Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Kort-2

3 540 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Weronica ZederinOK Nackhe31:41
2Malin PerssonMarkbygdens OK32:38+0:57
3Susanne PetterssonOK Roxen34:13+2:32
4Grethe BergersenEidskog OL34:18+2:37
5Karin TorstenssonFalköpings AIK OK35:21+3:40
6Sara ÅbergHestra IF35:24+3:43
7Inger GuståsLinköpings OK36:50+5:09
7Ylva SvangrenGotlands Bro OK36:50+5:09
9Annika BäckOK Kullingshof36:52+5:11
9Jenny ÖstlundOK Kolmården36:52+5:11
11Catarina BengtssonOK Nackhe36:54+5:13
12Tone IngesenSarpsborg OL37:01+5:20
13Åsa JosarpFK Friskus-Varberg37:08+5:27
14Anki BlennowFalköpings AIK OK37:10+5:29
15Vibeke LamarkGanddal IL37:15+5:34
16Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK37:20+5:39
17Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad37:44+6:03
18Inger DahlgrenÖstersunds OK37:49+6:08
18Liv Karen JohannessenBul-Tromsø IL37:49+6:08
20Therése AnderssonRyda SK37:51+6:10
21Sofia WesterbergOK Kolmården37:56+6:15
22Ewa Edström ForsbergLånghundra IF37:58+6:17
23Mona LomeHamar OK38:01+6:20
24Maria OlofssonLinköpings OK38:58+7:17
25Jeanette SigenstamMarkbygdens OK39:02+7:21
26Åsa HägglundOK Nolaskogsarna39:16+7:35
27Marika HusbySkåneslättens OL39:24+7:43
28Anne JohanssonKarlskrona SOK39:28+7:47
29Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL39:40+7:59
30Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK39:58+8:17
31Anita StensethSnertingdal IF Orientering40:00+8:19
32Lena MalmströmTjalve IF Norrköping40:02+8:21
33Jeanette AnderssonKarlskrona SOK40:09+8:28
34Anna StombergIF Hagen40:28+8:47
35Karin JohanssonKFUM Örebro OK40:33+8:52
36Nina SøndmørHamar OK40:34+8:53
37Anna Hedström RingvallÖstersunds OK40:41+9:00
38Carina IvarssonOK Kullingshof40:44+9:03
39Tove HeimdalKonnerud IL40:48+9:07
40Carina RegbornHagaby GoIF Örebro40:49+9:08
41Victoria KarlssonSkogslöparna40:52+9:11
42Malin WeidenSkåneslättens OL41:23+9:42
43Åse Reidun KregnesKristiansand OK41:39+9:58
44Karin NilssonGarphyttans IF41:43+10:02
45Helena SödervallIK Gandvik42:15+10:34
46Magdalena JohanssonHalmstad OK42:36+10:55
47Åsa EkbergLidköpings VSK42:42+11:01
48Anna NorrbomSala OK42:47+11:06
49Berit BengtssonOK Lindéna42:58+11:17
50Kristin PedersenJärpens SK43:55+12:14
51Liselotte JohanssonOK Löftan44:22+12:41
52Hege SolerødGjø-Vard OL44:24+12:43
53Tone Cecilie NystrømStavanger OK44:31+12:50
54Camilla IsaksonMarkbygdens OK44:52+13:11
55Astrid BjørnerødOK Moss45:01+13:20
56Helena HolmbergKöping-Kolsva OK45:11+13:30
57Maria ModigOK Pan-Kristianstad45:18+13:37
58Åsa VidlundKFUM Örebro OK45:33+13:52
59Anneli WihlborgOK Gynge46:35+14:54
60Åsa EnerothLunds OK46:45+15:04
61Marica TynellRånäs OK46:48+15:07
62Malin JohanssonFK Friskus-Varberg47:05+15:24
63Solveig BerganNydalens SK47:15+15:34
64Kjersti VestengenHamar OK47:26+15:45
65Tina LindgrenLinköpings OK47:53+16:12
66Malin ÅmanOK Vilse 8748:28+16:47
67Kerstin JensenSkåneslättens OL48:29+16:48
68Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering48:33+16:52
69Elisabet Lindblom LarssonOK Enen48:38+16:57
70Catarina LarssonVästerås SOK48:39+16:58
71Liselott RothLinköpings OK48:45+17:04
72Helena KristianssonHässleholms OK48:46+17:05
72Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken O-lag48:46+17:05
74Anna-Karin RybergOK Klyftamo48:49+17:08
75Anita SælevikHaugesund IL Orientering48:50+17:09
76Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu48:58+17:17
77Helena HolmOK Roxen49:11+17:30
78Helena AnderssonMarkbygdens OK49:12+17:31
79Åsa MattssonOK Kullingshof49:18+17:37
80Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro49:35+17:54
81Maria TuressonHärlövs IF50:06+18:25
81Charlotte ÖstermanVänersborgs SK50:06+18:25
83Nina OlssonFalköpings AIK OK50:14+18:33
84Ann-Sofie LarssonLaxå OK50:38+18:57
85Malin von EssenOK Linné50:55+19:14
86Christina RambergØstmarka OK50:57+19:16
87Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared51:07+19:26
88Ann-Sophie OhlinOK Tranan51:29+19:48
89Gill HansonHertfordshire Orienteering Club HH51:42+20:01
90Lotta BorgLinköpings OK51:50+20:09
91Sofia ErlandssonOK Milan52:15+20:34
92Helena AnderssonHärlövs IF52:18+20:37
93Helena SvenssonFK Boken52:37+20:56
94Susanne KarlssonHärlövs IF52:55+21:14
95Eva EngmanOK Denseln53:50+22:09
96Irène ProbstOLG Bern54:41+23:00
97Sofia SörqvistMarkbygdens OK54:43+23:02
98Elisabeth StödemanSurahammars SOK55:25+23:44
99Pia HjertströmFK Friskus-Varberg56:14+24:33
100Camilla WeihartOK Orinto56:28+24:47
101Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL56:39+24:58
102Mai Iren AlmåsIL Leik56:53+25:12
103Lucy LouTibro OK58:06+26:25
104Cathrine LillestrandTrøsken IL58:21+26:40
105Susanne MikaelssonHusums IF OK58:33+26:52
106Marie BjörssonOK Kullingshof59:34+27:53
107Maria HarrieLunds OK59:54+28:13
108Karin OlofssonLinköpings OK1:00:36+28:55
109Pia LarssonFK Göingarna1:00:42+29:01
110Kati RemesOK Renen1:01:31+29:50
111Monika LydinOK Kontinent1:01:39+29:58
112Carina ÄlgmyrLaxå OK1:03:07+31:26
113Charlotta PersOK Kolmården1:03:28+31:47
114Marianne MyklebustHamar OK1:05:12+33:31
115Tone AlmåsIL Leik1:07:26+35:45
116Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:07:48+36:07
117Eva RämmalLunds OK1:09:30+37:49
118Cora EbnerKongsberg OL1:11:28+39:47
119Ulrika WillénÖstersunds OK1:12:39+40:58
120Karolina VessbyIF Thor1:13:28+41:47
121Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:17:08+45:27
122Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering1:17:33+45:52
123Clary BernerssonOK Enen1:18:59+47:18
124Agneta LindbäckOK Renen1:20:15+48:34
125Anita HøieRingsaker OK1:21:21+49:40
126Mariann FossumIK Grane Arendal Orientering1:48:30+1:16:49
Anna HallVästerås SOKej godkänd
Lotta MöllerOK Linnéej godkänd
Åsa WikströmFellingsbro GOIFej godkänd
Karin WollbrandOK Renenej godkänd
Anne Gyri GløersenOL Tønsberg og Omegnej start
Anna HandinOK Löftanej start
Anette JohanssonOK Kolmårdenej start
Maria LandergrenHestra IFej start
Marie MarkholmSkåneslättens OLej start
Ulrica OlovssonLaholms IF OKej start
Anna SanderIF Thorej start
Gerd Karin VestølVegårshei ILej start
Karin ÅkermanVästerås SOKej start
Camilla ÄlvegranVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser