Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 1

2 370 m, 140 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tova JonssonOK Hedströmmen18:21
2Salim ShirzadSkidhjälpen19:04+0:43
3Tobias ErikssonÅmåls OK21:01+2:40
4Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu21:07+2:46
5Tyko SmedbornSundbybergs IK21:28+3:07
6Egon JohanssonIF Rigor21:50+3:29
7Lisa IsenströmÖrebro21:53+3:32
8Sara JernbergIF Hansa-Hoburg22:19+3:58
9Casper AnderssonÖstersunds OK22:31+4:10
10lUDVIG rYDINGStor SUNDBY goif22:48+4:27
11Johanna RosenblomOK Nolaskogsarna23:26+5:05
12Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna23:28+5:07
13Erik ForslinForsa OK23:31+5:10
14Jenny JohnssonLidköpings VSK23:39+5:18
15Dan BrabieJärfälla OK23:47+5:26
15Andréas EiderbäckOK Hällen23:47+5:26
17nathalie aaSogndal il24:38+6:17
18Henning NiklassonIF Hansa-Hoburg25:01+6:40
19Maja CederbaumWaxholms OK25:02+6:41
20MoNICA EvaldssonRyda SK25:18+6:57
21Petra NorbergNyköpings OK25:22+7:01
22Ehsan HabibiSkidhjälpen26:02+7:41
23Niyaz AziziSkidhjälpen26:12+7:51
24Tim CapieauOK Måsen26:25+8:04
25Lukas JanssonIK Falken26:52+8:31
26Elsa ÅbergOK Landehof26:53+8:32
27Johan ErikssonGarphyttans IF27:02+8:41
28Rasmus AdolfssonIBM-Klubben27:13+8:52
28Anette LöfgrenOK Kåre27:13+8:52
30Karin HedströmTenhults SOK27:16+8:55
31Linn EneljungIFK Göteborg27:38+9:17
32Kristina LindmarkIFK Kiruna27:48+9:27
33Morteza AminiSkidhjälpen27:55+9:34
34Simon OlmIF Thor27:56+9:35
35Mathias ElmRonneby OK28:01+9:40
36Olle VidmanLesjöfors SK28:03+9:42
37Ida BjörkHok 28:06+9:45
38Caroline IsakssonOK Sänkan28:26+10:05
39Susann NorbergVittjärvs IK28:28+10:07
40Milla SäteriNOkia28:47+10:26
41Filip ÅkärbjärIFK Mora OK28:51+10:30
42Steffi GeislerOK Sänkan29:00+10:39
43Love RasmussenNyköpings OK29:34+11:13
44Gustav RasmussenNyköpings OK29:37+11:16
45Axel LarssonVästerbergslagens OL29:42+11:21
46Tina LarssonNässjö OK29:49+11:28
47Lina KarlssonOK Vilse 8729:52+11:31
48Maja LyckobäckSigtuna OK29:55+11:34
49Veronica OckbornTrollhättans SOK30:08+11:47
50My WikerGustavsbergs OK30:09+11:48
51Mikael WelanderGlanshammar30:30+12:09
52Jacob RothmanHärlövs IF30:44+12:23
53Anton PerssonHärlövs IF30:54+12:33
54Kajsa LimbyIFK Mora31:04+12:43
55Matilda ÖströmSurahammars SOK31:13+12:52
56Wilma HagmanFjärås AIK31:16+12:55
57Malin AnderssonOK Tyr31:25+13:04
58Øystein TveitSuldal O-Lag31:28+13:07
59Margareta DahlströmOK Hedströmmen31:30+13:09
60Jonatan JönssonGrycksbo IF OK31:31+13:10
61Tollef TjentlandLardal OL31:40+13:19
62Veronica JanssonTenhults SOK31:44+13:23
63Lina LogrenUppsala 31:45+13:24
64Marie-Louise PerssonHelsingborgs SOK31:47+13:26
65Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna32:02+13:41
66mia aaSogndal il32:04+13:43
67Therese HelmerssonOK Tisaren32:23+14:02
68Karin Andersson (Nyström)IF Hagen32:40+14:19
69Lina HedbergSegersta OK33:06+14:45
70Angelica FlorinTenhults SOK33:46+15:25
71Elena PruchovaOK JISKRA NOVY BOR33:49+15:28
72Angelica FyhrSOK Aneby34:00+15:39
73Pia NordinNärpes OK34:05+15:44
74Anders LarssonJohanesshov34:17+15:56
74Anders LarssonJohanneshof34:17+15:56
76Jenny EckerudOK Kontinent34:29+16:08
77Gustav HjelmUnited FC34:44+16:23
78Idun AaenStjørdals-Blink Orientering34:47+16:26
78Amelia Gotteberg-OedgaardHamar OK34:47+16:26
80Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF34:49+16:28
81Ann Sofie RahmOK Norrvirdarna35:01+16:40
82Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK35:11+16:50
83Arvid SjödinGustavsbergs OK35:18+16:57
84Sylvia FehlingSC Helsa35:25+17:04
85Mattis HalvarssonÖstersunds OK36:13+17:52
86Rasmus JernbergVärmdö IF36:19+17:58
87Hampus AlzénGustavsbergs OK36:24+18:03
88Kayleigh CarterIFK Mora36:42+18:21
89Marita JohanssonMarkbygdens OK36:53+18:32
90Wilma JohanssonIF Rigor37:12+18:51
91Florence SirengoVisborgs OK37:13+18:52
92Liu YunnengSDSZ Orienteering Club37:16+18:55
93Gerd OlofssonFK Friskus-Varberg37:17+18:56
94Gudrun Pauler-JohanssonSkogslöparna37:27+19:06
95Karin LisspersFalun37:32+19:11
96Oliver LundellOK Hällen37:45+19:24
97Ebba HagstrandLerums SOK38:45+20:24
98Sara StrandKöping 39:00+20:39
99Lukas ErikssonUmeå OK39:32+21:11
100Åsa SundbergOK Södertörn39:41+21:20
101Stefan FriesUmeå OK40:06+21:45
102Bodil HedenbergOK Vivill40:11+21:50
103Charlotta DambergIFK Lidingö SOK40:24+22:03
104Eva DjupforsNybro OK41:02+22:41
105Maria Espenkrona HåkanssonRonneby OK41:13+22:52
106Elisabeth OhrlanderOK Pan-Kristianstad41:37+23:16
107Jenny KarlsonLidköpings VSK42:02+23:41
108Marcus RosanderFinnspång SOK42:08+23:47
109Anneli AnsbölVarberg42:09+23:48
110Annika WirefeldtNybro OK42:15+23:54
111Isabelle HellmanOK Södertörn42:20+23:59
112Johanna NylundOK Raseborg42:58+24:37
113Julia JernbergGODISKLUBBEN43:28+25:07
114Brigitte AlsénOK Roxen44:32+26:11
115Siv ÖstergrenAlvesta SOK44:42+26:21
116Astrid HjelmÅkersberga SK45:06+26:45
117Agnes LundströmOK Vivill45:20+26:59
118David GustafssonIK Trenne Ullared45:59+27:38
119Birgitta HaldinIF Femman46:52+28:31
120Maria SamuelssonEskilstuna 48:03+29:42
121Marie KempffHässleholms OK49:19+30:58
122Ulrika JohannessonFrölunda OL49:25+31:04
123Birgitta MelinFjärås AIK50:12+31:51
124Helena SvenssonOK Vilse 8750:16+31:55
125Elin EkdahlIstrums SK51:59+33:38
126Per KristensenOK Skeidi52:44+34:23
127Elisabeth EnarssonÖstersunds OK54:01+35:40
128Ebba RuterOK Älme55:19+36:58
129Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarna55:28+37:07
130Elisabet BrynjolfsdottirK I F55:31+37:10
131Evelina Van der puttenALIngsås55:39+37:18
132Moa SandbergALIngsås56:17+37:56
133Lisa SandbergALIngsås56:19+37:58
134Birgitta Simon-HochstetterUSV Jena1:17:33+59:12
135Anita HälldahlSkogslöparna1:18:23+1:00:02
136Roland LundkvistIK Vikings OK1:19:57+1:01:36
Oskar DalinLeksands OKej godkänd
Irma LidbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Zhang ShiyangSDSZ Orienteering Clubej godkänd
Ji YuanSDSZ Orienteering Clubej godkänd
Tuva Otilie Fossheim AsplinGjø-Vard OLej start
Hildegunn Sagli GudimIndre Østfold OKej start
Mattis HalvardssonÖstersunds OKej start
ElVIRA IVARSSONWaxholms OKej start
Rosa KaminskyGöteborg-Majorna OKej start
Huang LeyuSDSZ Orienteering Clubej start
Richard Lovik ej start
Karin ServinLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser