Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 5

4 840 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert Örjestål 39:37
2Claes DahlénEksjö SOK40:50+1:13
3Fredrik NilssonFK Snapphanarna40:57+1:20
4Albin CarlssonVimmerby OK41:11+1:34
5Marcus AnderssonBoxholm-Mjölby OL42:27+2:50
6Gustav MalmströmTjalve IF Norrköping42:44+3:07
7Johan B NordahlDomnarvets GOIF42:50+3:13
8August NilssonOK Storsjön42:53+3:16
9Fredrik NordenfeltSkarpnäcks OL43:48+4:11
10Erik FinnskogOK Tranan43:52+4:15
11Johan Juvén 43:53+4:16
12Viking FreijSnättringe SK44:55+5:18
13Per NordholmSävedalens AIK45:33+5:56
14Mikael SundbergOK Renen46:34+6:57
15Rickard AnderssonSundsvalls OK47:41+8:04
16Petter JonssonSävedalens AIK47:45+8:08
17Rasmus LarssonGarphyttans IF48:05+8:28
18Andreas PalmertzHelsingborgs SOK49:14+9:37
19Jonathan HaraldssonOK Storsjön49:17+9:40
20Arne ErlandssonSOK Viljan50:43+11:06
21Andreas SkoglundMolde og omegn IF51:22+11:45
22Philip MolinBoxholm-Mjölby OL51:45+12:08
23Magnus JeppssonOK Hammaren51:53+12:16
24Markus Carlsson 52:00+12:23
25Erik Carlsson 52:07+12:30
26Hampus KarmetunOK Bävern52:14+12:37
27Anders NilssonAttunda OK52:39+13:02
28Niklas NorrbyKungsgårdens SK53:29+13:52
29Richard TakeOK Tyr53:30+13:53
30Johan JonassonFK Finn53:37+14:00
31Arvid EinarssonTormestorps IF56:03+16:26
32Olle BerggrenTullinge SK56:04+16:27
33Erik HelmerssonVandrarringen56:31+16:54
34Peter AllwoodKarlskrona SOK57:45+18:08
35Tobias BruhnIF Rigor57:50+18:13
36Oscar Sig Tranberg 58:38+19:01
37Lars-Magnus BjörckOK Älme59:20+19:43
38Jan HolgerssonAlmby IK1:00:15+20:38
39Gustav HolgerssonAlmby IK1:00:21+20:44
40Carl HedinEksjö SOK1:02:35+22:58
41Per Arvidsson 1:03:47+24:10
42Arto KuusinenIK NocOut.se 1:03:48+24:11
43Anders RylinOK Gläntan1:04:30+24:53
44Niklas GustafssonIF Rigor1:04:45+25:08
45Leo EnerothLunds OK1:05:01+25:24
46Joar SöderbergJärla Orientering1:05:05+25:28
47Claes Regner 1:05:12+25:35
48Erik Claesson 1:05:40+26:03
49Carl Lom 1:06:10+26:33
50Hampus Persson 1:07:12+27:35
51Nils Lom 1:07:50+28:13
52Dan ArvidssonNorbergs OK1:07:59+28:22
53Peter JohnsonOK Tor1:09:08+29:31
54Johan BobäckLångshyttans AIK OK1:09:18+29:41
55Anders NäslundOK Nolaskogsarna1:10:05+30:28
56Jörg PliquettSöders-Tyresö1:10:54+31:17
57Karl-Oskar PedersenJärpens SK1:12:08+32:31
58Stefan BrinkMarkaryds FK1:14:18+34:41
59Anton AlverbäckTäby OK1:20:55+41:18
60Magnus StrömUlricehamns OK1:21:25+41:48
61Jesper TengrothOK Måsen1:22:44+43:07
62Göran JonssonSOK Viljan1:23:45+44:08
63Kent Persson 1:26:24+46:47
64Carl-Johan AdolfssonSOK Viljan1:27:22+47:45
65Peter KebkeOK Tranan1:34:09+54:32
66Mikael NilssonOK Tyringe1:48:20+1:08:43
Magnus Fredriksson ej godkänd
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Mats RydbergSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jonas AxinHagaby GoIF Örebroej start
Johan BerköAnderstorps OKej start
Jonas BjärehedMalmö OKej start
Björn EliassonFK Finnej start
Hugo ErikssonHusums IF OKej start
Magnus ErixonIFK Göteborgej start
Erik ErlandssonVimmerby OKej start
Erik FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Victor JohanssonOK Hammarenej start
Mikael Jonsson ej start
Magnus KarlssonOK Landehofej start
Tobias KarlssonOK Landehofej start
Viktor LadängesAlfta-Ösa OKej start
Morgan LindbergLunds OKej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start
Nial SimesOK Tyrej start
Christer SturessonAnderstorps OKej start
Gustav StåhlVimmerby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser