Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Inskolning

1 670 m, 412 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Pontus AasaTullinge SKfullföljt
Thelma AgeOK Södertörnfullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AldinStora Tuna OKfullföljt
Theo AleniusNyköpings OKfullföljt
Olivia Andersson ForslundAvesta OKfullföljt
Alexander Andersson fullföljt
Arvid AnderssonOK Trananfullföljt
Samuel Andersson fullföljt
Svea AnderssonOK Trananfullföljt
Ville AnderssonMatteus SIfullföljt
Alexis AndréSvärdsjö SOKfullföljt
Eimy AndréSvärdsjö SOKfullföljt
Roosa AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Siiri AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Veera AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Felicia Aspnäs FermSidensjö IKfullföljt
Hedvig AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ingrid BergerÖrnsköldsviks OKfullföljt
Ida Mariann BergersenEidskog OLfullföljt
Oda Marissa BergersenEidskog OLfullföljt
Albin BerggrenOK Renenfullföljt
Almar BerggrundUmeå OKfullföljt
Thilde BernslandÖstersunds OKfullföljt
Hugo BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Simon BjörkOK Hammarenfullföljt
Ida Amundsen BjørkliRingerike OLfullföljt
Ellen BjörklundOK Tyrfullföljt
Vera BjörkmanSK Graalfullföljt
Maren Bleken RudVang OLfullföljt
Mina Bleken RudVang OLfullföljt
Amanda BlidefalkOK Södertörnfullföljt
Ture BlomgrenOK Hiernefullföljt
Johannes BlomqvistBredareds IFfullföljt
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Ellen BogrenGävle OKfullföljt
William BomanGustavsbergs OKfullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Linn BorgOK Denselnfullföljt
Kristoffer BorggrenDomnarvets GOIFfullföljt
Ludvig BrantestadLunds OKfullföljt
Egil BrodénLeksands OKfullföljt
Edith BrolingBredareds SOKfullföljt
John BrolingBredaryds SOKfullföljt
Max BurströmIFK Mora OKfullföljt
Laura BuschOK Snabfullföljt
Emma ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Elin BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Vincent BörjeskogÖstra Almby FKfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
ALICE CarrickOK Gläntanfullföljt
Tuva  ChristenssenLandskrona CKfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Ronja DahlbergOK Brantenfullföljt
Agnes DahlinKovlands IFfullföljt
Smilla Dahlstedt KajsajunttiIFK Lidingö SOKfullföljt
Stella DalbergFet OLfullföljt
Wilma DalbergFet OLfullföljt
Liv DalenstamSnättringe SKfullföljt
Vilma DanevadFredrikstad SKfullföljt
Emma DanielssonLudvikafullföljt
Gustav DanielssonVimmerby OKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedefullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Malte DuellBoråsfullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Joel DåverhögVästvärmlands OKfullföljt
Hanna Eklund fullföljt
Lowe EkströmOK Tyrfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Maja EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Jakob ElmRonneby OKfullföljt
Stina EngbergHärnösands OKfullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Lars Haakon ErikssonKungsgårdens SKfullföljt
Miria ErikssonLänna IFfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Oliver ErlandssonLänna IFfullföljt
Vilje Linnea FalchEidskog OLfullföljt
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Lovisa FischerOK Linnéfullföljt
Amund FlaskerudOL Toten-Trollfullföljt
Lars FlaskerudOL Toten-Trollfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Arve ForsstenKungälvs OKfullföljt
Agnes FändriksLeksands OKfullföljt
Doglas FörareLångvikens OKfullföljt
Edward FörareLångvikens OKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Dominik GalinHärnösands OKfullföljt
Igor GalinHärnösands OKfullföljt
Wiktor GalinHärnösands OKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Anna Godina42km.lvfullföljt
Linus GottfridssonNorbergs OKfullföljt
Astrid GrahnIFK Göteborgfullföljt
Daniela GrankullIK Kronanfullföljt
Sebastian GrankullIK Kronanfullföljt
Agnes GropStora Tuna OKfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Robin GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Hilda GunérusSurahammars SOKfullföljt
Fanny GunnarssonIF Rigorfullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Malin GöhlFinspångs SOKfullföljt
Frida HagedornSöllerod OKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnafullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Tilda HarrieLunds OKfullföljt
Elise Hedemark NelsonBerger og Svelvik o-lagfullföljt
Elis hedlundÖrebrofullföljt
Noel HedmanIFK Lidingö SOKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Laura HegstadOK Skøynarfullföljt
siri HellbergNackafullföljt
Nora HelldalOK Kårefullföljt
Algot HellgrenIF Thorfullföljt
Ludvig HenningHärnösands OKfullföljt
Lennart HenrichOLG Siegerlandfullföljt
Wilma HermanssonIFK Mora OKfullföljt
Emil HofflanderGöteborgfullföljt
Linus HollanderGällstadbygdens SOKfullföljt
Mina HolmenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Therese HolmenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Tova HolmstrandArboga OKfullföljt
Elsa HolstHjobygdens OKfullföljt
Julie Økern HågårdKonnerud ILfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Wilmer HästöIF Femmanfullföljt
Victoria HöglindOK Pan-Kristianstadfullföljt
Viktor HöjskeldOK Tyrfullföljt
Hannah HöökOK Tyrfullföljt
Irma IngvarssonOK Renenfullföljt
Stella IsoniemiOK Trianfullföljt
AliCE IVARSSONWaxholms OKfullföljt
Alicia IvarssonOK Hammarenfullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Molly IvarssonTibro OKfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Vera JeppssonOK Hammarenfullföljt
Hanna JernbergGävle OKfullföljt
Isak Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sylvia JoelssonGustavsbergs OKfullföljt
Albin JohanssonOK Hällenfullföljt
Elna JohanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Emma JohanssonOK Gislefullföljt
Isaac JohanssonArboga OKfullföljt
Lukas JohanssonValbo AIFfullföljt
Nellie JohanssonVästerbergslagens OLfullföljt
Olivia Johansson fullföljt
Oliver JuvasteHelsingin Suunnistajatfullföljt
Tilda JuvénOK Trananfullföljt
Alva JäderbergLeksands OKfullföljt
Jasu KahelinSuunta Jyväskyläfullföljt
Ida KalanderKFUM Örebro OKfullföljt
Alfred KallinGarphyttans IFfullföljt
Viktor KallinKFUM Örebro OKfullföljt
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87fullföljt
Agnes KarlssonIFK Mora OKfullföljt
Maja KarlssonAlvesta SOKfullföljt
Kaisla KauppilaKooveefullföljt
Roope KauppilaKooveefullföljt
Aaro KinniTampereen Pyrintöfullföljt
Noel KjellbergerIFK Göteborgfullföljt
Freja KlockarOLG Cordobafullföljt
Sophie KlockarOLG Cordobafullföljt
Ida KoivulaHelsingin Suunnistajatfullföljt
Minou KonczKungälvs OKfullföljt
Timea KonczKungälvs OKfullföljt
Eline KravdalGö-Vardfullföljt
Alva KullmanOK Alehoffullföljt
Oskar KullmanStora Tuna OKfullföljt
Vilma KuokkanenOK Renenfullföljt
Robin KäckAttunda OKfullföljt
Iris KällströmerNyköpings OKfullföljt
Eevi KölhiValkeakosken Hakafullföljt
Elsa LakeSundsvalls OKfullföljt
Asbjørn LandeEidskog OLfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Leo LarssonKarlskrona SOKfullföljt
Jolin LassasLeksands OKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Ebba LindIF Thorfullföljt
Jonas LindSundsvalls OKfullföljt
Robyn LindebergFrösö IFfullföljt
Aaron LindellIF Brahefullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Noah LindellIF Brahefullföljt
Mille LindgrenOK Tylöskogfullföljt
Moa LindgrenSävedalens AIKfullföljt
Viktor LindgrenOK Kårefullföljt
Edvin LindkvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Nanna LissmyrIFK Mora OKfullföljt
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ludvig LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Olle LoréSundsvalls OKfullföljt
Alva LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Vaidas Lukosevicius fullföljt
Leo LundellNyköpingfullföljt
Kajsa LundgrenOK Hammarenfullföljt
Lukas LundinOK Linnéfullföljt
Emma LundsgaardOK Kontinentfullföljt
Eivind LutnäsHamar OKfullföljt
Agnes LübckeOK Ravinenfullföljt
Otto LöfgrenLångvikens OKfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Elvin MagnellKatrineholms OKfullföljt
Julian MalmbergIL Tyrvingfullföljt
Linn MalmbergIL Tyrvingfullföljt
Märta MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Ture MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Amund Søndmør MartinsenHamar OKfullföljt
Alfred MartinssonOK Trananfullföljt
David MatanovicVästerviks OKfullföljt
Henrik MathisenOL Tonsberg og Omegnfullföljt
Linnea MattssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Lucas MogensenOK Tyringefullföljt
Ines MolinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elias MolundIL Tyrvingfullföljt
Tuva MyklesetVang OLfullföljt
Senni MäättäläEspoon Suuntafullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Inez NelsonLardal OLfullföljt
Ella Nesset RavndalÅlgård Orienteringfullföljt
Maren NessetÅlgård Orienteringfullföljt
Olivia NessetÅlgård Orienteringfullföljt
Hanna NeusselWilhelmina OKfullföljt
Linnea NeusselWilhelmina OKfullföljt
Pelle NeusselWilhelmina OKfullföljt
Benjamin Birk NielsenAalborg OKfullföljt
Robin NileviHaninge SOKfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Wilgot NilssonOK Kontinentfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Anja NordenströmDomnarvets GOIFfullföljt
Elina NordgrenOK Kontinentfullföljt
Wilmer NordgrenSävedalenfullföljt
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Adam NordströmTäby OKfullföljt
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Aston NormarkTullinge SKfullföljt
Tage NyanderOK Roxenfullföljt
Delisia NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Julina NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Nils NyströmBrattås CKfullföljt
Annika Näss-UnsetHeming Orienteringfullföljt
My OffrellGävle OKfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Lars OftedalÅlgård Orienteringfullföljt
Vebjørn OftedalÅlgård Orienteringfullföljt
Olle OldaeusVästerås SOKfullföljt
Aurora OldertrøenTynset IFfullföljt
Ida Joanne OldertrøenTynset IFfullföljt
Erlend Mathias OlsenBodö orienteringfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Ingrid OlssonOK Kårefullföljt
Eelis PajuTampereen Pyrintöfullföljt
Casper Persson BierfeldtÄrla IFfullföljt
Axel PerssonFK Göingarnafullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majora OKfullföljt
Stina PerssonSkogslöparnafullföljt
Elsa PeterssonVäxjö OKfullföljt
Ida PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Moa PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Viggo PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Ida PetterssonJärfälla OKfullföljt
Aapo Puro-AhoVaasan Suunnistajat ryfullföljt
EmilIA PåhlmanIstrums SKfullföljt
Linus QuayleOK Nolaskogsarnafullföljt
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)fullföljt
Leo RimforsAndrarums IFfullföljt
Ebba RosénHästveda OKfullföljt
Alexander RosendahlMarkbygdens OKfullföljt
Cornelia RosendahlMarkbygdens OKfullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Tage RudsanderIK Vistafullföljt
Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Sixten RuthIK Jarl Rättvikfullföljt
Hjalmar RutqvistIFK Umeåfullföljt
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OKfullföljt
Casper RylinOK Gläntanfullföljt
Tuomas SaarikkoTampereen Pyrintöfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Nele SamuelssonTrångsundfullföljt
Sixten SandUddevalla OKfullföljt
Julius savelainenHelsinkifullföljt
Arvid SaxLinköpings OKfullföljt
Helene ScheeleNydalens SKfullföljt
Irene SeguraGöteborg-Majorna OKfullföljt
Simon SennebergMalmö OKfullföljt
Elsa SidenvallOK Kårefullföljt
Frank SidenvallHudiksvalls OKfullföljt
Vera SidenvallOK Kårefullföljt
Vega SigurdsonOK Enenfullföljt
Elgot SinaiVästerviks OKfullföljt
Ebba SjöSkåneslättens OLfullföljt
Lukas SjöbergOK Brantenfullföljt
Malte SjödenÖrfullföljt
Selma SkogedalAsker SKfullföljt
Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orienteringfullföljt
Adele SkålandTrøsken ILfullföljt
Milla SkålandTrøsken ILfullföljt
Alice Slars PaulssonIK Jarl Rättvikfullföljt
Lilly Slars PaulssonIK Jarl Rättvikfullföljt
Amund Hagberg SolumRond OLfullföljt
Filip SonessonStora Tuna OKfullföljt
Märta SonessonStora Tuna OKfullföljt
Lage StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Lukáš ŠtěrbaSlovan Karlovy Varyfullföljt
Lea StokkelandÅlgård Orienteringfullföljt
Lauritz Niklas StolpeEidskog OLfullföljt
Ingrid Gustad StrømOK Skøynarfullföljt
Ludvig StåbiOK Kårefullföljt
Nils StåbiOK Kårefullföljt
Liam StåhlUlricehamns OKfullföljt
Nora StåhlUlricehamns OKfullföljt
Liv StällbergTullinge SKfullföljt
Lea SundbergTullinge SKfullföljt
Karl SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Oliver SundstenHärnösandfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Alisa SuuronenMS Parmafullföljt
Natalie SvahnIFK Morafullföljt
Elias SvalinOK Alehoffullföljt
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnafullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Ellie SöderbergGävle OKfullföljt
Emmi SöderlindLessebo OKfullföljt
Iida TainiJämsäfullföljt
Viktor TederTäby OKfullföljt
Martin TellestedtGarphyttans IFfullföljt
Elsa TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Tyra ThordsonGudhems IFfullföljt
Hannah TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Maria TiitsTampereen Pyrintöfullföljt
Luna TillbomLångvikens OKfullföljt
Erik TillegårdSundbybergs IKfullföljt
Gustav TillegårdSundbybergs IKfullföljt
Julian TolkkinenEspoon Suuntafullföljt
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Melvin TuvessonOK Kontinentfullföljt
Hugo TärnlundOK Linnéfullföljt
Jon TöyräIFK Kirunafullföljt
Wilma UnanderSundsvalls OKfullföljt
Solveig WallentinFlodafullföljt
Aslah WalthneSandnes ILfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Anni WedmanÖrnsködsvikfullföljt
Arvid VelletKFUM Örebro fullföljt
Lerke WenkTrondheimfullföljt
Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Vilma WesterbergIF Hagenfullföljt
Ebba VestergårdÖstra Almby FKfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt
Selma WielanderLinköpingfullföljt
Johannes Wiik MelveRingsaker OKfullföljt
Tilde VikblomOK Hammarenfullföljt
Iris WikströmOK Hammarenfullföljt
Love VikströmGöteborgfullföljt
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Ester WilhelmsonRasbo IKfullföljt
Joel WIlhelmssonFilipstads OKfullföljt
Karl VinbladHagaby GoIF Örebrofullföljt
Signe WinqvistNorbergs OKfullföljt
Elsa VoegeleTruckee Orienteering Clubfullföljt
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OKfullföljt
Nora Vollen SataöenRond OLfullföljt
Elsa WoxlinSkogslöparnafullföljt
Astrid YtterstadSjövalla FKfullföljt
FrANK YtterstadSjövalla FKfullföljt
Hedda ZackrissonVenjans AIKfullföljt
Kasper Zander AgnäsVästerås SOKfullföljt
Ebba ÅbergHestra IFfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Astrid ÅsmanJärfälla OKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Lucas ÖbergOK Hällenfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt
Sigmund Gustav ØlstadFet OLfullföljt
Doris ÖnanderKjula IFfullföljt
Stella ÖnanderKjula IFfullföljt
Emelina CarlsonIFK Hedemora OKej godkänd
Rasmus DalgaardKolding OKej godkänd
Aada KölhiValkeakosken Hakaej godkänd
Eevert RiikonenTampereen Pyrintöej godkänd
Frida AnderssonGöteborgej start
Samuel BengtssonOK Nackheej start
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Halle GahnshagOK Kåreej start
Arvid HedmanÖstersunds OKej start
Hans Mathias Økern HågårdKonnerud ILej start
Nina HögrellJönköpings OKej start
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start
Elias JohnssonFalköpings AIK OKej start
Isak KarlssonNyköpings OKej start
Brage LaugalandÅlgård Orienteringej start
Sebastian LejonedNyköpings OKej start
Knut LindholmSundsvalls OKej start
Olivia Lovik ej start
Cloe MatthewsTullinge SKej start
Ebba MaxénStora Tuna OKej start
Mikkel MichelsenFossum IFej start
Alvin SandbergAttunda OKej start
Johan SandströmOK Älmeej start
Erik SjölanderTäby OKej start
Arvin SohlIK Vikings OKej start
Odin Vie StrislandFossum IFej start
Selma SundqvistVittjärvs IKej start
Sofia ThorslundVäsby OKej start
Ida ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Elvira WieslanderOK Vivillej start
Elsa VikströmUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser