Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Kort

3 000 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marit Hæreid SandstadFrol IL29:36
2Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb29:39+0:03
3Ewa RoosHelsingborgs SOK30:34+0:58
4Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL31:05+1:29
5Annika BrämersonTibro OK31:19+1:43
6Kia BratbergOK Hammaren31:26+1:50
7Agneta ErforsOK Torfinn31:50+2:14
8Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL32:27+2:51
9Helen AxelssonIK Uven33:12+3:36
10Siv SvahnIFK Mora OK33:28+3:52
11Kristina HammarfalkÖstersunds OK33:33+3:57
12Helena EkbrinkIF Thor33:35+3:59
13Ann NyströmIF Hagen34:33+4:57
14Ann SvärmOK Gisle34:35+4:59
15Elisabeth FredrikssonGudhems IF34:48+5:12
16Marianne ThorssonIK Trenne Ullared35:14+5:38
17Mona OrdqvistKils OK35:30+5:54
18Anki Teike AnderssonForsa OK35:45+6:09
19Gunilla RylanderStora Tuna OK35:47+6:11
20Søs Munch HansenOK Sorø35:48+6:12
21Birgitta WinbladRehns BK36:01+6:25
22Mona PalmLessebo OK36:04+6:28
23Helene LarssonUddevalla OK36:05+6:29
24Lotta StigsdotterIF Hagen36:10+6:34
25Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK36:17+6:41
26Britt ThörnOK Vilse 8736:31+6:55
27Kerstin OhlssonHaninge SOK36:43+7:07
28Lena NordTjalve IF Norrköping36:45+7:09
29Karin ProforsKöping-Kolsva OK36:57+7:21
30Ann-Sofie HultsvedOK Tyr37:15+7:39
31Karin MoodhOK Tyr37:41+8:05
32Anki GustafssonKatrineholms OK38:17+8:41
33Ann BrenanderSOK Viljan38:25+8:49
34Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:30+8:54
35Marie LarssonKöping-Kolsva OK38:31+8:55
36Pia BoudrieVäsby OK38:34+8:58
37Ann-Christin VedinSelånger SOK38:41+9:05
38Catarina ÅkerströmFK Herkules38:49+9:13
39Agneta LindbergSkogslöparna38:59+9:23
40Helena LarssonHestra IF39:18+9:42
41Marie FröjdRehns BK39:33+9:57
42Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF39:37+10:01
43Anette AnderssonOK Nolaskogsarna39:39+10:03
44Anita Østgård OlsenLøten o-lag39:43+10:07
45Annelie SpolanderNorbergs OK39:55+10:19
46Turid ØdegårdOL Tønsberg og Omegn40:19+10:43
47Maria VamlingFrölunda OL40:21+10:45
48Marita SundströmOK Renen40:22+10:46
49Maire MeriheinäSK Uusi40:30+10:54
50Karin ForsgrenForsa OK40:49+11:13
51Titti RudhAvesta OK40:52+11:16
52Kirsti MäntyläRastiketut40:57+11:21
53Ewa-Liz SällOK Alferna40:59+11:23
54Ingela SjögrenKöping-Kolsva OK41:13+11:37
55Ann-Katrin LarssonMålilla OK41:20+11:44
56Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa41:26+11:50
57Rūta StanevičienėOK Labirintas41:39+12:03
58Monika NilssonOK Alehof41:43+12:07
59Agneta JohanssonRydboholms SK41:56+12:20
60Ylva NilssonSnättringe SK42:07+12:31
61Lena KollénIF Marin Väst42:10+12:34
62Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna42:13+12:37
62Susanne OlssonGudhems IF42:13+12:37
64Marita SandbergForsa OK42:15+12:39
65Airi MattilaKaustisen Pohjan-Veikot42:44+13:08
66Tiina WesterlundKoovee43:01+13:25
67Gun LundbergIstrums SK43:02+13:26
68Birgitta PetersenOK Enen43:08+13:32
69Helena SkoglundIFK Kiruna43:22+13:46
70Lisa LarssonSjövalla FK43:35+13:59
71Annika DavidssonOK Klemmingen43:48+14:12
72Carina HolmbergOK Hammaren43:53+14:17
73Ingrid RoosMotala AIF OL43:57+14:21
74Lena BengtssonÅrsunda IF43:58+14:22
75Lena StrandMarkaryds FK44:05+14:29
76Katarina Weidman-JohanssonKatrineholms OK44:24+14:48
77Birgit ÅkerblomStora Tuna OK44:36+15:00
78Madelene BjernulfSundbybergs IK44:40+15:04
79Britta EliassonVittjärvs IK44:50+15:14
80Lena AhnlénOK Hammaren45:10+15:34
81Gro RypdalByåsen IL45:29+15:53
82Gro EllegaardVang OL45:54+16:18
83Christel NilssonHaninge SOK46:19+16:43
84Elisabet HemlinIK Uven46:46+17:10
84Ingela SvenssonOK Tyr46:46+17:10
86Berit RuneforsVäxjö OK46:57+17:21
87Mona OlssonBrattås CK47:18+17:42
88Yvonne AnderssonHässleholms OK47:32+17:56
89Eva  RönnestrandFrösö IF48:01+18:25
90Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK48:07+18:31
91Anita LomåsOK Tranan48:37+19:01
92Kristina ErikssonDalaportens OL48:58+19:22
93Kerstin Haugen LundStenungsunds OK50:39+21:03
94Gunilla SandströmAlmby IK50:42+21:06
95Ingrid JohanssonLinköpings OK50:54+21:18
96Marianne ÅhlströmOK Storsjön51:20+21:44
97Outi HonkimaaEspoon Suunta52:22+22:46
98Wendlyn NixonYukon OA52:34+22:58
99Inger WestborgVittjärvs IK53:25+23:49
100Malin BromanLänna IF55:17+25:41
101Karin HelmertzFrölunda OL55:53+26:17
102Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan55:59+26:23
103Eva WareniusAvesta OK56:39+27:03
104Mari-Ann EdströmOK Tyr57:03+27:27
105Christina NilssonLerums SOK57:20+27:44
106Lena LjunggrenOK Alferna1:03:40+34:04
107Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:03:42+34:06
108Olga GavrilovaAzimuth-SPB1:04:21+34:45
109Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:10:07+40:31
110Carin ErlandssonOK Skogsfalken1:14:38+45:02
111Brigitta MayerHSV Grossmittel1:16:56+47:20
112Fiona JohnstonRoxburgh Reivers1:18:14+48:38
113Kerstin BjörnegrenVäsby OK1:27:20+57:44
Inger VennbergOK Renenej godkänd
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej start
Gunilla BergströmGrycksbo IF OKej start
Carina JohanssonOK Borgenej start
Carola KarlssonOK Tyrej start
Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser