Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

2-days Men

7 140 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Olle BoströmJärla Orientering44:22
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg47:48+3:26
3Simen AamodtNTNUI48:24+4:02
4Dag LofthusNTNUI49:09+4:47
5Anders TiltnesIL Tyrving49:13+4:51
6Martin Borge HeirFossum IF50:25+6:03
7Magnus BjörkOK Rodhen52:34+8:12
8Anders VisterNydalens SK53:01+8:39
9Oskar StørmerFossum IF53:11+8:49
10Mikael KristenssonOK Pan-Kristianstad54:24+10:02
11Asgeir Bakken RognstadEmblem IL57:53+13:31
12Alexander MobergOK Tyr59:49+15:27
13Jonas FogelbergVästvärmlands OK59:56+15:34
14Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:01:52+17:30
15Oskar BacklundÄrla IF1:05:16+20:54
16Martins Godins42km.lv1:05:25+21:03
17Jerk RönnolsCentrum OK1:05:37+21:15
18Linus Lauri 1:06:31+22:09
19Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:07:17+22:55
20Lasse JanssonEksjö SOK1:07:33+23:11
21Harald HenrikssonJärla Orientering1:08:34+24:12
22Simon OttOLK Argus1:09:53+25:31
23Albin SigbyIK Vista1:10:27+26:05
24Martin GelinderAttunda OK1:11:04+26:42
25Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:11:37+27:15
26Anders NilssonLerums SOK1:12:19+27:57
27Fredrik KarlssonOK Hällen1:13:38+29:16
28Christoffer OlssonUddevalla OK1:14:12+29:50
29Sindre RønningNydalens SK1:15:02+30:40
30Tommi KemppainenSK Uusi1:17:58+33:36
31Anders FogelbergVästvärmlands OK1:18:36+34:14Ladda ner rutt i gpx-format
32Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:19:19+34:57
33Christoffer Ekman 1:20:19+35:57
34Emil AlexanderssonHalmstad OK1:20:45+36:23
35Kåre SørensenOK Sorø1:22:27+38:05
36Johan Kristensson 1:22:39+38:17
37Lukas BrodinHylte OK1:23:35+39:13
38Rasmus SchurmannHylte OK1:24:15+39:53
39Thomas AnderssonVästerås SOK1:26:11+41:49
40Poul Kristian MouritsenSilkeborg OK1:26:59+42:37
41Anders MeitonSundsvalls OK1:34:13+49:51
42Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby1:35:13+50:51
43Henrik ArnellMarkbygdens OK1:37:59+53:37
44Kenneth SvedlundVallsta SK1:39:19+54:57
45Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:39:49+55:27
46Troels Bent HansenAllerød OK1:40:12+55:50
47Sturle NordeideGneist1:40:31+56:09
48Gunnar NilssonFinspångs SOK1:40:52+56:30
49Jon SundbergJärfälla OK1:42:13+57:51Ladda ner rutt i gpx-format
50Henrik KarlssonUddevalla OK1:46:06+1:01:44
51Oskar LydingHylte OK1:48:16+1:03:54
52Johan GranathIF Hallby SOK1:51:50+1:07:28
53Girts JankovskisOK Ozons1:53:21+1:08:59
54Jérôme Soulard 2:03:46+1:19:24
55Johan SvärdLunds OK2:05:36+1:21:14
56Christoffer CarlsonTormestorps IF2:10:32+1:26:10
57Joel EinarssonTormestorps IF2:11:40+1:27:18
58Peter NordströmVandrarringen2:11:59+1:27:37
59Oscar LundbladLunds OK2:38:45+1:54:23
60Lyatoshinkiy PavelASVÖ Österrike3:12:43+2:28:21
Jonas FrantzKungälvs OKej godkänd
Jonas LarssonOK Tyringeej godkänd
Anders LeopoldOK Orionej godkänd
Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Mattias AgåsSundsvalls OKej start
Håkan FlingmarkUddevalla OKej start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start
Johan KarbingOK Milanej start
Olle KarlströmOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser