Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

4 850 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida GustafssonArvidsjaurs OK36:56
2Klara AskMarkbygdens OK38:10+1:14
3Karin IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF40:01+3:05
4Malin Sjöberg 40:44+3:48
5Ida Dahl 41:31+4:35
6Malin BjörkqvistNorbergs OK42:17+5:21
7Malin JohanssonOK Tylöskog44:48+7:52
8Josefin PedersenJärpens SK47:29+10:33
9Minna KuokkanenOK Renen48:40+11:44
10Maria BerglövÅrsunda IF49:54+12:58
10Louise LindströmOK Hammaren49:54+12:58
12Cecilie Wærp HaugeNydalens SK50:01+13:05
13Isabelle Persson 50:39+13:43
14Olivia Norberg 51:13+14:17
15Linda StrömOK Nolaskogsarna51:16+14:20
16Lova PermanOK Tyr52:00+15:04
17Emelie TillegårdSundbybergs IK52:18+15:22
18Olivia NilssonOK Älme52:29+15:33
19Tilda WiklundFalköpings AIK OK52:56+16:00
20Lisa JohanssonOK Tranan53:18+16:22
21Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad53:20+16:24
22Alma JohanssonOK Skogshjortarna53:28+16:32
23Erika BlixtOK Hammaren54:05+17:09
24Therese Häggeborg 55:35+18:39
25Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK56:13+19:17
26Erika LindströmOK Hammaren56:20+19:24
27Annie OlssonMölndal Outdoor IF56:22+19:26
28Gunilla BjörnMolkoms SK56:24+19:28
29Lotten SjödénÄlvdalens IF OK56:29+19:33
30Helena BuchkovskaMålilla OK56:36+19:40
31Sally BerglundVittjärvs IK56:38+19:42
32Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna56:54+19:58
33Alicia Persson 57:12+20:16
34Ellen HenryssonTibro OK57:37+20:41
35Agnes WestlundTrosabygdens OK58:26+21:30
36Kajsa Den BraverOK Gränsen58:32+21:36
37Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK58:40+21:44
38Sara Carlsson 59:37+22:41
39Johanna ÅgranOK Storsjön59:47+22:51
40Jennie Sandberg 1:00:47+23:51
41Cecilia JohanssonIF Thor1:00:59+24:03
42Anneli TholénOK Skogshjortarna1:01:07+24:11
43Ann LeesmentMälarö SOK1:01:18+24:22
44Kim JosephsonGöteborg1:01:30+24:34
45Anna Kjellberger 1:01:36+24:40
46Caroline FredrikssonKarlskrona SOK1:01:41+24:45
47Ida SjölundÖrnsköldsviks OK1:01:42+24:46
48Ylva PaavoOK Klemmingen1:01:43+24:47
49Elin PreiszLustens OK1:03:14+26:18
50Maria HörnquistAnderstorps OK1:04:12+27:16
51Malin MüllerOK Linné1:04:17+27:21
52Anne Maren FosserHeming Orientering1:04:22+27:26
53Magdalena SjödinOK Tisaren1:05:36+28:40
54Tanja LingOK Gläntan1:06:00+29:04
55Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:06:07+29:11
55Eva LefflerOK Renen1:06:07+29:11
57Julia BadLustens OK1:07:34+30:38
58Louise Persson 1:07:42+30:46
59Linn SanderGöteborg-Majorna OK1:08:07+31:11
60Klara ÅbergOK Landehof1:08:12+31:16
61Jane McpheatFK Herkules1:10:31+33:35
62Susanne Arvidsson 1:11:40+34:44
63Camilla LarssonOK Hällen1:12:43+35:47
64Kamilla Edvardsdal KildalHeming Orientering1:14:38+37:42
65Hanna LarssonMålilla OK1:15:19+38:23
66Emma NilssonStigmännen Karlshamns OK1:18:50+41:54
67Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:19:10+42:14
68Susanne EkmanOK Kolmården1:20:06+43:10
69Linda LjungdahlHjärnarps OL1:20:28+43:32
70Åsa LomMarkbygdens OK1:22:03+45:07
71Amelie ErikssonKungsgårdens SK1:22:34+45:38
72Linda ÖhlingOK Tor1:28:55+51:59
73Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF1:29:02+52:06
74Anneli SigvardsonBredaryds SOK1:29:37+52:41
75Miki JaremalmTäby OK1:30:24+53:28
76Anna-Maria Jakobsson 1:43:33+1:06:37
77Mona JohanssonBergnäsets AIK1:43:38+1:06:42
78Eva Persson 1:43:59+1:07:03
79Beate UkvitneIK Stern1:44:24+1:07:28
80Nikolina Brixland 1:47:45+1:10:49
81Yumi SchultzWallaringa Orienteers1:56:24+1:19:28
82Johanna Berg JakobssonHerrestads AIF2:07:02+1:30:06
83Caroline Fredriksson 2:07:19+1:30:23
Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarnaej godkänd
Agneta LissmatsOK Södertörnej godkänd
Annette YlsöbäckKjula IFej godkänd
Emma BjörklundSärna SKej start
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Heidi LindellIF Braheej start
Mona LöfqvistSOK Anebyej start
Susann Norberg ej start
Pernilla NorwaldOK Torej start
Antonia OlivestamVimmerby OKej start
Klara SkoogOK Hammarenej start
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser