Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21-2

6 780 m, 129 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elsa JanssonJärla Orientering55:02
2Jenny BengtssonLånghundra IF58:14+3:12
3Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK58:34+3:32
4Johanna LönnkvistTullinge SK59:30+4:28
5Amanda HanssonBredaryds SOK1:00:27+5:25
6Sanna SvenssonFrämmestads IK1:00:33+5:31
7Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:01:38+6:36
8Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:01:52+6:50
9Sara LundbladTullinge SK1:02:15+7:13
10Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:02:39+7:37
11Linda ByströmStora Tuna OK1:02:51+7:49
12Linnea BörjarsCentrum OK1:03:27+8:25
13Ellinor FranssonSundsvalls OK1:04:00+8:58
14Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK1:05:00+9:58
15Katarina SvahnIFK Mora OK1:05:39+10:37
16Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:06:06+11:04
17Helena MarkstedtOK Södertörn1:06:18+11:16
18Ulrika LindstamOK Linné1:06:52+11:50
19Hanna ErikssonIFK Mora OK1:06:58+11:56
20Nicoline Friberg KlysnerCopenhagenO1:07:03+12:01
21Sara JonssonOK Orion1:07:21+12:19
22Ellinor FryxellTullinge SK1:07:23+12:21
23Sara HodlerIFK Mora OK1:07:38+12:36
24Kristin SkaarRyda SK1:08:04+13:02
25Frida ForsbergOK Ravinen1:08:13+13:11
26Madeleine DahlinKovlands IF1:08:50+13:48
26Marielle LarssonOK Södertörn1:08:50+13:48
28Erika LindholmCentrum OK1:08:51+13:49
29Julia DahlHelsingborgs SOK1:09:13+14:11
30Alexandra SundgrenOK Roslagen1:10:03+15:01
31Malin AnnegårdCentrum OK1:10:39+15:37
32Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:10:54+15:52
33Maria JohanssonTorsås OK1:11:50+16:48
34Karin NordlundOK Linné1:12:53+17:51
35Sara SchmidtTrollhättans SOK1:12:58+17:56
36Linnea MalmbergStora Tuna OK1:13:00+17:58
37Erika JanssonRasbo IK1:13:02+18:00
38Åsa AxénMalmö OK1:13:06+18:04
38Caroline HolmbergSundsvalls OK1:13:06+18:04
40Mari TroengOK Linné1:13:49+18:47
41Lovisa HanssonHestra IF1:13:54+18:52
42Lina SandströmOK Stigen1:14:08+19:06
43Sara JonassonCentrum OK1:15:20+20:18
43Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:15:20+20:18
45Annie ForsbergOK Ravinen1:15:44+20:42
46Elin LindTierps SOK1:15:45+20:43
47Amanda HallénTrollhättans SOK1:16:02+21:00
48Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:16:03+21:01
49Agnes AdolfssonEksjö SOK1:16:12+21:10
50Linda EdströmSundsvalls OK1:16:13+21:11
51Caroline LindelöwHärlövs IF1:16:22+21:20
52Elin TörnrothHjobygdens OK1:16:29+21:27
53Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:16:49+21:47
54Ingela SmedenmarkRonneby OK1:16:58+21:56
55Jenny AnderssonVäxjö OK1:17:04+22:02
56Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:17:09+22:07
57Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:17:44+22:42
58Angelica EngströmSkåneslättens OL1:18:03+23:01
59Karna ThorssonOK Linné1:18:06+23:04
60Sofia AnderssonCentrum OK1:18:07+23:05
60Lisa RönnolsOK Linné1:18:07+23:05
62Elena MironovaMalahit 1:18:16+23:14
63Frida IngelssonOckelbo OK1:18:20+23:18
64Karin FägerlindCentrum OK1:18:50+23:48
65Charlotte KungUmeå OK1:19:28+24:26
66Alice FellbaumLUUOC1:19:32+24:30
67Charlotte IhrforsOK Linné1:19:51+24:49
68Lisa ElmbladBredaryds SOK1:19:53+24:51
69Jill JohanssonSundsvalls OK1:19:56+24:54
70Kristin E KarlssonSOK Aneby1:20:06+25:04
71Anne HanssonMarkbygdens OK1:20:14+25:12
72Sara HägglundOK Hammaren1:20:46+25:44
73Ulrika FredrikssonGudhems IF1:20:48+25:46
74Mira ScheirD-Team Belgium1:20:54+25:52
75Johanna RagvaldOK Linné1:22:11+27:09
76Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:22:16+27:14
77Anna VesterlundÖstersunds OK1:23:21+28:19
78Sofia LarssonHestra IF1:23:25+28:23
79Emilia HenryssonTibro OK1:23:54+28:52
80Annie LennartssonSkåneslättens OL1:24:13+29:11
81Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:24:41+29:39
82Joline IngelssonOK Hammaren1:25:05+30:03
83Camilla NilssonOK Torfinn1:25:48+30:46
84Karin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:26:10+31:08
85Linnea NilssonOK Linné1:27:52+32:50
86Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:28:02+33:00
87Anna JohanssonAnkarsrums OK1:28:08+33:06
88Maja IngelssonOK Hammaren1:28:14+33:12
89Anna NystedtSundsvalls OK1:28:19+33:17
90Anna OlssonTibro OK1:29:19+34:17
91Caroline IvarssonSundbybergs IK1:30:54+35:52
92Hillary SaegerNew England Orienteering Club1:33:27+38:25
93Emma BromarkLånghundra IF1:34:04+39:02
94Kristina AspvallCentrum OK1:35:01+39:59
95Stina NeroMullsjö SOK1:35:10+40:08
96Nina LundkvistOK Österåker1:36:32+41:30
97Sarah McAdamRoxburgh Reivers1:36:45+41:43
98Jenny HålandTullinge SK1:37:31+42:29
99Katarina BabanStorviks IF1:38:18+43:16
100Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH1:42:50+47:48
101Linda WesterbergTrollhättans SOK1:44:09+49:07
102Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:44:11+49:09
103Alexandra LengquistTullinge SK1:46:46+51:44
104Louise KlingstedtOK Södertörn1:46:51+51:49
105Anne Marthe PeveriEiker OL1:47:41+52:39
106Emma EkbergLidköpings VSK1:47:56+52:54
107Evelina FolkessonOK Torfinn1:48:57+53:55
108Embla MorastHaninge SOK1:55:06+1:00:04
109Miranda LeafDFOK1:55:46+1:00:44
110Liesbeth Van de VeldeOMEGA1:56:38+1:01:36
111Ebba AndrénTibro OK1:57:52+1:02:50
112Jessica KarlssonOK Torfinn1:59:00+1:03:58
113Stina HäggbrinkBerga SOK2:01:34+1:06:32
114Rachel CollinsDFOK2:01:57+1:06:55
115Hannah SandströmOK Linné2:07:47+1:12:45
116Erica EkVäxjö OK2:10:40+1:15:38
117Elisabeth TuerkHSV Grossmittel2:39:39+1:44:37
118Kelly GysenD-Team Belgium3:02:27+2:07:25
Malin AndrénTibro OKej godkänd
Gro DahlbomCentrum OKej godkänd
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sara IvarssonOK Kullingshofej godkänd
Jana JancovaOC Bruntalej godkänd
Tove LagerbergOK Södertörnej godkänd
Louise MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Vanessa McMillanELOej godkänd
Jenny SpångIFK Hedemora OKej godkänd
Lucy TaylorLUUOCej godkänd
Charlotte TheysOMEGAej godkänd
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej start
Maria BengtssonLånghundra IFej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start
Matilda JohanssonIFK Hedemora OKej start
Elin LöfåsOK Linnéej start
Elin RahmqvistIFK Lidingö SOKej start
Sofia SjögrenOK Kullingshofej start
Felicia SpångbergLunds OKej start
Anna StällbergTullinge SKej start
Annelies VermondenD-Team Belgiumej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser