Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21-1

9 410 m, 159 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:04:50
2Magne JutulstadNTNUI1:10:03+5:13
3Erik BerzellJärla Orientering1:11:58+7:08
4Sverre Turter SandvoldNTNUI1:12:45+7:55
5Pontus PeterssonOK Orion1:12:48+7:58
6Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK1:13:04+8:14
7Mathias DrageKongsberg OL1:13:17+8:27
8Fredrik LarssonOK Södertörn1:13:39+8:49
9Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:14:03+9:13
10Jonatan AronssonOK Tisaren1:14:17+9:27
10Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:14:17+9:27
12Christian KarldénKvillebyns SK1:14:25+9:35
13Jakob AttåsOK Tisaren1:14:30+9:40
14Oskar Jensen SondénMalmö OK1:14:36+9:46
15Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:14:43+9:53
16Anders BoströmJärfälla OK1:14:46+9:56
16Martin HunhammarOK Ravinen1:14:46+9:56
18Niklas GustafssonOK Tisaren1:15:05+10:15
19Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:15:29+10:39
20Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK1:16:21+11:31
21Simen BordalFossum IF1:16:26+11:36
22Karl LevinSävedalens AIK1:16:41+11:51
23Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:16:48+11:58
24Anton WibergOK Skogsfalken1:16:51+12:01
25Mikael NilssonSnättringe SK1:17:09+12:19
26Henrik RindomOK Pan Århus1:17:20+12:30
27Eivind HøydalNTNUI1:17:40+12:50
28Gustav Henrik FiskumNTNUI1:17:41+12:51
29Rasmus LeoVäxjö OK1:17:45+12:55
30Sindre JohannessenFreidig1:17:56+13:06
31Gustav BoquistIK Uven1:18:13+13:23
32Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:18:22+13:32
33Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:18:24+13:34
34Jaakko LiukkalaHauhon Sisu1:18:35+13:45
35Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:18:52+14:02
36Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:19:24+14:34
37Jonas LindahlOK Milan1:19:28+14:38
38Anders JanssonTäby OK1:19:39+14:49
39Simon LarssonSävedalens AIK1:19:48+14:58
40Emil JönssonIL Tyrving1:20:17+15:27
41Rikard PentonenIFK Göteborg1:20:18+15:28
42Jonas PalmSävedalens AIK1:20:20+15:30
43Viktor TovessonOK Orion1:20:21+15:31
44Desmond FranssenD-Team Belgium1:20:35+15:45
45Andreas JohanssonIFK Göteborg1:20:38+15:48
46Josh BeechOK Södertörn1:20:44+15:54
47Rickard IngessonLunds OK1:21:12+16:22
48Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:21:16+16:26
49Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering1:21:33+16:43
50Harald KalagerNTNUI1:21:58+17:08
51Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:22:00+17:10
52Jeroen HoekxD-Team Belgium1:22:01+17:11
53Jacob VikströmFalkenbergs OK1:22:15+17:25
54Jonas KarlssonTullinge SK1:22:29+17:39
55Lars HjerrildOK Pan Århus1:23:07+18:17
56Holger PetersenOK Gorm1:23:11+18:21
57Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:23:19+18:29
58Anders StällbergTullinge SK1:23:21+18:31
59Erik TrøenModum O-lag1:23:37+18:47
60Adrian OpheimNTNUI1:23:53+19:03
61Joel JohnssonOK Nackhe1:24:47+19:57
62Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:24:53+20:03
63David MellinSundbybergs IK1:25:14+20:24
64Erik RåbergOK Landehof1:25:40+20:50
65Mattias NilssonOK Alehof1:25:43+20:53
66Rasmus LarssonOK Alehof1:25:45+20:55
67Marcus KempeSävedalens AIK1:25:51+21:01
68Tobias SvarerOK Esbjerg1:25:59+21:09
69Markus LivingIL Tyrving1:26:24+21:34
70Anton FilipssonOK Skogsfalken1:26:27+21:37
71Viktor ÖhlénSurahammars SOK1:26:37+21:47
72Johan AntonssonOK Löftan1:26:39+21:49
73Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:27:14+22:24
74William NilssonOK Södertörn1:27:26+22:36
75Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:27:58+23:08
76Johan StällbergTullinge SK1:28:04+23:14
77Henrik EngOK Pan-Kristianstad1:28:41+23:51
78Victor AxbomOK Landehof1:28:47+23:57
79Lars Henrik Verde ThonNTNUI1:28:50+24:00
80Stefan TraintHSV OL Wiener Neustadt1:29:15+24:25
81Robin JakobssonGamleby OK1:30:05+25:15
82Jonas Madslien BakkenNTNUI1:30:08+25:18
83Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:30:52+26:02
84Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:31:16+26:26
85Daniel NilssonOK Norrvirdarna1:31:37+26:47
86Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering1:31:58+27:08
87Gunnar FiskumNTNUI1:32:44+27:54
88Per BerghTullinge SK1:33:05+28:15
88Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:33:05+28:15
90Tobias ThorssonOK Löftan1:33:06+28:16
91Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:33:31+28:41
92Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:33:37+28:47
93Thomas EkKöping-Kolsva OK1:34:00+29:10
94Erik LarssonOK Älvsjö-Örby1:34:20+29:30
95Simon LennermoNässjö OK1:34:33+29:43
96Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:35:21+30:31
97Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL1:35:28+30:38
98Jostein KvaklandVaregg Fleridrett1:35:50+31:00
99Emil AnderssonTullinge SK1:35:53+31:03
100Martin AnkelOK Alehof1:36:29+31:39
101Mårten SundSundbybergs IK1:37:25+32:35
102Anton RasmussenAarhus 1900 orientering1:38:12+33:22
103Morgan KarlssonSundbybergs IK1:38:26+33:36
104Jonathan KarlssonOK Tisaren1:39:56+35:06
105Eskil SchøningOK Pan Århus1:40:09+35:19
106Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna1:40:56+36:06
107Albin ThunbergOK Alehof1:41:02+36:12
108Edvin LindmarkSkarpnäcks OL1:41:31+36:41
109Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:41:50+37:00
110Winston FranssenD-Team Belgium1:41:57+37:07
111Måns HellgrenOK Södertörn1:42:22+37:32
112Fredrik AnderssonIF Rigor1:42:55+38:05
113Johan NilssonSävedalens AIK1:43:00+38:10
114Willy GalinHärnösands OK1:43:39+38:49
115Simon EngelHässleholms OK1:45:46+40:56
116Måns FaxénVäxjö OK1:45:54+41:04
117Jakob RiisGamleby OK1:46:30+41:40
118Kristian SvenssonRävetofta OK1:47:14+42:24
119Christian TörnmarckAskersunds OK1:47:28+42:38
120Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:48:24+43:34
121Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:48:33+43:43
122Måns LennermoNässjö OK1:48:40+43:50
123Joakim OlssonVäsby OK1:49:00+44:10
124Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:49:58+45:08
125Gustav LindeborgTäby OK1:52:14+47:24
126Erik WåhlinOK Södertörn1:54:09+49:19
127Bernhard KoiserHSV OL Wiener Neustadt1:57:51+53:01
128Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:58:05+53:15
129Arvid StrandbergSkogslöparna1:58:20+53:30
130Danny ElsnerSV Handwerk Erfurt1:59:10+54:20
131Sebastian WahlströmMalmö OK1:59:16+54:26
132Erik ErlandssonOK Vivill2:00:18+55:28
133Fredric JohanssonSnättringe SK2:06:29+1:01:39
134Petter LindSkogsluffarnas OK2:07:24+1:02:34
135Pål SkogedalAsker SK2:09:18+1:04:28
136Sune Hoveroust DupontAarhus 1900 orientering2:13:16+1:08:26
137Arno KeuppensOMEGA2:14:28+1:09:38
138Hampus WestmanVästerås SOK2:17:16+1:12:26
139Bert MariënD-Team Belgium2:17:57+1:13:07
140Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK2:18:13+1:13:23
141Oskar VigrenSävedalens AIK2:23:45+1:18:55
142André DyrstadGneist2:23:49+1:18:59
143Patrik NilssonSnättringe SK2:24:49+1:19:59
144Patrik BrorssonFrösö IF2:51:20+1:46:30
145Fredrik ElofssonFjärås AIK3:14:36+2:09:46
146Bartlomiej MazanBerliner TSC3:24:48+2:19:58
Tomas AxelsonOK Löftanej godkänd
Joakim BerglundSävedalens AIKej godkänd
John BörjessonTullinge SKej godkänd
Oskar CervinHelsingborgs SOKej godkänd
Rasmus Lunding HenriksenOK Pan Århusej godkänd
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Aske JepsenOK Pan Århusej godkänd
Eirik LarsenSkien OKej godkänd
Magnus MaagSøllerød OKej godkänd
Arvid NelsonLardal OLej godkänd
Anton PerssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd
Lucas WändelLunds OKej godkänd
Andreas AasaTullinge SKej start
Axel ErlandssonOK Vivillej start
Raúl FerraSK Uusiej start
Joel ForsgrenOK Tisarenej start
Emanuel GalinHärnösands OKej start
Henrik HammasVäsby OKej start
Johan LevinSävedalens AIKej start
Martin Lövald HellbergTäby OKej start
Jørgen MadslienNTNUIej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start
Mikael MellbergMälarhöjdens IK OKej start
Jesper NelsénFalkenbergs OKej start
Christian NilssonOK Löftanej start
Joel NilssonIFK Göteborgej start
Björn NormarkTullinge SKej start
Hampus OlesundOK Landehofej start
Lukas OlssonVäsby OKej start
Florian PasdaUSV Jenaej start
Christoffer SchönningJärfälla OKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Marcus TimgrenGotlands Bro OKej start
Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orienteringej start
Erik WickbergOK Nolaskogsarnaej start
Henrik ViklundBromma-Vällingby SOKej start
Emil WippJärla Orienteringej start
Axel WrådheAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser