Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

U2

2 450 m, 366 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvin ÅttingLinköpings OK17:20
2Noah EnbergHalmstad OK18:55+1:35
3Jonatan HaglundIFK Hedemora OK19:06+1:46
4Sofia OlssonIK Hakarpspojkarna19:37+2:17
5Vincent WidlundIFK Lidingö SOK20:05+2:45
6Mathias BerganFet OL20:17+2:57
6Paulina MobergHelsingborg20:17+2:57
8Edith HolmstrandOK Landehof20:30+3:10
9Sara DamneBromma-Vällingby SOK20:40+3:20
10Håkon HallanOK Skøynar20:49+3:29
10Amanda LindquistLånghundra IF20:49+3:29
12Hanne Wærp HaugeNydalens SK20:55+3:35
13Emil DalgaardKolding OK21:07+3:47
14Ted JohnssonMatteus SI21:30+4:10
15Jenny DanevadFredrikstad SK21:32+4:12
16Karl LudvikTurebergs IF21:50+4:30
17Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb21:53+4:33
18Maja RundlöfVäsby OK21:56+4:36
19Elias KronmarKarlskrona SOK22:13+4:53
20Ask Felland SætnanFossum IF22:23+5:03
21Anna AhlbinJärfälla OK22:49+5:29
22Lucas De BoussardIFK Enskede23:03+5:43
22Tore Emil MaarupCopenhagenO23:03+5:43
24Simon SjöbergOK Ravinen23:04+5:44
25Hannah Gustad StrømOK Skøynar23:05+5:45
26Tilde HermanssonIF Hagen23:11+5:51
27Emil SkeppSävedalens AIK23:14+5:54
28Oscar SöderströmOK Kolmården23:15+5:55
29Gustav MattssonValbo AIF23:33+6:13
30Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping23:38+6:18
31Oscar ÖsterlundIK Ymer23:39+6:19
32Julia HöglundBredaryds SOK23:44+6:24
33Johan DalgaardKolding OK23:56+6:36
34Elin ModinBromma-Vällingby SOK24:02+6:42
35Alfred ClaessonJönköpings OK24:14+6:54
36Martin NordanbroStora Tuna OK24:18+6:58
37Måns SandahlIK Hakarpspojkarna24:21+7:01
38Emil AnderssonRyda SK24:27+7:07
39Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK24:28+7:08
39Alvin LundgrenVäxjö OK24:28+7:08
41Wilma RosénGöteborg-Majorna OK24:29+7:09
42Anttijussi KarjalainenSuunta Jyväskylä24:33+7:13
43Agnes ForsFrölunda OL24:38+7:18
43Lasse KlogborgOK-Htf24:38+7:18
45Ivar LakeSundsvalls OK24:49+7:29
46Klara EdströmSundsvalls OK24:52+7:32
47Astrid Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL24:54+7:34
47Annie ForsFrölunda OL24:54+7:34
49Hugo CorneliussonOK Löftan24:56+7:36
50Amanda LindgrenLinköpings OK25:02+7:42
51Viktor ÖstbergStora Tuna OK25:09+7:49
52Tilde HammarwallUttran25:10+7:50
53Erik KylbornAlmby IK25:14+7:54
53Anders Berge MjølhusOL Trollelg25:14+7:54
55Pontus AllmungsLeksands OK25:23+8:03
56Emrik EvebornSOK Viljan25:24+8:04
57Hugo Pella 25:26+8:06
58Ivar EdlundGarphyttans IF25:27+8:07
59Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL25:36+8:16
60Ivar GranholmSundsvalls OK25:37+8:17
60Olof TholénOK Skogshjortarna25:37+8:17
62Tova DuellBorås25:39+8:19
63Alvin NordinNärpes OK25:40+8:20
64Sara AlfredssonLerums SOK25:42+8:22
65Lauri HenrichOLG Siegerland25:54+8:34
65Olle ÅdahlUmeå OK25:54+8:34
67Kristoffer KatlaFossum IF25:56+8:36
68Truls LunåsmoTynset IF25:57+8:37
69Einar SörqvistMarkbygdens OK25:59+8:39
70Vilgot HellstenNyköpings OK26:01+8:41
71Edvin SkantzeSundbybergs IK26:08+8:48
72Hans Peder BerglandIndre Østfold OK26:09+8:49
73Gaute LindaasElverum OK26:15+8:55
74Simon AndersonJärfälla OK26:27+9:07
75Moa NilssonEslövs FK26:32+9:12
76Emma SaleskogOK Tyr26:36+9:16
77Emmy BorgOK Denseln26:41+9:21
78Sara KolmodinTumba-Mälarhöjden OK26:43+9:23
79Ida DahlénEksjö SOK26:44+9:24
80Agnes NilssonDomnarvets GOIF26:46+9:26
81Gabriel HogedalVänersborgs SK26:49+9:29
81Maja InghammarHestra IF26:49+9:29
83Gustav RexOK Landehof26:57+9:37
84Marit SvendgårdOK Skøynar27:00+9:40
85Hugo DavidssonFjärås AIK27:01+9:41
86Saga KristenssenLandskron ck27:05+9:45
87Ida Paananen-27:06+9:46
88Oliver SäfströmHästveda OK27:07+9:47
89Oscar ForngrenTäby OK27:18+9:58
90Johannes AnderssonVänersborgs SK27:22+10:02
91Lia FranssonOK Njudung27:23+10:03
92Edwin SundlingOK Njudung27:27+10:07
93Vidar EkdalaKungälvs OK27:41+10:21
93Even Strandlie EngerGjø-Vard OL27:41+10:21
95Synne Kvittum NytrøenTynset IF27:43+10:23
96Ted NilssonKFUM Örebro OK27:49+10:29
96Elin ÅdahlUmeå OK27:49+10:29
98Alvin LindFK Herkules27:57+10:37
99vilma henrikssonUddevalla OK27:59+10:39
99Linus LindénVäxjö OK27:59+10:39
101Emma FlorinTenhults SOK28:05+10:45
101Simon JonhedKFUM Örebro OK28:05+10:45
103Johan GertenbachSC Helsa28:06+10:46
103Elin PalmVästerås SOK28:06+10:46
105Lukas EiderbäckOK Hällen28:10+10:50
106Alva LarssonOK Linné28:13+10:53
107Majken LindqvistSkogsluffarnas OK28:16+10:56
108Axel EdlundGarphyttans IF28:20+11:00
109Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK28:24+11:04
110Linnéa GranOK Lindéna28:29+11:09
111Love PerssonMalmö OK28:31+11:11
112Emil StålbergGävle OK28:37+11:17
113Tore HolgerssonAlmby IK28:45+11:25
114Albin FranzénOK Södertörn28:53+11:33
115Ella Andersson Källqvist 28:56+11:36
116Pontus LindquistLånghundra IF29:04+11:44
117Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:05+11:45
118Filip HultbergSOK Viljan29:06+11:46
119Sandra SeguraGöteborg-Majorna OK29:18+11:58
119Arvid VesterbergArvidsjaurs OK29:18+11:58
121Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb29:19+11:59
122Ebba LövgärdOK Alehof29:39+12:19
123Amanda StroppGävle OK29:42+12:22
124David NybergSnättringe SK29:45+12:25
125Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad29:50+12:30
126Markus EllmarkLunds OK30:00+12:40
127Oskar ÅsmanJärfälla OK30:09+12:49
128Hannes HolmbergOK Gränsen30:11+12:51
129Selma PerssonFK Herkules30:16+12:56
130Sixten WidmarkAlmby IK30:17+12:57
131Kajsa LarssonBurseryds IF30:18+12:58
132Erik DömstedtIFK Umeå30:19+12:59
133Filip ValentinGöteborg-Majorna OK30:21+13:01
134Tuva GropStora Tuna OK30:25+13:05
135Elin VahlbergLinköpings OK30:29+13:09
136Karita MøllerStjørdals-Blink Orientering30:39+13:19
136Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK30:39+13:19
138Signe EdlerOK Hammaren30:40+13:20
139Kerstin EdmarkSOK Aneby30:43+13:23
140Ella ArrheniusIF Hagen30:51+13:31
141Alfred FärdigLidköpings VSK30:52+13:32
142Johannes IsakssonOK Tyr30:53+13:33
143Anton HovdalOK Skøynar30:55+13:35
144Nils LennartsonUlricehamns OK31:02+13:42
145Nils KallinGarphyttans IF31:08+13:48
146Tobias LiumFet OL31:11+13:51
147Wilhelm WestströmAlvesta SOK31:14+13:54
148Hugo AggeforsOK Ravinen31:15+13:55
149Wilma WikströmFellingsbro GOIF31:16+13:56
150Ville EdmarkSOK Aneby31:21+14:01
151Elin BomanSkattkärrs SOK31:22+14:02
152Vilgot ÅhlundVänersborgs SK31:28+14:08
153Ruben ArenanderSkarpnäcks OL31:43+14:23
154Linus AugustssonGöteborgs SK31:44+14:24
155Isak OllanderOK Landehof31:48+14:28
156Lovisa KroksmyrVäxjö OK31:57+14:37
157Hanna OlmIF Thor32:03+14:43
157Olle SaleskogRonneby OK32:03+14:43
159Linnéa GrönroosOK Alehof32:04+14:44
160Arvid ErikssonÅmåls OK32:05+14:45
161Emil FrilanderOK Trian32:06+14:46
162Viktor DanielssonVimmerby OK32:13+14:53
162Ida ForsbergGöteborg-Majorna OK32:13+14:53
164Ville ElgesjöDomnarvets GOIF32:17+14:57
165Eden MattssonGöteborg Majorna32:19+14:59
166Melvin JohanssonOK Hällen32:22+15:02
166Linnéa SandströmOK Älme32:22+15:02
168Elis GrahnGöteborgs SK32:24+15:04
169Hanna WoxlinSkogslöparna32:32+15:12
170Ida PaulerSkogslöparna32:34+15:14
171Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL32:58+15:38
172Wilma PorlingForserums SOK33:07+15:47
172Kajsa RymanFellingsbro GOIF33:07+15:47
174Tobias GustafssonKils OK33:08+15:48
175Marcus OlanderTäby OK33:09+15:49
176Egon KarlsonLidköpings VSK33:11+15:51
176Emilia MellegårdLidköpings VSK33:11+15:51
178Selma LeopoldOK Orion33:13+15:53
179Miranda NiklassonVäxjö OK33:14+15:54
180Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF33:17+15:57
181Truls MansénSkarpnäcks OL33:25+16:05
182Ludvig SundströmSundbybergs IK33:26+16:06
183Klara JohanssonSOK Aneby33:29+16:09
184Agnes PaulssonOK Löftan33:32+16:12
185Hugo FlinkOK Orion33:33+16:13
186Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK33:34+16:14
187Edvin ErikssonIFK Mora OK33:42+16:22
188Fabian BergqvistGarphyttans IF33:51+16:31
189Elin DoeringGarphyttans IF33:53+16:33
190Neo LivfKexholms SK34:05+16:45
191Ella LindmarkRobertsfors IK34:12+16:52
191Axel SandbergDomnarvets GOIF34:12+16:52
193Ida AlmerOK Landehof34:13+16:53
193Filip PerssonMalmö OK34:13+16:53
195Klara PalmFK Boken34:14+16:54
196Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK34:21+17:01
197Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb34:32+17:12
197Elliot LjungdellTäby OK34:32+17:12
199Elisabet EngbergSundsvalls OK34:38+17:18
200Joel GabrielssonKungälvs OK34:42+17:22
200Lova TidquistFalköpings AIK OK34:42+17:22
200Jon WikströmHästveda OK34:42+17:22
203Sanna KallinKFUM Örebro OK34:47+17:27
204Joel LindgrenTrosabygdens OK34:49+17:29
205Alma JöhnemarkStora Tuna OK34:56+17:36
206Anton NordOK Järnbärarna35:10+17:50
207Felix HerlandIndre Østfold OK35:12+17:52
207Olof NilssonVimmerby OK35:12+17:52
209Alicia NilssonOK Njudung35:17+17:57
210Märta HolmgrenGamleby OK35:20+18:00
211Edvin LanneKungälvs OK35:24+18:04
212Vigdis KuoskuJärfälla OK35:25+18:05
213Sigrid HolmgrenGamleby OK35:26+18:06
214Edith KuoskuJärfälla OK35:28+18:08
215Rasmus VånsjöArboga OK35:33+18:13
216Elias JohanssonBilldal35:34+18:14
217Richard Krus EckerströmOK Tranan35:57+18:37
218Albin AhlströmVästerås SOK36:01+18:41
219Ylva ForslinForsa OK36:03+18:43
219Ture HolmstrandArboga OK36:03+18:43
221Ludvig LiljebrandSK Trim/Virsbo36:06+18:46
222Isak HertzTenhults SOK36:11+18:51
223Lotten CarlénBromma-Vällingby SOK36:28+19:08
224Sara HovdeRingsaker OK36:30+19:10
225Max NellbergSurahammars SOK36:33+19:13
226Theo EvaldssonRyda SK36:43+19:23
227Lilly AxelssonJönköpings OK36:51+19:31
227Maja JohanssonKils OK36:51+19:31
229Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL36:57+19:37
230Jenny NilssonVK Uvarna37:04+19:44
231Arvid LanneKungälvs OK37:09+19:49
232Oda Strandlie EngerGjø-Vard OL37:14+19:54
233Hampus SahlénIF Hagen37:17+19:57
234Signe DamneBromma-Vällingby SOK37:18+19:58
234Stella JönssonOK Södertörn37:18+19:58
236Isak StåhlbrandtRasbo IK37:19+19:59
237Erik LeopoldOK Orion37:20+20:00
238Noah OlssonStigsökarna37:29+20:09
239Eline Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL37:34+20:14
240Fredrik FosserHeming Orientering37:37+20:17
240Alice StigenlövHögåkers OK37:37+20:17
242Sandra HydénNAIS Orienteringsklubb37:39+20:19
243Martin NybergSnättringe SK37:41+20:21
244Filip GalinSurahammars SOK37:50+20:30
244Simone SnijderIK Uven37:50+20:30
246Emilia JakobssonNybro OK37:53+20:33
247Anton FaxénVäxjö OK37:54+20:34
247Axel HaraldssonSportgren37:54+20:34
249Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb37:58+20:38
250Malte RobertStigmännen Karlshamns OK38:11+20:51
251Olle HedströmTenhults SOK38:14+20:54
252Amalia ErlandssonSOK Viljan38:16+20:56
253Stina LindmarkRobertsfors IK38:25+21:05
254Frida LindmarkRobertsfors IK38:26+21:06
255Lars WikstrømHaugesund IL Orientering38:28+21:08
255Fabian WästlundOK Tyr38:28+21:08
257Gustav BorglundIK Omega38:31+21:11
258Rebekka VeieOK Skøynar38:34+21:14
259Emma WikströmHästveda OK38:46+21:26
260Wilma KroksmyrVäxjö OK38:53+21:33
261Sofia MårtenssonSundsvalls OK39:08+21:48
262Eneko  Soares OlsonSimrishamns OK39:11+21:51
263Olivia GustafssonTrollhättans SOK39:16+21:56
264Meja PetterssonOK Kullingshof39:19+21:59
265Malin NilssonOK Tyr39:21+22:01
266Alfred Andersson Källqvist 39:52+22:32
267Freja LoréSundsvalls OK40:04+22:44
268Alfred OlssonLunds OK40:11+22:51
269Gustav NilssonAlvesta SOK40:17+22:57
270Benjamin KlemmingKalmar OK40:18+22:58
271Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK40:35+23:15
272Dante MeijerIFK Mora OK40:55+23:35
273Ebba EberlénOK Skogshjortarna41:01+23:41
274Charlotte Svartedal AasenTrøsken IL41:05+23:45
275Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL41:07+23:47
276Kalle EjderfeltLänna IF41:10+23:50
277Philip LydinOK Kontinent41:11+23:51
278Hanna NilssonMalmö OK41:16+23:56
279Sofie RolsdorphGrue IL41:21+24:01
280Marte EgerKongsberg OL41:31+24:11
281Erik EjderfeltLänna IF41:33+24:13
282Fredrika af HällströmOK7741:45+24:25
283Theodor af HällströmOK7741:50+24:30
284Klara SkunckeTäby OK42:42+25:22
285Wilma ForsbergFellingsbro GOIF42:56+25:36
285Tilda KindlundOK Tyr42:56+25:36
287Ivar MandahlOK Linné42:59+25:39
288Alva JunkellFK Herkules43:02+25:42
289Julia EkOK Ravinen43:07+25:47
290Frida SamuelssonBjörkfors GOIF43:21+26:01
291Emy PetterssonIK Gandvik43:41+26:21
292Malte HenrikssonUddevalla OK43:44+26:24
293Erik OlssonFrosta OK43:46+26:26
294Ebba OskarssonHalmstad OK43:49+26:29
295Gustav NyströmOK Ravinen43:57+26:37
296Tuva EkdahlIstrums SK43:59+26:39
297Johanna LénbergVänersborg 44:10+26:50
298Filip NilssonMalmö OK44:11+26:51
299Sheldon NealisLänna IF44:36+27:16
300Folke SvanängenSkogsluffarnas OK44:43+27:23
301Colin AxelssonJönköpings OK44:46+27:26
302Agnes OlovssonGamleby OK44:49+27:29
302Ida SylvanVänersborgs SK44:49+27:29
304Blenda SandénOK Södertörn44:50+27:30
305Tilde EvaldssonRyda SK44:59+27:39
306Ella AnderssonAnderstorps OK45:09+27:49
307Amanda LindDalaportens OL45:18+27:58
308Moa KristianssonHJS-Vansbro OK45:39+28:19
309Ellen FlordalSnättringe SK45:47+28:27
310Albert StrandlundOK Nipan46:01+28:41
311Rasmus KarlströmOK Storsjön46:27+29:07
312Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb47:07+29:47
313Linn RystedtLunds OK47:26+30:06
314Nils HögIK Gandvik47:43+30:23
315Cornelia CarlsonIFK Hedemora OK47:52+30:32
316Johanna CronaOK Södertörn48:15+30:55
317Amanda BorggrenDomnarvets GOIF48:22+31:02
318Rebecca ErikssonOK Skärmen48:55+31:35
319Ida SamuelssonOK Södertörn49:10+31:50
320Axel KyhlbergTenhults SOK49:23+32:03
321David FredrikssonGarphyttans IF49:29+32:09
322Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK49:35+32:15
323Linnéa PerssonDomnarvets GOIF49:51+32:31
324Elsa HöglundEksjö SOK50:21+33:01
325Tuva WestbomSäterbygdens OK51:33+34:13
326Ronja KarlssonHärlövs IF52:15+34:55
327John DanielssonIFK Mora OK52:27+35:07
328Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIF52:56+35:36
329Tilda AnderssonBORlänge53:00+35:40
330Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna53:34+36:14
331Emil EngströmOK Renen53:43+36:23
332Ellen MobergFK Göingarna53:45+36:25
333Amanda GustavssonVäxjö OK54:11+36:51
334Vidar BrodénLeksands OK54:26+37:06
335Anna BryggarGrycksbo IF OK54:35+37:15
336Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK56:44+39:24
337Tina IvarssonKarlskrona SOK56:58+39:38
338Meja KarlssonLessebo OK57:03+39:43
339Astrid NyströmOK Renen57:08+39:48
340Louise AsplundLaholms IF OK57:39+40:19
341Linnea ZetterljungArboga OK58:26+41:06
342Katie SamuelssonBjörkfors GOIF59:36+42:16
343Hanna AsplundLaholms IF OK59:39+42:19
344Leopold MartinssonDalaportens OL1:00:58+43:38
344Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK1:00:58+43:38
346Ella HagstrandBurseryds IF1:01:54+44:34
347Lukas EnglundTrollhättans SOK1:02:51+45:31
348Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:02:58+45:38
349Arvid LarssonOK Milan1:03:45+46:25
350Tilda StenbackJärfälla OK1:04:26+47:06
351Klara StenbackSkarpnäcks OL1:04:32+47:12
352Linton BryngelssonTullinge SK1:04:44+47:24
353Oskar ElmerfjordLunds OK1:07:56+50:36
354Vilma RingHalmstad OK1:10:00+52:40
355Tilda EdlundSigtuna OK1:22:27+1:05:07
356Tove ErlandssonOK Södertörn1:40:43+1:23:23
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Sofia EricssonGarphyttans IFej godkänd
Henrik FosserHeming Orienteringej godkänd
Joel FredrikssonGarphyttans IFej godkänd
Noah HedenblomMarkbygdens OKej godkänd
Agnes KarlssonWaxholms OKej godkänd
Joakim Edvardsdal KildalHeming Orienteringej godkänd
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Pentti WedmanÖrnsköldsvikej godkänd
Hugo ZetterbergVästerås SOKej godkänd
Andrine BerganFet OLej start
Lauritz BrunborgNittedal OLej start
Thea GeliusSnättringe SKej start
Moa HedinÅrsunda IFej start
Elin HildebrandOK Kolmårdenej start
Agnes HöglundEksjö SOKej start
Alve LundbergArvidsjaurs OKej start
Moa LundgrenVittjärvs IKej start
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFej start
Alva NordOK Järnbärarnaej start
Tone NordmarkSöderhamns OKej start
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start
Adam SpjuthHärlövs IFej start
Isak SvenssonFalkenbergs OKej start
Juuso TervakangasEspoon Suuntaej start
Mia UrsetBul-Tromsø ILej start
Lisa Sæther VerdeniusVingelen ILej start
Maria Sæther VerdeniusVingelen ILej start
Alva VildirSkarpnäcks OLej start
Clara VogtVästerbergslagens OLej start
Linus ÅbomGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser