Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 2

3 570 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aman AkbariEksjö OK26:51
2Jacob VidlundKFUM Örebro OK27:25+0:34
3Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:58+5:07
4Erika KarleniusStockholm31:59+5:08
5David WesthMullsjö SOK32:43+5:52
6Marie WikströmIFK Mora OK36:13+9:22
7Anders AxelssonÖsterfärnebo IF36:47+9:56
8Lena SödervallTullinge SK37:17+10:26
9Cajsa ÅkerfeldtGäddede SK38:03+11:12
10Hedvig HillerhagIFK Lidingö SOK38:21+11:30
11Ida OlofssonOK Storsjön38:26+11:35
12Maximilian OlofssonVästerås SOK38:29+11:38
13elias Olsson SvenssonKatrineholms OK39:03+12:12
14Tova GustafssonForsa OK39:14+12:23
15Emma KallinGarphyttans IF39:15+12:24
16Cajsa KrikströmHjärnarps OL39:54+13:03
17Hampus PerssonMölndal Outdoor IF39:58+13:07
18Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna40:28+13:37
19Lotta EliassonFK Friskus-Varberg40:37+13:46
20Max BartholdssonMölndal Outdoor IF40:42+13:51
21Elvira ForsbergKFUM Örebro OK40:46+13:55
22Hanna ArnellMarkbygdens OK41:16+14:25
23Victor HagmanFjärås AIK41:41+14:50
24Måns BengtssonNew York Rangers42:15+15:24
24Ine Haukali BreilandÅlgård Orientering42:15+15:24
26Isabelle FreiholtzGöteborg42:19+15:28
27Maja NybergSäterbygdens OK42:36+15:45
28Erik JohanssonLaholms IF OK43:02+16:11
29Monika AnderssonUlricehamns OK43:18+16:27
29Iris HallqvistUlricehamns OK43:18+16:27
31Catharina Karlsson BrabieJärfälla OK43:20+16:29
32Mats OlssonFrosta OK44:03+17:12
33Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna44:44+17:53
34Hulda HallqvistUlricehamns OK45:35+18:44
35Tommy AnderssonSäfffle OK46:00+19:09
36Emma LindqvistGudhems IF46:09+19:18
37Anneli MätasDalaportens OL46:17+19:26
38Ingrid SandbergStöcksjö IS47:15+20:24
39Jennie PernhedenOK Gläntan47:30+20:39
40Daniel MatseniusRånäs OK47:51+21:00
41Elin BomTjalve IF Norrköping49:09+22:18
42Hege BakkeFet OL49:44+22:53
43Terése EricssonGarphyttans IF49:58+23:07
44Anna DahlénEksjö SOK50:07+23:16
45Annika JosefssonOK Kolmården50:30+23:39
46Christina LeinonenOK Kolmården50:32+23:41
47Frida GelinderAttunda OK50:42+23:51
48Malin DimanderAttunda OK51:41+24:50
49Dennis EliassonFK Friskus-Varberg52:10+25:19
49Elizabeth PetterssonOK Djerf52:10+25:19
51Hanna NilssonHestra IF52:59+26:08
52Gunilla GustafssonHägersta GF53:43+26:52
53Sofie JohanssonOK Tranan54:08+27:17
54Amos  MattssonGöteborg Majorna54:50+27:59
55Stina SidenvallHudiksvalls OK55:50+28:59
56Charlotta IngelströmOK Gynge56:03+29:12
57Kajsa BäcklundRonneby OK56:11+29:20
58Aud Marita TjelmelandIndre Østfold OK56:33+29:42
59Hanna Gurine BerglandIndre Østfold OK56:50+29:59
60Alexander DahlenEksjö SOK56:55+30:04
61Viktor PerssonBorås SKIDlöparklubb59:05+32:14
62Christina LinderJärla Orientering59:46+32:55
63Anna-Karin JeppssonSundsvalls OK1:00:46+33:55
64Veronica LarssonRasbo IK1:01:05+34:14
65Petra JonssonGävle OK1:02:01+35:10
66Fu LuoFK Herkules1:03:59+37:08
67Sofie ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:08+38:17
68Sara HagströmIK Falken1:05:37+38:46
69Leonor ModéeSpånga1:06:05+39:14
70Anna HolmgrenNässjö OK1:11:26+44:35
71Gösta CarlssonGarphyttans IF1:14:02+47:11
72Maria Ros JernbergPokemon GO1:14:13+47:22
73Karin Björkqvist 1:15:05+48:14
74Karl BjörkqvistKullavik1:16:05+49:14
75Åke MarjamaaOK Alferna1:17:54+51:03
76Monica GranströmVingåkers OK1:18:16+51:25
77Katarina VestinOK Tor1:20:09+53:18
78Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:23:02+56:11
79Thomas FernyakCOLorado Springs1:32:35+1:05:44
80Arvid WigforssArboga OK1:33:35+1:06:44
81Heidi SandellOK Raseborg1:43:15+1:16:24
Anki AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Marie ErikssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders HallgrenAnkarsrums OKej godkänd
Lina NilssonStockholmej godkänd
Annelie SvartlingOK Motalaej godkänd
Helene AhlgrenOK Roslagenej start
Alexander HolmströmÅmåls OKej start
Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OFej start
Veronica OckbornTrollhättans SOKej start
Maria TenmanÅmåls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser