Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 10

9 880 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK1:10:28
2Eddie EdströmSundsvalls OK1:11:39+1:11
3Oscar ClaessonJönköpings OK1:12:34+2:06
4Einar NordgrenHestra IF1:14:02+3:34
5Joakim ErikssonTierps SOK1:15:55+5:27
6Kasper WestmanVästerås SOK1:16:15+5:47
7Edvin ClaessonJönköpings OK1:18:21+7:53
8Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:19:04+8:36
9Rikard VilemyrMariestads FK1:21:00+10:32
10Göran KampegårdIFK Hedemora OK1:22:53+12:25
11Jonas AxénMotala AIF OL1:23:48+13:20
12Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK1:27:12+16:44
13Adam BrobergIF Rigor1:27:20+16:52
14Karl-Johan DyvikLeksands OK1:27:24+16:56
15Tore MårtenssonOK Vivill1:27:51+17:23
16Mikael SvenssonFK Herkules1:29:10+18:42
17Petter ErikssonÅmåls OK1:29:16+18:48
18Martin BergqvistIK Vikings OK1:29:22+18:54
19Gustav AflodalTäby OK1:29:24+18:56
20DANIEL HOLMGRENIFK Umeå1:29:58+19:30
21Daniel AlmqvistEdsbyns OK1:31:42+21:14
22Jens WicksénCentrum OK1:32:43+22:15
23Johan ArnqvistUppsala multisport1:33:08+22:40
24Aksel MadslienNydalens SK1:34:51+24:23
25Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK1:35:15+24:47
26Mikael TakeOK Tyr1:35:24+24:56
27Andreas SvaneboSportsgym SC1:35:36+25:08
28Håkan LindgrenOK Kolmården1:40:34+30:06
29Leif MarkfjärdAvesta OK1:40:39+30:11
30Daniel HalvardssonNässjö OK1:41:41+31:13
31Daniel RobertssonIFK Göteborg1:42:34+32:06
32Victor Åkerlund 1:42:36+32:08
33Anders SahlénVästerås SOK1:42:45+32:17
34Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:44:05+33:37
35Marcus ErikssonArvidsjaurs OK1:44:46+34:18
36Stefan PetterssonFjärås AIK1:45:56+35:28
37Mats ErikssonDomnarvets GOIF1:50:21+39:53
38Robin WessmanOK Hammaren1:50:33+40:05
39Calle Johansson 1:52:13+41:45
40Wilhelm Von FrenckellIFK Lidingö SOK1:52:31+42:03
41Martin HolgerssonKungälvs OK1:53:10+42:42
42Olof Sundström 1:53:28+43:00
43Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:53:29+43:01
44Simon MartinssonOK Klemmingen1:53:30+43:02
45Stefan KarlssonRonneby OK1:54:06+43:38
46Magnus JuvénOK Tranan1:54:25+43:57
47Anders JohanssonOK Renen1:54:50+44:22
48Anders BrunanderAttunda OK1:55:38+45:10
49Hampus BrunanderAttunda OK1:55:56+45:28
50Johan SmedbornSundbybergs IK1:56:34+46:06
51Johannes StötzelWilhelmina OK1:56:59+46:31
52Ola PermanOK Tyr1:59:04+48:36
53Fredrik LundströmOK Renen1:59:48+49:20
54Robert EneljungIFK Göteborg2:00:41+50:13
55Andreas HerneOK Ravinen2:02:21+51:53
56Oskar Sjögren 2:04:52+54:24
57Runar ThorstensenOppsal Orientering2:04:57+54:29
58David DahlVisborgs OK2:11:24+1:00:56
59Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF2:11:33+1:01:05
60Torbjörn PetterssonOK Kullingshof2:14:19+1:03:51
61Paul OlssonOK Skogsfalken2:18:31+1:08:03
62Stefan JennerstrandOK Njudung2:19:10+1:08:42
63Staffan JohanssonSol Tranås2:22:17+1:11:49
64Martin FlinkDala XC Ski Team2:22:54+1:12:26
65John AnderssonFalköpings AIK OK2:23:40+1:13:12
66Henrik Nilsson 2:34:16+1:23:48
67Martin EmanuelssonGöteborgs SK2:36:17+1:25:49
68Felix MüllerOLG Rymenzburg2:37:24+1:26:56
69Viktor HelanderMålilla OK2:48:36+1:38:08
70Bram Verhagen 2:51:46+1:41:18
71Johan FryxellForsa OK2:54:09+1:43:41
72Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK2:59:04+1:48:36
73Vincent CostermansJärla Orientering3:01:21+1:50:53
74Christer Jeppsson 3:02:07+1:51:39
75Per Hammaräng GripKalmar OK3:45:25+2:34:57
Samuel BjörnAvesta OKej godkänd
Peter BrobergIF Rigorej godkänd
Daniel FrantzichFalkenbergs OKej godkänd
Edvin FritzellAnderstorps OKej godkänd
Trond KildalHeming Orienteringej godkänd
Nicklas LarssonTullinge SKej godkänd
Marcus LövingVandrarringenej godkänd
Mats Norrman Bohman ej godkänd
Albin PålssonKungälvs OKej godkänd
Alexander SjödinAvesta OKej godkänd
Yngve SwãrdHadeland OLej godkänd
Jesper ArnessonSärna SKej start
Petter Austberg BjørnTynset IFej start
Wiktor ErikssonDomnarvets GOIFej start
Daniel Granquist ej start
Martin Johansson ej start
Mikael MellegårdLidköpings VSKej start
Markus MillbournLunds OKej start
Thim ModigSälens IFej start
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej start
Kyrre Lerøy SataøenRond OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser