK Rodhen48:27+13:07
78Veronica AdolfssonAnderstorps OK48:30+13:10
79Maria ZeijlonOK Hällen48:38+13:18
80Sigrid MelkildFreidig48:44+13:24
81Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF49:14+13:54
82Lena LindmanFinspångs SOK49:16+13:56
83Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK49:50+14:30
84Lena MolinBoxholm-Mjölby OL50:04+14:44
85Eva KindlundhTrosabygdens OK50:06+14:46
86Anna LjungqvistLunds OK50:44+15:24
87Ewa AlbrektssonOK Ravinen50:51+15:31
88Carolina AnderssonOK Roslagen50:59+15:39
89Karin HofstedtTäby OK51:14+15:54
90Irene TurakainenHelsingin Suunnistajat51:43+16:23
91Paula HartmanSuunta Jyväskylä51:57+16:37
92Arnhild Ufsvatn BråtenVegårshei IL52:32+17:12
93Lena RegnellVäxjö OK52:33+17:13
94Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK53:08+17:48
95Evonne StrandOK Linné53:16+17:56
96Inga-Lill SvedbergOK Trian53:19+17:59
97Jenny-Ann MalmbergIL Tyrving53:27+18:07
98Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK53:32+18:12
99Marina JohanssonOK Njudung53:34+18:14
100Tove AasheimAskøy O-Lag53:38+18:18
101Anna PrellnerSkåneslättens OL53:54+18:34
102Kirsi ArvelaLahden Suunnistajat-3754:04+18:44
103Carin RosjöJönköpings OK54:05+18:45
104Karin TidevallSkogsluffarnas OK54:07+18:47
105Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering54:20+19:00
106Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL55:02+19:42
107Agneta GustavssonOK Tyr55:14+19:54
108Jette KlogborgOK-Htf55:21+20:01
109Petra KolsvikHägersta GF55:35+20:15
110Linda SestaUringa Orienteers55:40+20:20
111Carola BillingHultsfreds OK55:58+20:38
112Fanny CreusatHautes Vosges Orientation55:59+20:39
113Veronica JägbrantForsa OK56:09+20:49
114Kristel MertensTrol Belgium56:46+21:26
115Ann RollerJärfälla OK56:51+21:31
116Gisela LindFK Herkules56:53+21:33
117Anna SvenssonSOK Viljan57:10+21:50
118Berit GummusIFK Mora OK57:21+22:01
119Charlotte VikströmSundsvalls OK57:34+22:14
120Karin RantamäkiHelsingin Suunnistajat57:42+22:22
121Ammie BerglundIF Thor58:02+22:42
122Karin SteneboAttunda OK58:16+22:56
123Andrea SilierJärfälla OK58:35+23:15
124Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL58:45+23:25
125Marie NordSol Tranås59:33+24:13
126Annica BerggrenOK Kolmården59:38+24:18
127Ing-Marie AronengBredareds IF1:00:58+25:38
128Lena HögrellJönköpings OK1:01:04+25:44
129Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:01:31+26:11
130Niina LiukkonenNavi1:01:50+26:30
131Carina ThynellHärlövs IF1:02:09+26:49
132Citha DahlOK Raseborg1:02:35+27:15
133Mette Eline HeimstadRingerike OL1:05:40+30:20
134Laila  HerlyngGrue IL1:05:54+30:34
135Cecilia FochsenWaxholms OK1:07:18+31:58
136Pia WesterbergOK Raseborg1:07:52+32:32
137Eva MartinssonOK Tyr1:08:03+32:43
138Marika JäädmaaOK Võru1:08:50+33:30
139Hilde PoppeFredrikstad SK1:09:54+34:34
140Eeva PäiväniemiLaxå OK1:10:14+34:54
141Åsa DetterfeltLinköpings OK1:10:21+35:01
142Stine ArntzenSandefjord OK1:10:29+35:09
143Ulla Refshammer PallesenOK SYD1:10:42+35:22
144Anna HaneOK Tyr1:11:40+36:20
145Anne Bloch FrandsenOK Sorø1:12:02+36:42
146Åsa EricssonLunds OK1:13:39+38:19
147Solveig KongsrudModum O-lag1:13:43+38:23
148Sofia KjellssonSidensjö IK1:14:57+39:37
149Eva LindellTrosabygdens OK1:15:34+40:14
150Karin von KronhelmOK Måsen1:17:14+41:54
151Karin JohanssonFK Göingarna1:18:16+42:56
152Kathrine LunøeNydalens SK1:18:29+43:09
153Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:18:33+43:13
154Maria SvanbergBergnäsets AIK1:18:43+43:23
155Helle TermansenOK SYD1:18:57+43:37
156Anne Mia OlsenModum O-lag1:21:48+46:28
157Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering1:24:51+49:31
158Malin DanielssonOK Raseborg1:29:05+53:45
159Gabriella FriskGustavsbergs OK1:31:06+55:46
160Inna ZhabreevaНовоуральск1:32:58+57:38
161Katarina BorneFrölunda OL1:33:53+58:33
162Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:36:25+1:01:05
163Qingli LiaoOAC2:06:28+1:31:08
164Nicole RevencuASUB Orientation2:08:27+1:33:07
Yvonne FranzénAlmby IKej godkänd
Anette LarssonOK Torej godkänd
Anna NordinSundsvalls OKej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Helen SkoogKils OKej godkänd
Marina AxelssonMarkbygdens OKej start
Anna ErikssonOK Landehofej start
Christina JohnssonOK Gyngeej start
Helena KarlssonNässjö OKej start
Inger K NesbøGneistej start
Katja SchüleKooveeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser