Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Motion

3 580 m, 193 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin JönssonOK Södertörn39:15
2Charlotte DrejmoOK Landehof40:30+1:15
3Annika LeufvénÅmåls OK41:09+1:54
4Annelie HallqvistIF Hagen42:05+2:50
5Ulrika SanderOK Milan42:23+3:08
6Bente HenrikssonRånäs OK42:32+3:17
7Malin MalmbergMalmö OK43:34+4:19
8Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro44:21+5:06
9Helena FalkHaninge SOK44:29+5:14
10Maria KylbornAlmby IK45:12+5:57
11Ulrika RibbholmOK Njudung45:47+6:32
12Annika SvärdOskarströms OK45:57+6:42
13Clary RexSundsvalls OK47:15+8:00
14Malin JonssonOK Hedströmmen47:41+8:26
15Ulrika OdénFjärås AIK47:58+8:43
15Ingela RönnestrandFrösö IF47:58+8:43
17Kirsten BjörnlingerIK Vista48:01+8:46
18Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK48:04+8:49
19Elisabeth AssarssonAvesta OK48:06+8:51
20Gitte KristianssonTrollhättans SOK48:37+9:22
21Kristina AnderssonVimmerby OK49:06+9:51
21Eva HedbergSegersta OK49:06+9:51
23Viktoria HedenlundTäby OK49:34+10:19
24Jessica HallrosMotala AIF OL50:33+11:18
25Åsa Sylvan Vänersborgs SK50:50+11:35
26Jenny RosengrenTumba-Mälarhöjden OK50:53+11:38
27Helena ÅhlinHelsingborgs SOK50:56+11:41
28Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL51:07+11:52
29Karin HannrupIF Thor51:32+12:17
30Helén LiljebrandSK Trim/Virsbo51:48+12:33
31Ingela JohanssonTäby OK52:12+12:57
32Ingela AnderssonOK Orion52:15+13:00
33Susanne JohannessonRonneby OK52:56+13:41
34Yvonne NäslundSkogslöparna53:19+14:04
35Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK53:37+14:22
36Jenny RystedtLunds OK53:39+14:24
37Anna LjungemyrOK Kolmården53:40+14:25
38Jessica ElmerssonOK Bävern53:51+14:36
39Eva Thorsell HanssonOK Djerf54:29+15:14
40Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll54:58+15:43
41Anne SkoglundSol Tranås55:00+15:45
42Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF55:29+16:14
43Randi BudahlFet OL55:39+16:24
44Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK55:50+16:35
45Helena BångaAlfta-Ösa OK56:07+16:52
46Helena LiljeströmGävle OK56:31+17:16
47Anna-Karin MouazzenOK Letstigen56:36+17:21
48Maria OlssonNjurunda OK56:44+17:29
49Annelie AlfredssonMotala AIF OL57:01+17:46
50Eva NilssonKungälvs OK57:26+18:11
51Pernilla KarlssonOK Landehof57:32+18:17
52Siv OlssonOK Kroppefjäll57:39+18:24
53Johanna JohnssonLidköpings VSK57:42+18:27
54Paula DahlbergOK Branten57:47+18:32
55Gunilla HimmelmannSjövalla FK57:49+18:34
56Anna SöderlundKarlsbyhedens IK57:53+18:38
57Malin GunnarssonEmmaboda Verda OK57:59+18:44
58Kerstin DahlHärlövs IF58:02+18:47
59Marica HäroldSol Tranås58:03+18:48
60Eva LindgrenKFUM Örebro OK58:06+18:51
61Åsa RydeniusTullinge SK58:19+19:04
62Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby59:20+20:05
63Mari HoffByåsen IL59:26+20:11
64Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna59:37+20:22
65Line NordhaugKonnerud IL59:47+20:32
66Lena TörnqvistVästerås SOK1:00:09+20:54
67Agneta BomanSkattkärrs SOK1:00:23+21:08
68Malin SundströmTäby OK1:00:34+21:19
69Helen AhlstrandOK Vivill1:00:55+21:40
70Anneli WihlborgOK Gynge1:00:58+21:43
71Anna KrohnFältjägarnas IF1:01:01+21:46
72Maria FernmalmForsa OK1:01:07+21:52
73Monica CarlssonNyköpings OK1:01:26+22:11
74Lena NilssonOK Österåker1:01:43+22:28
75Karin SärnbrinkOK Tisaren1:01:52+22:37
76Semona NilssonOK Orion1:02:11+22:56
77Ritva PasanenRasti-Jussit1:02:16+23:01
78Lena TornéusSävedalens AIK1:02:23+23:08
79Lena TuuriOK Renen1:02:34+23:19
80Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:02:46+23:31
80Mette LyngenFrol IL1:02:46+23:31
82Carina ErikssonHjärnarps OL1:02:50+23:35
83Carin AnderssonKexholms SK1:03:01+23:46
84Elin Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL1:03:06+23:51
85Malin KruseIF Rigor1:03:10+23:55
86Cecilia SvenssonHässleholms OK1:03:29+24:14
87Jeanette BuuschLidköpings VSK1:03:37+24:22
88Ulrika BolinOK Triangeln1:03:41+24:26
89Annica HenryssonTibro OK1:03:54+24:39
90Nina LimbäckVästerås SOK1:04:12+24:57
91Tina WestlundKils OK1:04:25+25:10
92Annika GranqvistVärend GN OL1:04:27+25:12
93Lena ÅbomGävle OK1:04:39+25:24
94Sofia CronaOK Södertörn1:04:47+25:32
95Anette HertzTenhults SOK1:05:44+26:29
96Andrea ErdeliusIF Rigor1:06:25+27:10
97Camilla CarlssonHärlövs IF1:07:00+27:45
98Susanna BrynhildsenWing OK1:07:04+27:49
99Kerstin LundqvistNybro OK1:07:26+28:11
100Anette OlssonEksjö SOK1:07:28+28:13
101Cecilia HugossonLunds OK1:07:59+28:44
102Cecilia ErdalenIFK Göteborg1:08:15+29:00
103Katarina BerggrenTullinge SK1:08:27+29:12
104Stina AnderssonLidköpings VSK1:08:48+29:33
105Fia MånssonVästerbergslagens OL1:08:49+29:34
106Anna HagmanFjärås AIK1:08:58+29:43
107Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:09:02+29:47
108Lena Carlsson TellIF Hagen1:09:12+29:57
109Åsa PonténSelånger SOK1:09:17+30:02
110Elisabeth StålhammarTullinge SK1:09:29+30:14
111Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:09:35+30:20
112Tina JohanssonSundsvalls OK1:09:38+30:23
113Sonja SnuggerudGjø-Vard OL1:10:18+31:03
114Annelie WardOK Vivill1:10:57+31:42
115Mia PeräläKeravan Urheilijat1:11:16+32:01
116Catharina DahlmarkVästerås SOK1:11:17+32:02
117Katarina StockhedenOK Gränsen1:11:21+32:06
118Åsa LindqvistÖstersunds OK1:11:32+32:17
119Gunilla LundellLjungskile FK1:12:00+32:45
120AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:12:30+33:15
121Kajsa GradinAttunda OK1:12:46+33:31
122Kristina PerssonSundsvalls OK1:12:47+33:32
123Eva-Lena BeironSkattkärrs SOK1:14:20+35:05
124Maria NilssonGamleby OK1:14:41+35:26
125Maria NilssonGanddal IL1:14:59+35:44
126Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:15:05+35:50
127Mia HallabroHässleholms OK1:15:18+36:03
128Caroline OttossonGävle OK1:15:33+36:18
129Jenny LjungbergSjövalla FK1:15:49+36:34
130Karin HemmingsVimmerby OK1:15:58+36:43
131Ann-Christine LampinenSelånger SOK1:16:34+37:19
132Helena PerssonIK Hakarpspojkarna1:16:36+37:21
133Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK1:16:54+37:39
134Paula AndraeOK Vilse 871:16:57+37:42
135Malin FlordalKatrineholms OK1:17:25+38:10
136Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:17:42+38:27
137Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna1:17:56+38:41
138Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:18:33+39:18
139Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:18:54+39:39
140Yvonne GranlundIF Minken1:19:13+39:58
141Lill NallgårdVästerås SOK1:19:59+40:44
142Anneli AnderssonIK Gandvik1:20:26+41:11
143Anna-Maria SaméusFrölunda OL1:20:34+41:19
144Eva WestinSundsvalls OK1:21:18+42:03
145Anna AdolfssonOK Södertörn1:22:04+42:49
146Mia NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:22:08+42:53
147Christina EspedalNydalens SK1:22:29+43:14
148Maria JohanssonLunds OK1:22:42+43:27
149Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared1:22:52+43:37
150Camilla SvenssonBurseryds IF1:22:55+43:40
151Katarina HöstHjärnarps OL1:23:40+44:25
152Gölin WikstrandOK Linné1:24:35+45:20
153Carina LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:24:50+45:35
154Lise Tuset GustadOK Skøynar1:25:38+46:23
155Susanne LingblomOK Storsjön1:25:51+46:36
156Anette EngströmValbo AIF1:26:12+46:57
157Maria FredrikssonNyköpings OK1:27:07+47:52
158Camilla NäslundOK Hammaren1:27:27+48:12
159Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:28:13+48:58
160Filippa JohnsonDegerfors OK1:28:22+49:07
161Anette BjelkHästveda OK1:29:30+50:15
162AnneMarie VindFinspångs SOK1:29:54+50:39
163Federica De MagistrisOK Kolmården1:30:01+50:46
164Marika WirungFrölunda OL1:30:36+51:21
165Kristin M. KolltveitFossum IF1:30:42+51:27
166Katarina ErikmatsSävedalens AIK1:32:17+53:02
167Birgitta NybergAttunda OK1:32:26+53:11
168Annika HagstrandBurseryds IF1:33:07+53:52
169Marie LarsenMalmö OK1:35:12+55:57
170Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:35:19+56:04
171Johanna PerssonTolered-Utby Ol-klubb1:36:48+57:33
172Katarina RingHalmstad OK1:37:54+58:39
173Maria RasmussenNyköpings OK1:38:06+58:51
174Christina EvertssonLessebo OK1:38:37+59:22
175Mona UppstenOK Enen1:38:59+59:44
176Åsa AxelssonGamleby OK1:39:40+1:00:25
177Louise GranathIF Hallby SOK1:42:15+1:03:00
178Ylva LagerbergOK Södertörn1:45:36+1:06:21
179Maria MarkströmOK Renen1:46:55+1:07:40
180Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:47:30+1:08:15
181Veronica GustavssonFellingsbro GOIF1:49:16+1:10:01
182Tone FlægstadOK Skøynar1:49:52+1:10:37
183Kicki BjörnHofors OK1:51:30+1:12:15
184Eva ErikssonHögåkers OK1:53:52+1:14:37
185Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:55:35+1:16:20
186Margareta EliassonTenhults SOK2:04:05+1:24:50
187Ann-Carol WallgrenIFK Lidingö SOK2:07:58+1:28:43
Marjaana DanielsHofors OKej godkänd
Maria KarlssonPiteå IFej godkänd
Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Anne NilsenÅs-NMBU Orienteringej godkänd
Helene StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Mona Lund VeieOK Skøynarej godkänd
Anna-Karin BergiusVisborgs OKej start
Petra HelmerssonVandrarringenej start
Maria KjellmanLinköpings OKej start
Camilla PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Lotta RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Carolina SigrandOK Södertörnej start
Malin SöderberghIFK Göteborgej start
Malin ThörnkvistSol Tranåsej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser