Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Motion

3 960 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina CarlssonOK Letstigen45:23
2Åsa SaxLinköpings OK45:33+0:10
3Marie NilssonStockholm Multisport Klubb46:53+1:30
4Johanna MobergOK Löftan47:02+1:39
5Katrine StenlundOK Klyftamo47:04+1:41
6Kristina ÅhlundVänersborgs SK48:24+3:01
7Camilla MorisKatrineholms OK49:17+3:54
8Louise WoxlinSkogslöparna49:49+4:26
9Emilia CarlmanVästvärmlands OK49:54+4:31
10Anna NilssonTullinge SK50:47+5:24
11Kati AaltoMS Parma52:09+6:46
12Nadja ZahndOLG Thun52:51+7:28
13Maria WikströmOK Hammaren53:01+7:38
14Maria EngstrandStorviks IF53:51+8:28
15Inger-Lise EriksenEds SK54:44+9:21
16Greta SnellmanOK Linné54:46+9:23
17Hanna LarssonWaxholms OK56:09+10:46
18Malin RimforsAndrarums IF56:10+10:47
19Lisa DahlqvistStorviks IF56:18+10:55
20Malin AnderssonUlricehamns OK56:48+11:25
21Anna GranforsOK Landehof57:33+12:10
22Rebecca KågemalmNyköpings OK57:36+12:13
23Kamilla KjellOK Hällen57:39+12:16
24Anna BomanGustavsbergs OK57:58+12:35
25Johanna RönnqvistOK Löftan58:13+12:50
26Camilla MatanovicVästerviks OK58:19+12:56
27Anna SjöSkåneslättens OL59:01+13:38
28Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)1:00:06+14:43
28Lina SöderkvistSäterbygdens OK1:00:06+14:43
30Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:01:13+15:50
31Sofia SkördeBredaryds SOK1:01:37+16:14
32Hanne HolmenSnertingdal IF Orientering1:01:49+16:26
33Reneé MyrmanNyköpings OK1:02:11+16:48
34Anna HolmströmTäby OK1:02:20+16:57
35Marina NilssonOK Njudung1:02:26+17:03
36Frida EdlerOK Hammaren1:04:12+18:49
37Line LundsgaardOK Kontinent1:04:13+18:50
38Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:04:51+19:28
39Karen OmlandIL Koll1:06:42+21:19
40Angelica LindblomGustavsbergs OK1:06:47+21:24
41Sara JägstedtHalmstad OK1:07:09+21:46
42Elin TiensuuSkåneslättens OL1:07:26+22:03
43Malin IvermarkFrölunda OL1:07:40+22:17
44Therese FribergOK Vivill1:08:06+22:43
45Mia LindforsBjörkfors GOIF1:09:13+23:50
46Anna-karin NilssonSK Graal1:11:29+26:06
47Marika HallOK Bävern1:13:05+27:42
48Malin EklöfMatteus SI1:13:12+27:49
49Pernilla LundbergIK Gandvik1:14:15+28:52
50Ingvild SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering1:16:29+31:06
51Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK1:16:58+31:35
52Maria DanielssonIFK Mora OK1:20:16+34:53
53Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:21:23+36:00
54Karin AbelSnättringe SK1:22:47+37:24
55Johanna ErikssonIFK Brattfors1:25:35+40:12
56Lottis BrohedeOK Tyr1:27:12+41:49
57Marie WickmanTibro OK1:27:44+42:21
58Sandra DavidssonOK Bävern1:31:13+45:50
59Annika IsidorssonOK Vivill1:32:32+47:09
60Jessica RöösOK Älvsjö-Örby1:33:22+47:59
61Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:38:15+52:52
62Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:50:09+1:04:46
63Irené LarssonSundsvalls OK1:56:03+1:10:40
64Karin SvenssonSkåneslättens OL2:08:39+1:23:16
Anna-Lena AhlgrenTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Lisa KullmanStora Tuna OKej godkänd
Emma SjödinGustavsbergs OKej godkänd
Johanna ÖhmanSundsvalls OKej godkänd
Susanne AxelssonJönköpings OKej start
Ditte BuschOK Snabej start
Jenny EberlénOK Skogshjortarnaej start
Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OKej start
Elin KarlssonIK Sternej start
Åsa SjölanderTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser