Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

3 090 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva BohmOK Vildhussen36:30
2Carina ErikssonNyköpings OK40:08+3:38
3Agneta SamuelssonFältjägarnas IF42:58+6:28
4Ingela HåkanssonIK Uven44:30+8:00
5Eva BergströmSK Björnen44:48+8:18
6Karin WadmanKatrineholms OK44:51+8:21
7Ingrid OpedalMelhus IL44:53+8:23
8Berit EklöfMatteus SI46:22+9:52
9Irma LaakkioAngelniemen Ankkuri47:21+10:51
10Ann WesterdahlGöteborg-Majorna OK47:46+11:16
11Gunn-Marit WanvikSelbu OK48:31+12:01
12Pia WestlinOK Måsen48:38+12:08
13Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK50:03+13:33
14Ingrid AdolfssonOK Bävern50:44+14:14
15Hanne JensenEds SK51:15+14:45
16Christina EnglöfFagersta OK53:21+16:51
17Agneta JonzonSöderhamns OK53:58+17:28
18AnnLis WiggVenjans AIK54:10+17:40
19Gunilla JacobssonNjurunda OK54:15+17:45
20Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK54:41+18:11
21Carolyn JärnvingAttunda OK54:52+18:22
22Kerstin OlesundOK Landehof55:22+18:52
23Eva SkyttnerLjusdals OK55:27+18:57
24Katarina FastOK Pan-Kristianstad57:28+20:58
25Anita RahmqvistIFK Lidingö SOK57:29+20:59
26Inga FredbergOK Rodhen57:42+21:12
27Kerstin AnderssonFK Boken1:00:12+23:42
28Annette HalvorsenOK Milan1:01:19+24:49
29Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:01:37+25:07
30Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:02:26+25:56
31Sylvia BroströmOK Hedströmmen1:03:26+26:56
32Ingrid AnderssonIF Rigor1:03:49+27:19
33Karin NorinVittjärvs IK1:04:02+27:32
34Eva LindOK Tor1:04:22+27:52
35Harrieth EngströmVittjärvs IK1:04:27+27:57
36Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:05:29+28:59
37Gunilla BernevingOK Gipen1:05:30+29:00
38Anneli HelenelundNärpes OK1:06:46+30:16
39Eva Marie AnderssonFK Boken1:07:05+30:35
40Margaretha FredriksonIstrums SK1:07:33+31:03
41Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe1:08:14+31:44
42Anita SundlingNjurunda OK1:09:23+32:53
43Anette PayerlOK Letstigen1:09:53+33:23
44Karin ÖhlundOckelbo OK1:09:54+33:24
45Agneta SandströmFrösö IF1:10:27+33:57
46Monica MildSödertälje-Nykvarn OF1:11:30+35:00
47Gunilla SandströmOK Stigen1:12:14+35:44
48Åshild SamnøyMelhus IL1:12:32+36:02
49Maud Ingegerd Elis KonradssonÖdeshögs SK1:12:45+36:15
50Ingela OlssonUddevalla OK1:12:47+36:17
51Birgitta HammarbergSundsvalls OK1:12:48+36:18
52Anita ClaessonOK Kullingshof1:15:10+38:40
53Ann Åhrén 1:16:20+39:50
54Ingela BengtssonSala OK1:17:04+40:34
55Marie EliassonGävle OK1:18:16+41:46
56Barbro ZetterlingOK Tyr1:19:50+43:20
57Britt-Marie AhlströmTenhults SOK1:20:44+44:14
58Kerstin FränkelFK Snapphanarna1:20:53+44:23
59Ulla Von SchedvinMarkbygdens OK1:21:33+45:03
60Lena OlofssonHagaby GoIF Örebro1:22:32+46:02
61Ingegerd ErikssonIF Thor1:24:00+47:30
62Maria BjörklundTrollhättans SOK1:34:19+57:49
63Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:40:58+1:04:28
64Susanne GöranssonFrosta OK1:41:19+1:04:49
65Bibbi GustafssonOK Gipen1:49:13+1:12:43
66Agneta HuhtaOK Måsen1:50:56+1:14:26
67Karin MovertOK Kompassen1:52:02+1:15:32
67Helle RagnarssonOK Kompassen1:52:02+1:15:32
69Helle BachOK Djurs3:18:11+2:41:41
Karin StrutsEds SKej godkänd
Marianne JernbergSöders-Tyresöej start
Viveka LundqvistJärfälla OKej start
Clary SiewertzGudhems IFej start
Kristina SvenningFalköpings AIK OKej start
Anne SørlienGjø-Vard OLej start
Ingrid UlfstedtJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser