Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70

2 970 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Solveig SvahnOckelbo OK32:27
2Katharina Mo BergeFreidig33:01+0:34
3Birgitta JohanssonKristinehamns OK33:46+1:19
4Kerstin RosengrenAttunda OK33:57+1:30
5Ulla LindheIK Stern34:20+1:53
6Inga JohanssonNyköpings OK36:46+4:19
7Christina WestmanHudiksvalls OK37:20+4:53
8Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK39:33+7:06
9Gun LarssonOK Lindéna40:18+7:51
10Gunnel SvenssonIK Ymer40:42+8:15
11Birgitta KlangLånghundra IF41:09+8:42
12Birgitta ArleboKFUM Örebro OK41:37+9:10
13Britt RangertIK Ymer42:25+9:58
14Inger LöfgrenStora Tuna OK43:06+10:39
15Margareta LöfqvistVästerås SOK43:14+10:47
16Gull SvenssonTockarps IK43:36+11:09
17Gun-Inger SahlbergLånghundra IF43:39+11:12
18Margareta SkoogValbo AIF43:46+11:19
19Sonja JedarÅkers IF44:11+11:44
20Eva IsakssonOK Skogshjortarna44:17+11:50
21Caje JacobssonIF Thor45:03+12:36
22Eva KjellmanVandrarringen45:36+13:09
23Ingrid HermanssonIK Ymer45:55+13:28
24Rigmor SchouMariager Fjord OK45:56+13:29
25Birgitte BekkelundRøyken O-lag46:11+13:44
26Ann-Britt JohanssonIK Stern46:24+13:57
27Monica LarssonOK Tranan46:42+14:15
28Maria EhnTullinge SK46:45+14:18
29Ros-Mari KarlssonNybro OK47:38+15:11
30Torill SvendsenFrosta OK48:21+15:54
31GunBritt SvenssonVästerviks OK48:39+16:12
32Pirkko LatvastoHelsingin Suunnistajat50:57+18:30
33Barbro BörjessonOK Skogshjortarna52:08+19:41
34Maja-Lisa HanssonOK Lindéna55:22+22:55
35Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL56:26+23:59
36Margareta LöfkvistBjursås OK59:46+27:19
37Barbro JohanssonSjövalla FK1:00:30+28:03
38Lena WaernTrollhättans SOK1:00:46+28:19
39Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:01:13+28:46
40Lena TimnerUmeå OK1:02:28+30:01
41Margareta TidmanOK Kolmården1:03:29+31:02
42Britt-Marie SjöbergOK Tor1:04:39+32:12
43Aslaug MølnvikSteinkjer OK1:07:15+34:48
44Ann-Christine BorgFrölunda OL1:09:37+37:10
45Gun-Britt RosendahlFagersta OK1:22:36+50:09
46Ulla NilssonSOK Viljan1:37:30+1:05:03
47Elke WilkeTierps SOK1:52:00+1:19:33
Ingeborg BøbelIL Imåsej godkänd
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start
Ylva HäggströmIF Rigorej start
Ingrid JanssonSäterbygdens OKej start
Margareta LindbergFrölunda OLej start
Gunilla MäkinenOK Hammarenej start
Märta WidenbrantEnebybergs IFej start
Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser