Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Motion

6 670 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas GunnarssonOK Nackhe55:51
2Anders HermanssonTolered-Utby Ol-klubb57:57+2:06
3Pontus HermanssonTolered-Utby Ol-klubb58:40+2:49
4Sebastian Andersson 1:00:52+5:01
5Patrik LilleengHerrestads AIF1:01:34+5:43
6Johan KensbyOK Tyr1:01:41+5:50
7Mats  KarlströmFrösö IF1:05:11+9:20
8Mikael FröbomKarlsbyhedens IK1:06:39+10:48
9Erik BjörkOK Tisaren1:09:04+13:13
10Petter NorénÄlvsby IF OK1:10:52+15:01
11Niklas NorlingOK Ödmården1:10:58+15:07
12Daniel LexénOK Landehof1:11:09+15:18
13Jimmy GranqvistVästerviks OK1:12:23+16:32
14Stefan Hogart 1:14:41+18:50
15Peter KjellbergIstrums SK1:14:49+18:58
16Michael PerssonIF Hagen1:17:15+21:24
17Roelof BevortTibro OK1:17:19+21:28
18Patrick CastenborgNjurunda OK1:17:28+21:37
18Joakim TuvessonOK Kontinent1:17:28+21:37
20Fredrik Bodén 1:18:39+22:48
21Martin AllardTjällmo-Godegårds OK1:19:13+23:22
22Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:19:34+23:43
23Lukas LarssonArboga OK1:21:43+25:52
24Per DahlbäckBrattås CK1:21:56+26:05
25Emil LöthgrenOK Milan1:22:06+26:15
26Björn IsraelssonBurseryds IF1:23:37+27:46
27Simon RosénOK Vivill1:24:01+28:10
28Daniel BeutlerOK Södertörn1:24:22+28:31
29Leif LinseLunds OK1:24:31+28:40
30Lars-Gunnar FickÖstersunds OK1:24:50+28:59
31Paul LaihonenAngelniemen Ankkuri1:24:59+29:08
32Joel FinskasIF Minken1:25:05+29:14
33Simon LarssonOK Kontinent1:25:07+29:16
34Fredrik PetterssonAvesta OK1:25:53+30:02
35Eivind OpedalMelhus IL1:26:10+30:19
36Johannes MelinIF Thor1:26:47+30:56
37Fredrik MartinssonFrösö IF1:27:22+31:31
38Simon AsplundKungälvs OK1:27:40+31:49
39Lucas TollOK Orion1:27:48+31:57
40Johan Hansson 1:29:21+33:30
41Fredrik NordgrenOK Kontinent1:29:44+33:53
42Björn SahlIF Hagen1:32:01+36:10
43Urmas TiitsTampereen Pyrintö1:32:26+36:35
44Andreas EhnIF Thor1:32:39+36:48
45Robert WesterdahlTullinge SK1:33:00+37:09
46Petter MahrsÖstersunds OK1:33:04+37:13
47Rene BallnusBromma-Vällingby SOK1:37:09+41:18
48Måns Ketola BackeOK Linné1:38:48+42:57
49Olav ØstbyeElverum OK1:39:28+43:37
50Robert LarssonIF Thor1:39:31+43:40
51Elias JohnssonOK Nackhe1:39:55+44:04
52Frans RubbóUmedalens IF1:40:24+44:33
53Daniel JohanssonStora Tuna OK1:41:17+45:26
54Mattias BillsonVänersborgs SK1:41:25+45:34
55Linus NilssonOK Kontinent1:41:27+45:36
56Julien GardeurCSA CNSD de Fontainebleau 1:43:03+47:12
57Joakim ÖfverholmFK Herkules1:45:11+49:20
58Björn LinseLunds OK1:45:26+49:35
59Ola WallnäsFalkenbergs OK1:45:46+49:55
60Elias Buske 1:48:05+52:14
61Rickard SjölanderÖdeshögs SK1:48:22+52:31
62Juan TríasEscondite Nature Sport- Madrid1:48:35+52:44
63Kristian S. FørdeSveio OL1:49:27+53:36
64Paul SchletzkeSV Handwerk Erfurt1:51:28+55:37
65Lukas RosénOK Vivill1:51:30+55:39
66Mattias SörensenOK Kontinent1:53:22+57:31
67Oskar HallénTrollhättans SOK1:58:18+1:02:27
68Sindre ValsgårdIndre Østfold OK2:00:51+1:05:00
69David SällbergFK Åsen2:08:28+1:12:37
70Kwok Kin Choi 2:09:51+1:14:00
71Kristoffer MarkfjärdAvesta OK2:11:05+1:15:14
72John D SöderbergOK Skogsfalken2:13:15+1:17:24
73Andreas MidestadLinköpings OK2:19:53+1:24:02
74Marko TorkkeliLessebo OK2:31:55+1:36:04
75Jack TiffinLUUOC3:08:31+2:12:40
Oliver HagmanOK Roslagenej godkänd
Nga Tik HoHKOCej godkänd
Fabian Martinez PonceOK Södertörnej godkänd
Jon JonssonGöteborgs SKej start
Morten KlogborgOK-Htfej start
Linus LundströmLjusne-Ala OKej start
Christoffer NilssonYstads OKej start
Johan PerssonSundsvalls OKej start
Kasper SnickarsOK Trianej start
Erik SvärdOK Tylöskogej start
Martin UglemMelhus ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser