Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-1

6 580 m, 141 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Timo KarppinenSK Pohjantähti44:01
2Mats KindlundOK Tranan45:45+1:44
3Tomas HallménOK Tisaren46:15+2:14
4Mikko SalonenHelsingin Suunnistajat46:17+2:16
5Per EkNyköpings OK46:48+2:47
5Allan MogensenOK Ravinen46:48+2:47
7Per MårtenssonOK Ravinen47:10+3:09
8Per JanssonOK Djerf47:24+3:23
9Antti VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat48:08+4:07
10Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö48:19+4:18
11Björn KristianssonTrollhättans SOK48:50+4:49
12Janne HartmanVaajakosken Terä48:53+4:52
13Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF49:29+5:28
14Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä50:36+6:35
15Sören SturessonLerums SOK50:51+6:50
16Jesper LagerbergOK Södertörn50:52+6:51
17Fredrik SundströmHestra IF51:01+7:00
18Ronny FalkSundbybergs IK51:08+7:07
19Per RönnlundIFK Umeå51:10+7:09
20Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo51:30+7:29
21Mats EkmanTäby OK51:36+7:35
22Kjell AlmgrenOK Ravinen51:50+7:49
22Mikael LindmarkSkellefteå OK51:50+7:49
24Magnus AlbinssonOK Tyr51:52+7:51
25Sören PeterssonOK Nolaskogsarna51:55+7:54
26Juha PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat52:06+8:05
27Thomas SommerOLG Cordoba52:09+8:08
28Pelle ForsbergIFK Enskede52:22+8:21
29Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät52:32+8:31
30Lars SjöbergTullinge SK52:46+8:45
31Marc ProbstOLG Bern53:14+9:13
32Christian MittelholzerOLK Fricktal53:22+9:21
33Christer AlmHagaby GoIF Örebro53:39+9:38
34Tomas JonssonJärfälla OK54:09+10:08
35Per-Anders OlssonOckelbo OK54:12+10:11
36Torgny RundlöfVäsby OK54:29+10:28
37Petri KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat55:02+11:01
38Jan TorrkullaIF Femman55:34+11:33
39Fredrik HugossonLunds OK56:08+12:07
40Nils EdvardssonJärfälla OK56:27+12:26
41Pär EricsonNyköpings OK57:14+13:13
42Jussi AumoKungälvs OK57:19+13:18
43Janne KivilaaksoLynx57:28+13:27
43Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby57:28+13:27
45Johan HofstedtTäby OK57:38+13:37
46Markus KaukonenEspoon Suunta57:45+13:44
47Jörgen NylénOK Nolaskogsarna57:51+13:50
48Thomas MeierChläberen OK58:02+14:01
49Kimmo LiljeströmHelsingin Suunnistajat58:14+14:13
50Sören StrandvallIF Minken58:15+14:14
51Dan KullmanVörå IF58:25+14:24
52Magnus LindmarkIFK Kiruna58:28+14:27
53Ingemar MagnussonOK Måsen58:35+14:34
54Henric HöglindOK Pan-Kristianstad59:01+15:00
55Ove GustafssonJärfälla OK59:29+15:28
56Kenneth JohanssonOK Tranan59:34+15:33
57Jonas NiklassonFalköpings AIK OK59:47+15:46
58Nicklas BergströmTäby OK59:52+15:51
59Mats LundbäckJärfälla OK59:54+15:53
60Håkan PalmFK Boken59:58+15:57
61Patrik LeicktTullinge SK1:00:01+16:00
62Magnus TenghagenHärlövs IF1:00:05+16:04
63Ola BovalliusJärfälla OK1:00:14+16:13
64Fabian LjungqvistLunds OK1:00:20+16:19
65Rudy RoomanTrol Belgium1:00:34+16:33
66Petr BoranekUSK Praha1:00:45+16:44
67Anders KindbomIF Hagen1:00:56+16:55
68Johan RedtzerAttunda OK1:00:59+16:58
69Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:01:09+17:08
70Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:01:56+17:55
71Fredrik ÖrnlidTäby OK1:02:08+18:07
72Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:02:33+18:32
73Magnus LarsenFK Boken1:02:41+18:40
74Per NilssonJärfälla OK1:03:12+19:11
75Eric RollerJärfälla OK1:03:19+19:18
76Mika NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:03:38+19:37
77Esa JärvenpääSuunta Jyväskylä1:03:50+19:49
78Johan SundinWaxholms OK1:04:07+20:06
79Oskar KlockarOLG Cordoba1:04:19+20:18
80Fredrik PlumppuHestra IF1:04:49+20:48
81Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:05:07+21:06
82Asko LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat1:05:21+21:20
83Johan HolmbackMalax IF1:05:22+21:21
84Erik BerggrenTullinge SK1:05:26+21:25
85Sven JohanssonTäby OK1:05:34+21:33
86Niklas NilssonHärlövs IF1:06:02+22:01
87Clas EngströmOK Nolaskogsarna1:06:18+22:17
88Patrik BlidefalkOK Södertörn1:06:33+22:32
89Lars OlssonVäsby OK1:07:12+23:11
90Johan WestringJärfälla OK1:07:26+23:25
91Thomas AnderssonKatrineholms OK1:07:29+23:28
92Jonas PetersonIFK Umeå1:08:36+24:35
93Martin SigrandOK Södertörn1:08:38+24:37
94Tom LemströmOK Raseborg1:08:42+24:41
95Peter HaglundHaninge SOK1:09:01+25:00
96Jörgen LarssonUlricehamns OK1:09:17+25:16
97Stefan FiskarsOK Raseborg1:09:22+25:21
98Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:09:32+25:31
99Mikael PerssonGävle OK1:09:54+25:53
100Jussi PasanenRasti-Jussit1:10:07+26:06
101Andreas GrunderJärfälla OK1:10:17+26:16
102Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:21+26:20
103Jukka KurttilaNavi1:10:23+26:22
104Anders ArfwedsonFrölunda OL1:11:36+27:35
105Håkan OlofssonÄrla IF1:11:45+27:44
106Anders KolmskogSundbybergs IK1:12:04+28:03
107Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:13:07+29:06
108Mikael GustafssonOK Gynge1:13:34+29:33
109Stefan LemurellSjövalla FK1:14:18+30:17
110Peter AgerhällOK Tisaren1:14:20+30:19
110Thomas LåstbomHärlövs IF1:14:20+30:19
112Jonas HöstHjärnarps OL1:15:06+31:05
113Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:15:07+31:06
114Per LengquistTullinge SK1:16:12+32:11
115Oula KorjaHiidenkiertäjät1:16:42+32:41
116Henrik EssungerSjövalla FK1:16:59+32:58
117Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:17:39+33:38
118Robert BertilssonLunds OK1:18:00+33:59
119Göran LundqvistJärfälla OK1:18:05+34:04
120Conny ErixonOK Kullingshof1:18:22+34:21
121Thomas BorneFrölunda OL1:20:00+35:59
122Anders LundbergIK Vikings OK1:20:23+36:22
123Ulf NilssonJärfälla OK1:20:40+36:39
124Rune GraversenIFK Lidingö SOK1:21:07+37:06
125Nils HelmerssonHässleholms OK1:21:17+37:16
126Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:21:41+37:40
127Patrick RossierCA Rosé1:26:42+42:41
128Mats OrbertAttunda OK1:27:54+43:53
129Jan GrahnIK Uven1:29:18+45:17
130Mats KarlssonIF Hagen1:32:39+48:38
131Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:35:39+51:38
132Fredrik ForsmanFK Herkules1:36:49+52:48
133Roland StrandFK Åsen1:41:45+57:44
134Dennis HansenOK Kompassen1:43:19+59:18
135Hans JonssonVäsby OK1:43:58+59:57
136Martin StenbackJärfälla OK1:44:22+1:00:21
137Thomas von KronhelmOK Måsen2:10:23+1:26:22
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Marko LatvalaTuusulan Voima-Veikotej godkänd
Johan SköldJärfälla OKej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej start
Jan HildingHestra IFej start
Lars-Åke JonssonJärfälla OKej start
Jan NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Jan OlmKils OKej start
Herkko PlitEspoon Suuntaej start
Urban RisbergEskilstuna OLej start
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser