Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Kort-1

4 940 m, 191 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rune ScheeleNydalens SK33:41
2Kristian PalmIK Hakarpspojkarna33:58+0:17
3Jörgen HellgrenIF Thor34:34+0:53
4Magnus LarssonKarlskrona SOK35:00+1:19
5Knut LandstadNydalens SK35:43+2:02
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK36:02+2:21
7Magnus NordströmKils OK36:09+2:28
8Henrik LindbladOK Djerf36:31+2:50
9Thomas JohannessonRonneby OK36:35+2:54
10Pär TögenmarkOK Linné36:37+2:56
11Per JemthIF Thor36:42+3:01
12Mathias AxelsonOK Tyr37:03+3:22
13Andreas MobergOK Tyr37:06+3:25
14Per SigvardsonBredaryds SOK37:08+3:27
15Anders HåkanssonOK Orion37:25+3:44
16Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK37:29+3:48
17Johan BlomsterIF Thor37:40+3:59
18Ulf JanssonOK Triangeln37:44+4:03
19Oddvar TaksdalGanddal IL37:54+4:13
20Runar HafskjoldNydalens SK38:00+4:19
21Ulf RådbergOK Roslagen38:02+4:21
22Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:15+4:34
23Stefan BergOK Ravinen38:26+4:45
24Ola LindIF Thor38:31+4:50
25Klas GrönkvistJönköpings OK39:03+5:22
26Våge RindstigSOK Viljan39:34+5:53
27Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK39:39+5:58
28Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna39:49+6:08
29Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK40:11+6:30
30Anders KällTumba-Mälarhöjden OK40:28+6:47
31Magnus EricssonVäxjö OK40:41+7:00
32Johan LundbergArvidsjaurs OK40:43+7:02
33Are StrandlieGjø-Vard OL40:49+7:08
34Peter BraunVäxjö OK40:58+7:17
35Joakim PerssonHaninge SOK41:09+7:28
36Roger NilssonOK Linné41:10+7:29
37Niklas KronkvistÖrkelljunga FK41:21+7:40
38Karl-Johan MalmbergIL Tyrving41:37+7:56
39Mats BergenfurIK Vikings OK41:52+8:11
40Geir Inge FolkestadAnderstorps OK41:55+8:14
40Anders SelinFK Göingarna41:55+8:14
42Ola CarlénBromma-Vällingby SOK41:59+8:18
43Björn KarlssonKexholms SK42:04+8:23
44Jesper HedbergIF Thor42:15+8:34
45Magnus WihlborgOK Gynge42:24+8:43
46Martin HasselströmOK Renen43:02+9:21
47Pelle LandforsLustens OK43:04+9:23
48Anders LingIK Hakarpspojkarna43:31+9:50
49Örjan BeckiusOK Tyr43:39+9:58
50Henrik ErlandssonOK Södertörn43:53+10:12
51Patrik SmedmarkOK Roslagen43:58+10:17
52Per DambergIFK Lidingö SOK44:05+10:24
52Frode StrislandFossum IF44:05+10:24
54Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:09+10:28
55Oskar SvenssonOK Hällen44:18+10:37
56Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK44:26+10:45
56Inge RambergØstmarka OK44:26+10:45
58Magnus ElwinIFK Enskede44:40+10:59
58Henrik MorastHaninge SOK44:40+10:59
60Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK45:22+11:41
61Jan HanssonOK Djerf45:23+11:42
62Magnus JakobssonTierps SOK45:26+11:45
63Håkan KarlssonFK Finn45:35+11:54
64Mats LiljaOK Älgen45:45+12:04
65Krister BerglundVittjärvs IK45:58+12:17
66Magnus JohanssonKarlskrona SOK46:04+12:23
67Rickard DanielssonVimmerby OK46:06+12:25
68Torbjörn LönkvistOK Vivill46:32+12:51
69Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK46:35+12:54
69John-Patrik TreptowAnderstorps OK46:35+12:54
71Olav HasaasFossum IF46:37+12:56
72Göran KimellGotlands Bro OK46:48+13:07
73Hans Helmer SæternesByåsen IL46:54+13:13
74Asbjörn GrövlenNidarøst OK47:09+13:28
75Anders HedbergOK Södertörn47:14+13:33
76Fredrik MorastHaninge SOK47:26+13:45
77Ulf ÅmanOK Vilse 8747:28+13:47
78Stefan KärrlanderUmedalens IF47:55+14:14
79Björn ZettervallKarlskrona SOK47:59+14:18
80Pär SvenssonVärend GN OL48:14+14:33
81Tomas KarlssonKexholms SK48:28+14:47
82Måns TorbiörnssonJärla Orientering48:32+14:51
83Martin GertenbachSC Helsa48:33+14:52
84Patrik BlombergIK Standard48:38+14:57
85Daniel OlmIF Thor48:39+14:58
86Magnus LönnqvistOK Ravinen48:49+15:08
87Torbjörn ErikssonIFK Brattfors49:13+15:32
87Johan LidmarSnättringe SK49:13+15:32
89Erik JohanssonUmeå OK49:22+15:41
90Magnus EngbergLjusdals OK49:32+15:51
91Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering49:42+16:01
92Gustaf SameliusVisborgs OK49:47+16:06
93Thorbjørn VærpKristiansand OK49:51+16:10
94Roger NorbergOK Hällen50:01+16:20
94Bent Ove Barmoen RindenLøten o-lag50:01+16:20
96Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF50:04+16:23
97Jens LindquistLånghundra IF50:21+16:40
98Anders OvegrenLjusdals OK50:35+16:54
99Anders AnderssonSegersta OK50:38+16:57
99Fredrik AnderssonOK Södertörn50:38+16:57
101Anders EdvardssonEksjö SOK50:40+16:59
102Lars HarrieLunds OK50:44+17:03
103Örjan LarssonLunds OK50:51+17:10
104Anders EricssonLunds OK51:08+17:27
105Ulf AnderssonHaninge SOK51:09+17:28
106Atakilte BeyeneNässjö OK51:12+17:31
107Mats HolmbergOK Gränsen51:19+17:38
108Sven BolmbladOK Södertörn51:29+17:48
109Johan BökmanHelsingborgs SOK51:34+17:53
110Håkan ErikssonHästveda OK51:39+17:58
111Arnstein DaleOL Vallset/Stange51:45+18:04
112Johan AnderssonHultsfreds OK52:02+18:21
113Klas BirgerssonLånghundra IF52:06+18:25
114Inge HaugeHisøy OK52:15+18:34
114Mats OrrhedeHelsingborgs SOK52:15+18:34
116Anders HaneOK Tyr52:18+18:37
117Kai SolumRond OL52:23+18:42
118Urban StåhlSundbybergs IK52:41+19:00
119Magnus GraadRonneby OK52:44+19:03
120Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK52:47+19:06
121Even ErlienGjø-Vard OL53:14+19:33
122Håkon BørliFossum IF53:26+19:45
123Håkan BerlinHästveda OK53:31+19:50
124Dan JohanssonFK Boken53:38+19:57
125Øyvind Meland EdvardsenRingsaker OK53:42+20:01
126Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK53:43+20:02
127Jan DahlbergHaninge SOK54:19+20:38
128Pierre DanielssonOK Skogsfalken54:55+21:14
129Christer LiljaOK Stigen55:08+21:27
129Stefan NilssonHögåkers OK55:08+21:27
131Mats JonssonSkåneslättens OL55:09+21:28
132Jaan OlvetRakvere OK55:13+21:32
133Peter LundbergOK Renen55:33+21:52
134Peter NyströmIF Thor55:51+22:10
135Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK56:09+22:28
136Erling Andreas RonglanOK Skøynar56:11+22:30
137Henrik MagnussonRehns BK56:28+22:47
138Mats HainkeSnättringe SK56:36+22:55
139Magnus StrömqvistAttunda OK56:59+23:18
140Bert ErikssonUmeå OK57:07+23:26
140Jonas K JohanssonOK Skogsfalken57:07+23:26
140Ola NilssonAlvesta SOK57:07+23:26
143Per WikströmHästveda OK57:08+23:27
144Anders MagnussonNyköpings OK57:16+23:35
145Cristian OlivestamVimmerby OK57:20+23:39
146Jonas KarlssonVäsby OK57:27+23:46
147Johan JensenSkåneslättens OL57:33+23:52
148Ronny FredrikssonKarlskrona SOK58:41+25:00
149Jonas RådbergOK Roslagen58:47+25:06
150Håkan AhlqvistOK Tyr58:51+25:10
151Trond FossSandefjord OK59:03+25:22
152Niklas RystedtLunds OK59:25+25:44
153Oskar NederheimHaninge SOK1:01:10+27:29
154Ove ErikssonOK Roslagen1:01:29+27:48
155Olle SandénOK Södertörn1:02:11+28:30
156Daniel RåådOK Tyr1:02:29+28:48
157Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK1:02:32+28:51
158Peter ErikssonEmmaboda Verda OK1:03:58+30:17
159Mikael LarssonOK Hällen1:04:21+30:40
160Jan HageIL Leik1:04:23+30:42
161Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:05:03+31:22
162Anders NordinOK Renen1:06:18+32:37
163Roland VikströmUmeå OK1:07:00+33:19
164Yves De MitsTrol Belgium1:07:37+33:56
165Trond LamarkGanddal IL1:08:05+34:24
166Tommy StenviOK Linné1:08:28+34:47
167Stephan ÖstergrenAlvesta SOK1:08:31+34:50
168Johan NiklassonVäxjö OK1:09:09+35:28
169Robert HaglundHaninge SOK1:09:39+35:58
170Erik DyreliusSnättringe SK1:10:20+36:39
171Stig DahlVisborgs OK1:11:46+38:05
172Jonathan NealisLänna IF1:12:27+38:46
173Gunnar SkärlénHaninge SOK1:12:41+39:00
174Joachim HadelerSC Helsa1:12:57+39:16
175Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK1:13:56+40:15
176Örjan StenfloVimmerby OK1:15:49+42:08
177Anders SundelinOK Orion1:16:41+43:00
178Håkan BerglundIF Thor1:17:01+43:20
179Peter LiljedahlOK Skogsfalken1:18:51+45:10
180Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK1:18:52+45:11
181Ola JönssonOK Vilse 871:19:26+45:45
182Lars DahlHärlövs IF1:21:06+47:25
183Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK1:25:23+51:42
184Mikael AleniusNyköpings OK1:29:26+55:45
185Patrick HolmqvistNyköpings OK1:29:30+55:49
186Anders RöstinSöders-Tyresö1:33:05+59:24
187Magnus NilssonOK Älme1:38:44+1:05:03
Håkan CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orienteringej godkänd
Kenneth NilssonYstads OKej godkänd
Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Thomas BjörnuddVännäs OKej start
Peo EkströmOK Ravinenej start
Lars ElfversonKalmar OKej start
Lukas GranlundHammarby IF OFej start
Stefan GunnarssonHudiksvalls OKej start
Johan JakobssonLånghundra IFej start
Roger JohanssonOK Vargenej start
Lars-Ola LarssonOK Orionej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Ola OlssonOK Skogsfalkenej start
Dennis PerssonVäxjö OKej start
Anders RådbergOK Roslagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser