Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Motion

4 920 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas LarssonIK Uven39:56
2Robert BylanderKarlsbyhedens IK42:20+2:24
3Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna46:52+6:56
4Jesper HenrikssonRånäs OK49:00+9:04
5Magnus ClassonOK Stigen49:25+9:29
6Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad49:45+9:49
7Kenneth JakobssonArboga OK50:06+10:10
8Anders NilssonVimmerby OK50:26+10:30
9Ulf MellerdalKils OK50:41+10:45
10Sören LindgrenVandrarringen51:15+11:19
11Oskar KarlsonLidköpings VSK51:55+11:59
12Erik Maspers 52:14+12:18
13Martin KaspersenMo o-klubb52:23+12:27
14Krister BerglundKarlsbyhedens IK52:53+12:57
15Mats LindgrenIF Hallby SOK53:07+13:11
16Mikael NordquistTäby OK53:22+13:26
17Adam OdénFjärås AIK54:04+14:08
18Mikael NilssonOK Löftan54:50+14:54
19John-Arne SandströmOK Älme54:54+14:58
20Per-Arne PetersonOK Djerf55:13+15:17
21Stefan JonssonOK Hedströmmen55:20+15:24
22Anders GenbergUlricehamns OK56:10+16:14
23Erik SkoglundSol Tranås56:38+16:42
24Roger WalderstedtOK Skogshjortarna57:48+17:52
25Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL58:01+18:05
26Magnus EdlundSundsvalls OK59:38+19:42
27Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:00:12+20:16
28Tommy SæterKongsberg OL1:01:02+21:06
29Johan EvebornSOK Viljan1:01:16+21:20
30Henrik WeidenSkåneslättens OL1:01:24+21:28
31Tommy ErikssonNässjö OK1:02:21+22:25
32Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb1:02:31+22:35
33Inge DaleGneist1:03:13+23:17
34Helge SkageGneist1:03:17+23:21
35Ulf RaskKungälvs OK1:05:00+25:04
36Tobias PerssonOK Tyringe1:05:29+25:33
37Anders HolmqvistOK Tor1:05:35+25:39
38Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:05:45+25:49
39Martin AnderssonIK Gandvik1:06:07+26:11
40Johan DahmTjalve IF Norrköping1:06:20+26:24
41Stefan ClaessonOK Stigen1:08:42+28:46
42Andreas PernetunHässleholms OK1:08:57+29:01
43Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:09:18+29:22
44Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:09:38+29:42
45Lars ArneborgUlricehamns OK1:10:37+30:41
46Kjell JohanssonOK Kullingshof1:10:46+30:50
46Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:10:46+30:50
48Pål Espen NordhaugKonnerud IL1:11:38+31:42
49Björn NilssonOK Stigen1:13:42+33:46
50Johan CarlssonMarkbygdens OK1:14:05+34:09
51Pär-Mikael PerssonSundsvalls OK1:16:31+36:35
52Henrik SvenssonLessebo OK1:17:34+37:38
53Anders BryngelssonTullinge SK1:17:50+37:54
54Tore StrömOK Nolaskogsarna1:18:52+38:56
55Niklas BlixtJärbo OK1:19:42+39:46
56Håkan WickbergOK Nolaskogsarna1:19:46+39:50
57Henrik PeterssonNybro OK1:19:59+40:03
58Jörgen LundbergTäby OK1:20:11+40:15
59Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb1:20:55+40:59
60Anders BlomqvistVittjärvs IK1:21:44+41:48
61Klaus ElvelindSträngnäs-Malmby OL1:21:58+42:02
62Hans EliassonIK Hakarpspojkarna1:22:24+42:28
63Harald HedenlundTäby OK1:22:30+42:34
64Håkan AuseliusBredaryds SOK1:22:37+42:41
64Mikael ThörnkvistSol Tranås1:22:37+42:41
66Janne HedströmSöders-Tyresö1:22:48+42:52
67Tobias HedströmTenhults SOK1:22:51+42:55
68Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad1:23:27+43:31
69Mårten LampinenSelånger SOK1:23:42+43:46
70Stefan GotheOK Ravinen1:25:32+45:36
70Thomas JohanssonOK Kolmården1:25:32+45:36
72Claes CronaOK Södertörn1:25:42+45:46
73Mats JohanssonSundsvalls OK1:25:49+45:53
74Göran FastOK Pan-Kristianstad1:26:01+46:05
75Anders HänströmTäby OK1:27:17+47:21
76Ove MöllerLinköpings OK1:27:33+47:37
77Lars HelmerssonVandrarringen1:27:56+48:00
78Bill VoegeleTruckee Orienteering Club1:28:22+48:26
79Fredrik KörleOK Landehof1:28:40+48:44
80Ulf NilssonKovlands IF1:28:44+48:48
81Magnus WidmarkAlmby IK1:29:47+49:51
82Lars AdolfssonOK Södertörn1:30:33+50:37
83Ola SamuelssonOK Vivill1:32:18+52:22
84Mikael SilverGävle OK1:32:35+52:39
85Dan-Olof JohanssonOK Alehof1:34:25+54:29
86Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK1:35:58+56:02
87Rickard KarlssonSundsvalls OK1:36:05+56:09
88Robert NordesjöSundbybergs IK1:37:38+57:42
89Patric TolftebladhOK Älme1:42:07+1:02:11
90Conny AnderssonRonneby OK1:42:22+1:02:26
91Peter HussFK Boken1:42:52+1:02:56
92Stefan CarlssonIK Gandvik1:46:11+1:06:15
93Adrian HardenFK Boken1:50:34+1:10:38
94Magnus OttossonMölndal Outdoor IF1:50:58+1:11:02
95Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:51:44+1:11:48
96Niclas PetterssonOK Reftele1:57:46+1:17:50
97Magnus HagmanFjärås AIK2:11:57+1:32:01
Jörgen BengtssonOK Lindénaej godkänd
Mikael BokerudIF Rigorej godkänd
Fredrik BrandbergIK Ymerej godkänd
Roger SvenssonHässleholms OKej godkänd
Mikael WardOK Vivillej godkänd
Björn Hällström ej start
Johnny Pettersson ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser