Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D60 Motion

2 930 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingela NelsénFalkenbergs OK39:53
2Marianne EricsonAlfta-Ösa OK41:01+1:08
3Marita JohanssonOK Stigen41:38+1:45
4Lilian LagerströmGustavsbergs OK41:49+1:56
5Agneta GustafssonNorbergs OK41:50+1:57
6Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK44:19+4:26
7Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK46:09+6:16
8Gunnel HultqvistIF Hagen47:05+7:12
9Ann-Britt PerssonOK Älme48:49+8:56
10Margareta LemoineGävle OK51:08+11:15
11Anki LindahlAttunda OK51:15+11:22
12Inga-Lill EvaldssonSK Graal51:57+12:04
13Kerstin CarlssonOK Letstigen52:39+12:46
14AnneMarie AgeDegerfors OK54:50+14:57
15Carina LidforssJärla Orientering55:48+15:55
16Tove StraarupHorsens OK57:12+17:19
17Irene HolmgrenNässjö OK57:24+17:31
18Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebro57:54+18:01
19Inger BjörkÅrsunda IF58:02+18:09
20Birgitta ÅkessonOckelbo OK58:42+18:49
21Kerstin ForsbergOK Ravinen59:02+19:09
22Birgitta JohanssonIK Gandvik59:33+19:40
23Inger EkmanOK Roxen59:44+19:51
24Anna DahlLaxå OK1:00:14+20:21
25Ulla KjellLinköpings OK1:00:26+20:33
26Britt-Louise EdlundIFK Lidingö SOK1:00:35+20:42
27Astrid  SandvikSveio OL1:01:10+21:17
28Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OK1:01:41+21:48
29Ingrid Holmén 1:01:49+21:56
30Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:03:48+23:55
31Yvonne GalborgenEds SK1:05:48+25:55
32Solveig JonssonVännäs OK1:06:20+26:27
33Liv ErlandssonOK Vivill1:07:08+27:15
34Gunnel LitzellOK Kullingshof1:07:09+27:16
35Lena LarssonSävedalens AIK1:08:38+28:45
36Agneta KarlssonSOK Viljan1:12:48+32:55
37Pia De BatsOK Amne1:14:43+34:50
38Vanja JinnemoHjärnarps OL1:14:57+35:04
39Christel NilssonOK Älme1:16:43+36:50
40Margaretha JohanssonOK Kullingshof1:17:21+37:28
41Sophia GabrielssonSöders-Tyresö1:17:49+37:56
42Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:21:19+41:26
43Ingrid StåhlLunds OK1:23:42+43:49
44Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:24:56+45:03
45Ulla OlssonTorsås OK1:30:31+50:38
46Susanne OlssonSkåneslättens OL1:31:45+51:52
47Gunilla SlotteOK Botnia1:34:59+55:06
48Marita RosénOK Vivill1:35:45+55:52
49Iris VallstenIFK Lidingö SOK1:42:03+1:02:10
50Lisbeth NilssonYstads OK1:48:08+1:08:15
51Lena LarssonHestra IF1:55:08+1:15:15
52Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK2:03:51+1:23:58
53Kerstin LarssonOK Skogshjortarna2:04:02+1:24:09
Berit MartinssonFinspångs SOKej godkänd
Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Marianne NyströmSkattkärrs SOKej godkänd
Marion AnderssonIK Vistaej start
Pia AnderssonFalkenbergs OKej start
Kerstin BlomRehns BKej start
Karin CarlssonFK Finnej start
Karin LönnVandrarringenej start
Marianne OffrellFrosta OKej start
Karin WennbergBergnäsets AIKej start
Christina WibronNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser